Telekomunikacja jak na dłoni

Przesiadka z Lumii 735 na ... no własnie na co ?

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

Re: Przesiadka z Lumii 735 na ... no własnie na co ?

Postprzez antonio7 » 20 sie 2018, o 21:09

t r o i p napisał(a):Nie wiem, jak Mi A2, ale mi A1 ma jeden z najwyższych współczynników SAR. To prawie jakby mikrofalówkę trzymać przy głowie, jedne opinie, robione głównie za pieniądze producentów mówią że jest to bezpieczne, inne te bardziej niezależne, że nie, że taka ilość promieniowania może poważnie zaszkodzić.
Ja myślę, że jest na rynku tyle smartfonów które o wiele mniej promieniują na użytkownika, że nie ma sensu ryzykować zdrowia, żeby się przekonać która teoria jest prawdziwa. Ale to jest moja prywatna opinia.

Tak, wszyscy co użytkują Mi A2 dostaną raka, bo nie kupią LG G6, który ma ochronę militarną. Zejdź na ziemię.

Do autora tematu: telefon ma być nowy czy może być używka? Co dla Ciebie stanowi większą wartość, wydajność urządzenia czy czas pracy na jednym ładowaniu, a może półśrodki? Aparat ma znaczenie, widziałem, że tak, tylko w jakim stopniu? Byłbyś w stanie poświęcić go dla lepszej wydajności albo dłuższej pracy urządzenia? Doprecyzuj, bo naprawdę ciężko jest coś dobrać poprzez ogólniki, które wymieniłeś w swoim poście, a jak na razie to wszyscy strzelają w ciemno, proponując chińczyki.

PS. Wziąłbym pod lupę poważnie Pixela 1, ale czekam na doprecyzowanie z Twojej strony co do wymagań. Ewentualnie Pixel 1 XL, ale tu już musiałbyś dołożyć, pod warunkiem, że zależy Ci na baterii.
Maciej Loret napisał(a):Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
antonio7
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez vonski » 20 sie 2018, o 21:46

Pixel i 1,5 dnia na baterii? Raczej nierealne

Tapatalk @ Google Pixel
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Pixel, S7, Xperia Z3 Tablet Compact
Sieć: O

Postprzez cruzier » 20 sie 2018, o 21:54

Witam.
Telefon ma być nowy. Uważam, że do robienia zdjęć są aparaty a nie telefony a do grania komputer i konsola. Telefonu będę używał do komunikatorów internetu i navigacji przede wszystkim.
Bateria to dla mnie rzecz bardzo ważna - dlatego odrzuciłem Mi A2 a postawiałem na LITE w wersji 4/64. Zależy mi na czystym androidzie i tu wiem ze MI A2 jest objęte programem od Google'a. 1200 zł to totalny max. Kiedyś myślałem nad LG G6 ale raz, że jest to telefon starszy i nie dostanie w przyszlosci dalszych aktualizacji, dwa że baterie będzie czerpał szybciej, trzy kosztuje 1500 zł. Oczywiście jest to flagowiec i ma pełno innych zalet ale zaczyna być staruszkiem.

Pozdrawiam
cruzier
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez t r o i p » 20 sie 2018, o 23:09

Sorry ale uśmiałem się kiedy nazwałeś LG G6 staruszkiem i to w kontekście Xiaomi Mi A2 lite, który posiada naprawdę leciwy już procesor snapdragon 625, 8x ARM Cortex-A53 2,0 GHz. Pamięć tego telefonu też nie należy do najszybszych. Zastosowano tutaj zwykłą, tanią pamięć eMMC.
Małą szybkość pamięci czuć będzie szczególnie w czasie instalacji lub aktualizacji aplikacji.
Brak wodoszczelności też nie jest zaletą.
SOT: 5-6,5 godz. Przy pojemność baterii: 4000 mAh czyli niewiele większy niż mój G6 przy pojemności 3300, 5,5 - 6 godzin.
Funkcji szybkiego ładowania nie posiada.
Ten telefon ratuje tylko czysty Android.
I mówienie, że przy tym telefonie LG G6 zaczyna być staruszkiem to jak mówienie że lepiej kupić nową Dacie sarento niż BMW, ponieważ BMW F10 z 2015 roku zaczyna już być staruszkiem. :lol:
Dictum sapienti sat est.
t r o i p
Moderator
Moderator

Postprzez cruzier » 21 sie 2018, o 08:26

@t r o i p źle mnie odebrałeś - nie zamierzałem atakować tak dobrego telefonu. Osobiście LG G6 bardzo mi się podoba i jeszcze 4 miesiące temu mówiłem że to mój kandydat nr.1. Telefon ma sporo zalet i jest telefonem o wiele lepszym. Chodzi mi o to, że już nie jest tak rozwojowy pod względem oprogramowania, no i ta bateria plus wyższa cena (niestety 1500 zł dużo za dużo). Telefony które nie długo będą mieć dwa lata już są co tu ukrywać starymi modelami. Porównanie do BMW jest trochę nie na miejscu do elektroniki telefonicznej, bo 3 i 4-letnie Bumy to wciąż świetne samochody, natomiast 3-4 letnie telefony już nie koniecznie. ( wiem co pisze miałem 2 bemki w swoim życiu :))
Pozdro nie ma co trzepa piany LG to świetny telefon.
cruzier
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez t r o i p » 21 sie 2018, o 09:34

Luz, ja wcale się nie spinam, mam po prostu taki harakter i styl pisania.
Kupując nowy telefon musisz zdawać sobie sprawę, że nowy rocznikowo wcale nie oznacza, że będzie on nowy technologicznie, ponieważ producenci wsadzają stare podzespoły do nowych modeli czego dobitnym przykładem jest Huawei i jego model P20 lite, które oprócz nowej obudowy i notcha ma te same bebechy co stary już honor 9 lite. To jakby klon tego Honora w innej obudowie, Honor 9 lite można znaleźć już za około 800 zł.

Więc kupując telefon powinieneś patrzeć co ma w środku, a nie na datę jego premiery.
Jeśli chodzi o system, to mam telefony z androidem 6, 7 i 8, i nie widzę specjalnej różnicy w ich działaniu, ja uważam, że najważniejsze są poprawki zabezpieczeń, a nie wersja androida, który od wersji 6 jest już naprawdę niezły.

Wiadomo, że wszystko się starzeje, ale ale musisz pamiętać, że kupując nawet odrobinę starszego flagowca np LG G6, HTC U11... Masz komponenty takie jakich żaden średniak nigdy nie dostanie.
Czyli dobry procesor serii 8xx, pamięć UFS, etc...
To jak działa telefon nie zależy tylko od systemu i procesora ale też od użytych materiałów i ogólnej optymalizacji przez producenta.
Wielu ludzie zwraca tylko uwagę na procesor i ilość przestrzeni na system i pliki. Kompletnie ignorując jakie kości pamięci zainstalował producent.
Jednak tak jak częstotliwość w procesorach, tak i w tym wypadku musimy zacząć zwracać uwagę na zastosowane technologie.
w smartfonach mamy pamięci typu flash wykorzystujące funktory NAND. Jednak to nie koniec podziału i dopiero takie pojęcia jak eMMC czy też UFS przekładają się na ogólną wydajność. I szybkość urządzenia.
Co z tego, że będzie nowy system i bardzo szybki procesor, jak odczytywanie czy też zapisywanie danych ograniczają możliwości innych podzespołów?
Dlaczego gra na jednym smartfonie uruchamia się tak długo, a w drugim który ma taki sam procesor i ilość pamięci RAM dużo szybciej? Jest to w głównej mierze wina wolnej pamięci. Także sam start systemu jest silnie uzależniony od tego jak szybko procesor jest w stanie otrzymać odpowiedź od odpowiednich komórek.
Wszystkie dotychczasowe testy pokazują, że pamięć UFS nie zostawia suchej nitki na technologii eMMC.

Tak więc jeśli chodzi o smartfony to pojęcie starszy nie oznacza wcale przestarzały,
Ponieważ taki starszy telefon może być znacznie nowocześniejszy od tego nowego.

I myślę, że przykład z BMW dobrze to zobrazował.
Dictum sapienti sat est.
t r o i p
Moderator
Moderator

Postprzez marcz123456 » 21 sie 2018, o 18:59

cruzier napisał(a):Zapomniałem dopisać o czystym androidzie :)

Zainteresuj się Asusem Zenfone Max pro m1
marcz123456
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 3
Model telefonu: Redmi 3
Sieć: fresh,virgin

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon wybrać?