DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1167147  autor: mirekK
 27 lut 2024, 13:13
Jakie macie doświadczenia negatywne, ale tylko z dokładnie tymi modelami i systemami AOSP (LineageOS, Paranoid, itp) ? Co do Asus-a może być z oprogramowaniem fabrycznym.

Rozglądam się za smartfonem:
- max 155 mm długości
- bateria min 4,4 Ah
- możliwość instalacji systemu typu AOSP, szczególnie w Xiaomi
- raczej bez zaoblonych bocznych krawędzi wyświetlacza

Pixel ma dość dobry stosunek: cena/możliwości/moje potrzeby. Nie wiadomo tylko jak z gwarancją Amazon..

O zaletach powyższych urządzeń nie dyskutujemy.

Aktualne Asus Zenfone 10/11 ; Xiaomi 13 są zbyt drogie, nawet z drugiej ręki.
 #1167193  autor: mariusz9a
 28 lut 2024, 09:53
mirekK pisze:Nie wiadomo tylko jak z gwarancją Amazon..
Tak samo jak w każdym innym sklepie. Akurat z obsługi klienta w Amazonie jestem najbardziej zadowolony ze wszystkich sklepów. Bez gadania wysyłają nowy towar a zepsuty każą zwrócić. Nie wiem czy tak samo to działa w przypadku telefonu za kilka tysięcy, ale przy mniej wartych przedmiotach tak to się odbywa. Oczywiście wysyłka/odsyłka za darmo.
 #1167208  autor: mariusz9a
 28 lut 2024, 14:24
Tylko patrz od kogo kupujesz na Amazonie, tzn czy bezpośrednio od Amazona czy od kogoś innego. Ja napisałem jak to wygląda w przypadku zakupów bezpośrednio od Amazona ;-) prywatni sprzedawcy mogą mieć jakieś swoje polityki napraw/wymian i siedziby daleko poza granicami naszego kraju, więc wysyłki też będą utrudnione :-( Chyba że będzie zaznaczone, że obsługą zajmuje się bezpośrednio Amazon - tak też czasami jest. Trzeba dokładnie doczytać w warunkach danej oferty.
 #1167210  autor: mirekK
 28 lut 2024, 14:54
Wygląda na to, że to sklep zewn:
https://amzn.eu/d/flfRLxM

Sprzedawca to:
Amazon Retourenkauf
https://www.amazon.de/-/pl/b?node=3581963031

Realizacja przesz amazon..

jesteś w stanie sprawdzić szczegóły ? Bo nie kupowałem jeszcze w tym sklepie i nie mam pewności oraz konta Amazon. Jest tylko podana osoba odpowiedziala w ramach zgodności z przepisami:
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami

Obowiązujące szczegóły dotyczące zgodności związane z tym produktem.
Osoba odpowiedzialna w UE

Osobą odpowiedzialną jest podmiot gospodarczy z siedzibą w UE odpowiedzialny za określone obowiązki dotyczące zgodności produktu.
Clevertronic

Volt Venture GmbH
Buddenstr. 10
Münster,NRW ,DE,48143
+491799020707
[email protected]

WestCom

aetka AG
KOMSA Allee 1
Chemnitz,Sachsenanhalt,DE,09232
+493722713620
[email protected]

yoused GmbH

Google Ireland Limited
Gordon House, Barrow Street
Dublin 4,IE,Dublin 4
35315431000
[email protected]