DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1161910  autor: tetlej
 20 gru 2023, 19:36
Mój xiaomi mi 11 lite 5g ma już 2 lata i 4 miesiące. Wsparcie ma otrzymywać do kwietnia 2024 i zastanawiam się czy powoli rozglądać się za nowym telefonem. Nie chcę mieć włamania na konto bankowe czy do jakiejś aplikacji. Smartfona sobie bardzo chwalę bo w zasadzie używam go tylko do dzwonienia i przeglądania internetu.
Maksymalnie chciałbym wydać 3000 zł ale fajnie jakby spokojnie te 3 lata telefon wytrzymał i miał wsparcie. Jakieś propozycje? Myślałem może tym razem nad jakimś iphonem, 14 może stanieje w przyszłym roku. Macie jakieś propozycje?
 #1161919  autor: mariusz9a
 21 gru 2023, 07:35
Jeżeli telefon sprawuje się dobrze, to wymiana nie ma sensu.
tetlej pisze:Wsparcie ma otrzymywać do kwietnia 2024 i zastanawiam się czy powoli rozglądać się za nowym telefonem. Nie chcę mieć włamania na konto bankowe czy do jakiejś aplikacji.
Jest to niezwykle mało prawdopodobne. Chyba że instalujesz każdy śmieć znaleziony w internecie i klikasz w każdy link jaki ktoś Ci podeśle - ale wtedy aktualność systemu Cię nie obroni. Także jeśli jesteś przeciętnym użytkownikiem telefonu który chociaż trochę zachowuje rozsądku to w zasadzie nic Ci nie grozi, nawet jeśli przestaniesz instalować łatki bezpieczeństwa. Chyba że jesteś dobrze prosperującym biznesmenem który ma pełno kasy na koncie i ogólnie przestępcy/hakerzy mają Cię na oku, to wtedy inny temat ;-) Tylko że wtedy (jak haker poluje konkretnie na Ciebie) czy masz najnowsze łatki bezpieczeństwa czy nie, to i tak niewiele pomoże.

PS. Z tym brakiem wsparcia to nie popadajcie ludzie w paranoje :-) Bo to nie jest tak, że nagle wszyscy będą Wam próbować "zhakować" telefon :-D
 #1161932  autor: greenrs
 21 gru 2023, 13:05
Jeśli jednak wsparcie jest dla Ciebie ważne (dla mnie też) to może najlepiej Twoje wymagania spełni Galaxy A54 (lub A55, który ukaże się za kilka miesięcy). W budżecie spokojnie się zmieścisz (jeszcze sporo zostanie) a aktualizacje masz gwarantowane na min. 4 lata.