DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1097900  autor: Nope
 22 cze 2020, 19:18
Witam,
Nie mam dużych wymagań. Na pewno nie może być to patelnia, a w miarę poręczny telefon, który da się obsłużyć jedną ręką. Zdjęcia muszą też być na dobrym poziomie(dzień i zmierzch), w końcu często gęsto zdarzają się sytuacje aby coś pstryknąć w plenerze. Chciałbym też przynajmniej przyzwoitą baterię, NFC(przyszłościowo pewnie się przyda), fajnie jakby miał mini jack'a(ale coraz mniej telefonów go ma, nie wiem czemu) i najnowszy android od razu albo przez jakąś łatwą aktualizacje . Ważne też żeby był intuicyjny i ogólnie bezproblemowo chodził. Zastosowanie raczej standardowe - kilka gierek + jakieś przydatne aplikacje np. coś dla biegaczy, janosik, mapki etc. Google Play również musi być :D

Zrobiłem małą selekcję i ...
1) Hauwei Nova 5 T - Co prawda ma androida 9, ale chyba można jakoś będzie aktualizować? Nie ma niestety też mini jacka, ale cena kusząca i rozmiar całkiem jeszcze znośny. Nie wiem jak ze sklepem google? Słyszałem, że jest. Jeśli nie to już go to dyskwalifikuje.
2) Oppo Reno 3 - Jest amoled, android 10, wejście na słuchawki, ale wydaje mi się, że te 6.4 cala to jednak przegięcie. Nie wiem czy to nie za dużo. Cena też większa, jednak w widełkach się łapie.

Myślałem też o HTC U12 + bo nie duży i cenowo spoko, ale też nie ma mini jacka i android 8.

Co mogę brać jeszcze pod uwagę? Z tych wyżej co najlepiej brać jakbym się na któryś zdecydował?
 #1097939  autor: ichris
 23 cze 2020, 09:37
A nie myślałeś o Xiaomi Mi 9T? Sam się waham między Novą 5T a Mi 9T...