DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1069217  autor: dmocha
 07 kwie 2019, 18:43
Cześć

Właśnie skończyłem czytać wątki "Telefon dla seniora.." "Telefon dla starszej osoby..." itp.
Wcześniej przejrzałem strony Nokii, MyPhone i Maxcom, dokopałem się do opinii znalezionych przez ceneo, skąpiec i zastanawiam się, czy to co znalazłem jest prawdą czy "podkopywaniem konkurencji", ogólnie mówiąc jestem w punkcie wyjścia :(

Muszę kupić telefon komórkowy osobie "nietechnicznej" w wieku powyżej 80 lat.
Wymogi:
Tylko dzwonienie, duże wygodne klawisze, możliwość przypisania paru kontaktów pod klawiaturę 1-9, duża czcionka, jak najprostsze menu, długi czas rozmów i czuwania, bez klapki.
Coś podobnego do (tylko z internetu bo nie miałem możliwości "dotknięcia"):
Alcatel 20.08
Maxcom MM720BB
Maxcom MM462BB

Ostatecznie rozważałem MyPhone Halo Q ale zraził mnie fragment opinii dla wersji z plusem:
Rozpracowanie TRAGICZNIE NIELOGICZNEGO, NIEINTUICYJNEGO I NIECZYTELNEGO MENU graniczy z pracą Syzyfa

Nie musi mieć internetu, osoba nie wysyła SMS'ów i chyba jej już nie nauczę :(, nie musi mieć bajerów, ważne żeby starsza pani mogła bez potrzeby szukania okularów odebrać lub zainicjować połączenie.

Najgorsze jest to, że telefon będzie musiał być "rozpracowany" przez starszą osobę bez mojej pomocy więc nie chciałbym tej osoby "wrzucić na minę"

Czy ktoś borykał się z podobnym problemem i dokonał wyboru?
Bardzo proszę o pomoc.

PS. wiecie może czy w sklepie można żądać włączenia / prezentacji telefonu?
 #1069260  autor: Lawrence72
 08 kwie 2019, 18:02
Myślę że telefon z serii "telefon dla seniora" byłby tu najlepszy rozwiązaniem. Klasyczne telefony są jednak bardziej skompilowane a tam otrzymujesz; powiększone klawisze, duży ekran i podstawowe menu bez wielu zbędnych funkcji. Jak sam piszesz to dzwonienia i odbierania sprawdzi się większość tego typu urządzeń, nie jest to też jakiś wysoki pułap cenowy.
 #1069415  autor: Kozik_7X
 11 kwie 2019, 17:26
myPhone i wszystko co z nimi związane gorąco odradzam. Fatalna jakość, najtańsza chińszczyzna, 0 wsparcia. Może Blaupunkt FM 02 będzie dobrą opcją? Przyciski ma mniejsze niż w innych oferowanych modelach, ale są rozdzielone, dzięki czemu nie ma problemów z przypadkowymi kliknięciami. Opisywany był nawet na portalu
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/spr ... omorkowych
 #1069431  autor: dmocha
 11 kwie 2019, 20:39
Fakt MyPhone i Maxcomm odpadają, miałem okazję je obejrzeć i zobaczyć jak działają.
Ten Balupunkt wygląda fajnie ale te klawisze jednak są małe.
Poważnie zastanawiam się nad Emporią. Biorę pod uwagę dwa modele:
emporiaGLAM https://www.emporia.eu/pl/produkty/prze ... mporiaglam
lub
emporiaPURE https://www.emporia.eu/pl/produkty/prze ... mporiapure
Niestety będąc w paru sklepach nigdzie nie trafiłem na nie, bazując na filmikach i opisach jest nieźle, ale chętnie poznałbym opinie użytkowników lub jakieś wnioski.
Miał ktoś z Was to w ręku, macie jakieś doświadczenia?
 #1101836  autor: AdamS9
 24 sie 2020, 10:43
Ja osobiście, chciałbym polecić tel od myphona halo s. Kupiliśmy go mamie, ma 78 lat i lekki problem ze wzrokiem, słuchem. To jej drugi telefon, bo poprzedni z maxcom się po prostu zepsuł. Niecałe 150 zł, ale warto. Były za niecałe 100 zł, ale mamie się spodobał ten rozsuwany.
Ma go już prawie pół roku, bo kupowaliśmy go w marcu. Łatwy w obsłudze, wszystkie opcje, które są niezbędne. Telefon długo trzyma baterię. Nie zacina się. Jesteśmy zadowoleni z zakupu, nasza mama też. Piszę opinię gdzie się da, bo telefon wart swojej ceny.

Pozdrawiam,
Adam.

Obrazek
Obrazek