DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #11158  autor: luciow
 12 sie 2005, 14:07
Cześć który z modeli Motoroli od V500 do V600 jest najlepszy i najnowszy pod względem funkcji podobnych do Samsunga SGH-E700 bo już byłem zdecydowany na tego samsunga ale czytałem że zżera dużo liter jak się używa słownika T9 a ja używam dużo, czy jest jakiś podobny model motoroli z podobnymi funkcjami do tego samsunga ale ze słownikiem T9 lub iTap bo chyba lepiej używac iTap niż T9 i czy iTap w Motorolach nie zżera tyle znaków Pomóżcie

 #11161  autor: WitekT
 12 sie 2005, 14:24
To nie zależy od słownika, tylko kodowania wiadomości SMS. Jeżeli wiadomość wychodzi z polskimi znakami diakrytycznymi, to jest kodowana w Unicode, czyli 16-bitowo, czyli w pojedynczej wiadomości jest tylko 80 znaków. Niektóre telefony polskie znaki diakrytyczne konwertują do ich łacińskich odpowiedników (ą -> a, ę -> e, itd.) i wysyłają SMS-y kodując je 7-bitowo, czyli do dyspozycji użytkownika jest pełne 160 znaków.

Nie spotkałem się jeszcze z Samsungiem, który koduje wiadomości w Unicode. Najbardziej przoduje w tym Nokia, ale też w kratkę - niektóre modele kodują Unicode, niektóre nie, a w niektórych da się to wogóle wybrać. ;)
 #11170  autor: luciow
 12 sie 2005, 15:22
nie rozumiem za bardzo jak to jest z tym słownikiem T9 chodzi mi o to czy w Samsung SGH-E700 jak będę pisał słownikiem to ile mi zeżre liter np. jak napisze będzie - jest litera ę a jak napisze bedzie - jest litera e i ile się traci znaków za jeden taki np. ę ?

 #11171  autor: WitekT
 12 sie 2005, 15:35
Polski słownik T9 w Samsungu może mieć znaki diakrytyczne (ą, ę, itp.), ale podczas wysyłki może je konwertować na łacińskie odpowiedniki (a, e, itp.) i wtedy jest standardowe 160 znaków.

Jak sprawdzić czy to robi:
    wysłać SMS-a na jakiś inny, w miarę nowy telefon i zobaczyć czy dochodzą polskie znaki,
    napisać SMS-a z polskimi znakami gdzieś na 90 znaków i zobaczyć czy pójdą 2 SMS-y.

T9

 #11177  autor: luciow
 12 sie 2005, 17:46
Moja znajoma ma telefon z T9 ale nie ma polskich znaków i jak napisze do niej smsa z polskimi znakami to zamiast liter wyskakują jej jakieś kwadraciki że nie może odczytać i powiedziała że smsy powinno się pisać bez polskich liter bo nie wszystkie telefony to odczytają. Czyli jak napiszę smsa np. ze słowem "będzie" to niektóre telefony odczytają tak samo a niektóre "bedzie" ?

T9

 #11178  autor: luciow
 12 sie 2005, 17:47
Moja znajoma ma telefon z T9 ale nie ma polskich znaków i jak napisze do niej smsa z polskimi znakami to zamiast liter wyskakują jej jakieś kwadraciki że nie może odczytać i powiedziała że smsy powinno się pisać bez polskich liter bo nie wszystkie telefony to odczytają. Czyli jak napiszę smsa np. ze słowem "będzie" to niektóre telefony odczytają tak samo a niektóre "bedzie" ?

 #11182  autor: WitekT
 12 sie 2005, 18:06
Raczej nie - albo "będzie", albo kwiatki.

 #15286  autor: annihil
 02 wrz 2005, 17:15
:smt031
a ja w swoim D 500 moge przestawić na kodowanie unicode.