DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1022757  autor: TeleCypisek
 01 paź 2018, 18:54
Witam!
Poszukuję telefonu w miejsce obecnie posiadanej Nokii 6267, w której przestał działać Bluetooth.
Moje wymagania to:
1. Współpraca po BT z samochodowym zestawem głośnomówiącym Nokia CK-7W,
2. Głosowe wybieranie numerów z książki adresowej,
3. Telefon, a nie smartfon,
4. Czytelny wyświetlacz z dość dużymi literami,
5. Duże klawisze,
6. Dość mocna bateria, żeby wytrzymał kilka dni bez ładowania,
7. Głośnomówiący,
8. Najchętniej "klapkowiec" typu "clam shell",
9. Najchętniej Nokia.

Wszystkie moje wymagania spełnia Nokia 6267, ale nowej nie można dostać, a sprzedawcy tych rzekomo "nowych" oferowanych na Allegro są mocno niewiarygodni.
Możecie doradzić jakiś telefon spełniający moje oczekiwania?
A może jesteście w stanie coś doradzić w kwestii BT, który przestał działać w mojej Nokii 6267?
Czy to się da naprawić?
 #1023331  autor: sa
 02 paź 2018, 23:35
Nokię skreśl nie mają czegoś takiego w ofercie,najprędzej to myphone czy inny maxcom będzie pasować
 #1023583  autor: TeleCypisek
 03 paź 2018, 09:10
Brałem pod uwagę także i te firmy, ale jakoś nie znalazłem wśród ich produktów żadnego, który miałby głosowe wybieranie numerów.
Z rozpaczy wyciągnąłem z szuflady swoją starą Nokię 6310i, która spełnia większość moich wymagań, jednak poza punktami: 5, 7 i 8, a dodatkowo ma trochę zbyt mały wyświetlacz jak na dzisiejsze czasy.
A rozwiązanie wybierania głosowego zastosowane w tej starej Nokii można uznać za wzorowe gdyż praktycznie 100% poleceń jest rozpoznawanych poprawnie i jest dla mnie niezrozumiałym, dlaczego żaden producent tego rozwiązania nie zastosował w swoim telefonie.
Mam też Nokię 6131, która spełnia wszystkie moje wymagania, ale w której wybieranie głosowe trudno określić inaczej niż "całkowita klęska": 3/4 wydanych poleceń jest rozpoznawane błędnie!
 #1023656  autor: sa
 03 paź 2018, 13:22
Telecypisku z noki klawiszowych klasycznych jakie pokazały się w ostatnich kilku latach jest kilka które spełniaja twoje oczekiwania tylko połowicznie żadna nie spełnia ich w 100%
1.teoretycznia każda nokia która ma bt powinna działąć ale tego zagwarantować nie można przykładowo nokia 216,230 podobnie jak nokia 3310 2g ma bt 3,0,a nokia 3310 3g 2,1 a np. nokia 8110 4g ma bt 4,1 ale nie spełnia innych punktów.
2.tego to raczej nie spełnia żaden z w.w. także nokia 8110 4g bo tej funkcji jakoś znaleźć nie mogę w instrukcji obsługi wiec obstawiam że raczej nie da się,chyba że jakiś użytkownik taką funkcję ma pod klawisze "nawiąż połączenie" ale w samych kontaktach tego nie ma.
3.Poza nokią 8110 4g która dziaał na systemia kaios wszystkie spełniają ten warunek.Z tym że ów kaios przypomina mutację starych klawiszowych samsungów z starymi SE anie typowego smartfona no ma sklep wi-fi i 4g plus potencjalne aktualizacje systemu to jedyne co czyni z niego smartfona.
4.to spełniają obie nokie 3310 2g i 3g oraz nokia 230 i nokia 216 mają regulowane czcionki i czytelny w miarę wyświetlacz
5.Tego nie spełnia tak naprawdę żaden z wyżej wymienionych,ale nokie 3310 2g i 3g mają przynajmniej dobrze odseparowane od siebie klawisze które są wygodne za to topczpad jest dla wytrwałych żeby za miło nie było.
6.Ten punkt spełniają wszystkie w.w. modele
7.Tą funkcję raczej posiadają wszystkie w.w standardowo, rozpoczynasz rozmowę i klikasz opcję i możesz wybrać ten tryb.
8.Tego nie spełnia żaden z wy.w.w no klapką częśćiową jest 8110 4g taki trochę slajder ale nie typowa klapka tutaj polę do popisu ma myphone i maxcom.

Moim zdaniem nie bardzo jest w czym wybierać przy tych wymaganiach tj punkcie 2. Dzisiejsze telefony nie mają głosowego wyboru ksiażki telefonicznej lub kontaktów,ani głosowego wybierania numerów, widać ta funkcja była mało popularna u posiadaczy klasyków,(mam ją w starym SE ale przyznaję się nigdy nie była używana,i nawet nie wiem czy działa poprawnie) stąd pewnie jej brak w współczesnie wydawanych klasykach.Mają ją chyba tylko typowe smartfony na androidzie czy od appla.
 #1028799  autor: TeleCypisek
 27 paź 2018, 00:37
Dzięki za szczegółową analizę tematu :)
Na szczęście problem sam się rozwiązał i już nie muszę szukać nowego telefonu, bo gdy zacząłem przekładać SIM-karty, to BT nagle się naprawił i zaczął działać. Przypuszczam, że pomogło tutaj fizyczne wyjęcie baterii z telefonu.