DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #555358  autor: Genom
 20 maja 2012, 15:21
Witam,
w przyszłym tygodniu przedłużam umowę z operatorem i muszę zdecydować się na telefon. Z zaproponowanych te 2 właśnie modele wchodzą dla mnie w grę (ceny pozostałych są nieadekwatne do możliwości i cen na allegro bez żadnych umów). W tej samej taryfie Lumie zaoferowano mi za 99 zł, natomiast Sony Xperia S za 799 zł.
Teraz po kolei: obecnie od 2,5 roku używam Nokii 5530, więc sądze że po przesiadce na nowszy i tak będę zadowolony z każdego telefonu.
Jeśl chodzi o Lumie 800 to nie ukrywam, że początkowo byłem napalony na ten telefon i planowałem jego zakup przy przedłużaniu abonamentu, jednak wtedy jego cena była nie do zaakceptowania przy oferowanym abonemencie. Głównie chodzi mi w niej o wygląd samego telefonu jak i interfejs WP 7. Jest to coś innego, oryginalnego niż wszędobylski Android. Cieszą też dodatki Nokii, jak nawigacja i muzyka... Z drugiej strony jednak znam ogarniczenia WP7 (Zune, aplikacje tylko z Marketu, bluetooth, regulacja głośności, personalizacja, ustawienia i wiele innych). Wykonanie stoi też na b. wysokim poziomie jak dla mnie.
Warto też nadmienić, że od dawna planowałem zakup iPhone'a (obecnie czekam co zaoferują w nowym modelu), a więc niektóre "wady" systemowe WP7 jestem w stanie zaakceptować bo w wielu kwestiach polityka iOS i WP są podobne i myśląc o iPhone godziłem się na nie.
Jeśli chodzi o Sony Xperie S to wiadomo - lepsza specyfikacja (większy ekran HD, procesor, NFC, aparat/wideo, HDMI, GPS i GLONASS, radio z RDS, więcej pamięci i pewnie jeszcze kilka można wymienić...), Android oferuje też więcej - wszystko można sobie ustawić dokładnie pod potrzeby itp.
Wygląd i wykonanie też są dla mnie bardzo ważne. Operator ma na stanie tylko czarne Lumie i Xperie, o ile czarna Lumia mi się podoba, to Xperia trochę bardziej podoba mi się biała, jednak nie mają jej na stanie... Wygląd Xperii też w sumie mi się podoba, jednak obawiam jest wykonania i spasowania (bawiłem się nia w T-mobile to klapka z tyłu odpadła) - nie rozumiem całkowicie w tym modelu dlaczego klapka jest zdejmowana skoro i tak podobnie jak lumia ma niewymienialną baterię i nie można rozbudować kartą microSD pamięci, przecież sima można było umiejscowić z boku na tacce.
Dodatkowo Sony przyznało się to tego, że pierwsze modele Xperia S mają jakąś wadę fabryczna i przy (nawet lekkim) przegrzaniu na ekranie mogą wychodzić żółte plamy. Czytałem już o tym i rzeczywiście ludzie mają z tym problem, dodatkowo o dziwo Sony nie wymienia aparatów, ale zabiera je za naprawę - a tu wiadomo, trzeba czekać i wszystko usuwają z fona).
Przy czym Xperia S ma zapewnioną aktualizację do Adroida 4.0 a z aktualizacją Lumii do WP8 niewiadomo co będzie...
Jeszcze jedna kwestia - pieniądze. Mam teoretycznie pieniądze na oba telefony, jednak wiadomo, że wydanie nagle (wcześniej nie planowałem przedłużać umowy) 800 zł a 100 zł to różnica. Nie chcę żałować np. że wydałem więcej. Ważne jest dla mnie też to czy jeśli zdecyduję się za zakup nowego iPhona, który wyjdzie w tym roku to na którym telefonie najmniej stracę lub zyskam. Na chwile obecną nowa Lumia 800 na allegro to wydatek ok. 1100 zł (czyli mam 1000 zł w kieszeni) a Xperii S ok. 1600-1700 (czyli mam 800 - 900 taniej). Jeśli pod koniec roku zdecyduję się sprzedać któryś z tych telefonów to na którym będę bardziej na plusie? Za który dostanę więcej (o telefony dbam bardzo)? Ponoć Lumie słabo się spzedają i dlatego operatorzy je wyprzedają i wciskają a ceny lecą... Z kolei Xperia też wg jakoś mocno ceny nie trzyma.
Proszę o pomoć bo jak widać po długości posta, nie wiem za bardzo co wybrać.

 #555456  autor: orson_dzi
 20 maja 2012, 21:46
Powiem Ci tak, po zdaniu:
Genom pisze:W tej samej taryfie Lumie zaoferowano mi za 99 zł, natomiast Sony Xperia S za 799 zł.
mocno zastanowiłem się, czy warto czytać Twój post do końca, bo dla mnie w tym momencie sprawa jest jasna. Xperia tu zdecydowanie odpada. Różnica w cenie jest za duża żeby tu mieć jakieś dylematy.

Odnośnie ogólnego komentarza.
Genom pisze: bluetooth
Chodzą informacje, że Nokia ma to w swoich telefonach ominąć.
Genom pisze:personalizacja,
Jaka personalizacja :P .
Wygląd i wykonanie też są dla mnie bardzo ważne.
Największy, obok ceny, plus dla Lumii.
Genom pisze:aktualizacją Lumii do WP8 niewiadomo co będzie...
Będzie. Nie ma opcji, żeby flagowy (do pojawienia się Lumii 900) model z fińskiej filii Microsoftu (Nokia) nie dostał aktualizacji. Będzie na pewno, koło października. Po drodze pewnie nie jedną poprawkę wypuszczą do obecnego softu.
Genom pisze: Jeśli pod koniec roku zdecyduję się sprzedać któryś z tych telefonów to na którym będę bardziej na plusie? Za który dostanę więcej (o telefony dbam bardzo)?
Pod koniec roku cena będzie zbliżona. Nawet nie zdziwię się, jak za Nokie dostaniesz więcej.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #555506  autor: Maniiiek
 20 maja 2012, 23:11
A ja dołożę łyżkę dziegciu to tej beczki miodu: w porównaniu do 5530 Lumia gra bardzo słabo. Ale i tak lepiej wyjdziesz na wybraniu Lumii i zakupie osobnego odtwarzacza (tu polecam Sansa Clip + który chyba najlepiej wypada jeśli mowa o kryteriach cena-jakość).

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #555562  autor: vonski
 21 maja 2012, 09:19
Genom pisze:Wygląd Xperii też w sumie mi się podoba, jednak obawiam jest wykonania i spasowania (bawiłem się nia w T-mobile to klapka z tyłu odpadła) - nie rozumiem całkowicie w tym modelu dlaczego klapka jest zdejmowana skoro i tak podobnie jak lumia ma niewymienialną baterię i nie można rozbudować kartą microSD pamięci, przecież sima można było umiejscowić z boku na tacce.
Absolutnie się z Tobą zgadzam- to idiotyczne rozwiązanie. Miałem Xperię miesiąc, używałem jej niewiele, a już klapka z tyłu miała taki luz, że bałem się ją zgubić.
Genom pisze:Dodatkowo Sony przyznało się to tego, że pierwsze modele Xperia S mają jakąś wadę fabryczna i przy (nawet lekkim) przegrzaniu na ekranie mogą wychodzić żółte plamy
No mnie to akurat nie trafiło. Ekran jest świetny, nawet przy AMOLEDach wypada nieźle.

Obrazek

Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że podchodząc czysto ekonomicznie nie warto aż tyle dopłacać do Sony. Lumię możesz sprzedać na allegro i dokładając 200zł też mieć Xperię S.

 #555721  autor: Genom
 21 maja 2012, 19:53
Dziękuję za opinie.
A teraz mała zmiana... Postanowiłem lekko podwyższyć sobie abonament i ku mojemu zdziwieniu proponowane ceny przedstawiają się teraz następująco: Lumia 800 za 49 zł a Sony Xperia S za 99 zł. Ceny oczywiście przy tym samym planie taryfowym.
Nadal uważacie, że mimo to Lumia jest lepszym wyborem/okazją czy to jest już teraz wręcz oczywiste, że Sony wygrywa w tym zestawieniu i nie ma się nad czym zastanawiać?
Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto korzystał dłużej z Xperii na temat jej wykonania, spasowania elementów, tylniej klapki? Ciągle mnie to nurtuje. Pojawiają się się jakieś luzy, skrzypienia? I jeszcze odnośnie systemu - czy zdażały się jakieś przycięcia/ spowolnienia w Xperii? Bo nie ukrywam, że WP i iOS jak dla mnie wręcz "fruwają" i ich obsługa sprawia przyjemność (subiektywnie).

 #555769  autor: vonski
 21 maja 2012, 22:26
System w Xperii S działa fajnie, nie ma w zasadzie się do czego doczepić. Miałem ją jednocześnie z Galaxy S2 i Note i jakoś przewagi Samsungów w codziennym użytkowaniu nie zauważyłem. Natomiast z materiałami i jakością już trochę gorzej.

Jak chcesz, to sobie wpisz w google mój nick i "recenzja xperia s", znajdziesz moją reckę, gdzie trochę więcej się o tym rozpisałem.