DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 2 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

 #465652  autor: user_delete19
 17 mar 2011, 21:23
tomektg pisze:ING, ich oferta powinna wiele osob zadowolić.
Chyba, że ktoś ceni sobie wygodny i sensowny interfejs online... po ostatnich zmianach w ING tenże doprowadzał mnie każdorazowo po zalogowanido pasji toteż się od nich wyniosłem do mbank+getin... mam zupełnie darmowe konta bez żadnych gwiazdek o minimalnych wypłatach (mam nadzieje, że getin sie nie opusci tak jak alior w tej materii...)

 #465660  autor: forum_tg
 17 mar 2011, 21:35
w mbank nie masz opcji darmowych bankomatów, jeśli chcesz mieć to musisz płacic 5 zł, a żeby używać karty paypass to musisz wydawać co najmniej 300 zł (wydawać czyli za tyle płacić w sklepach, wypłacanie z bankomatów się nie liczy, podobnie jak przelewy). Mam także konto w mBanku wiec coś o nim wiem. Ale przyznam że z niego najwięcej korzystam i jestem zadowolony.
Ale ING jest dobre, wszystko jest za free, tylko trzeba za pomocą karty zapłacic w sklepach za co najmniej 100 zł.
no i trzeba dodać o zbieraniu punktów za każde 10 zł wydane poprzez płacenie w sklepach.

 #465699  autor: user_delete19
 17 mar 2011, 23:24
tomektg pisze:w mbank nie masz opcji darmowych bankomatów, jeśli chcesz mieć to musisz płacic 5 zł, a żeby używać karty paypass to musisz wydawać co najmniej 300 zł (wydawać czyli za tyle płacić w sklepach, wypłacanie z bankomatów się nie liczy, podobnie jak przelewy).
Pisalem, ze mam dwa konta - mbank jako zapas... a paypasa nie potrzebuje bo jeszcze nie uswiadczylem punktu gdzie moglbym z niego skorzystac.
tomektg pisze:Ale ING jest dobre, wszystko jest za free, tylko trzeba za pomocą karty zapłacic w sklepach za co najmniej 100 zł.
Taa... zwlaszcza jak sie dojdzie do wniosku, ze wiecej oplaca sie przelewami badz innymi formami bez uzycia karty - a czy ING ostatnio nie podnioslo oplaty za karte, znowu? :>
Jak pisalem - w ING zostawilem samego directa bez karty - jest za darmo; w mbank mam 'zapasowke' mkonto + zwyklego debita - darmo, getin bede teraz traktowal jako glowe - tez wsio za darmo (a wspominalem juz o normlanym systemie online?! :] )
tomektg pisze:no i trzeba dodać o zbieraniu punktów za każde 10 zł wydane poprzez płacenie w sklepach.
Taaaa... i ceny porownywalne do sklepowym ze minimalnym wyborem :roll: to juz chyba milenium z ich 3% zwrotem jest sensowniejsze... :roll:

 #465805  autor: forum_tg
 18 mar 2011, 15:42
wojciech, i właśnie dlatego każdy musi wybrac konto dla siebie. Jak napisałem powyżej dla mnie najlepszy jest mBank - darmowe przelewy i karta zwykła za free (pay pass jeszcze mało przydatna, gdyż mało punktów je posiada, ale przyznam, że dość szybko się zwiększa ich liczba).

nic mi nie wiadomo żeby wzrosły opłaty za kartę w ING (może gdzieś nie doczytałem, ale wątpię), zobacz sam:
http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192
strona 14.

Wiadomo, że się człowiek "nie dorobi" jakiś pieniędzy za płącenie kartą w ING, ale to zawsze coś, jeśli człowiek codziennie robi standardowe zakupy do domu, nie wspominając o jakiś większych wydatkach (a zakupy i tak się robi i tak).

Ja jeśli miałbym komuś polecić to zdecydowanie mBank.

 #465811  autor: user_delete19
 18 mar 2011, 16:13
tomektg pisze:wojciech, i właśnie dlatego każdy musi wybrac konto dla siebie. Jak napisałem powyżej dla mnie najlepszy jest mBank - darmowe przelewy i karta zwykła za free (pay pass jeszcze mało przydatna, gdyż mało punktów je posiada, ale przyznam, że dość szybko się zwiększa ich liczba).
No ja wiem i ciesze sie, ze jest wybor. Gdyby nie polecony tutaj getin to pewnie bym calkiem przeniosl sie do mBanku właśnie (wlasciwie glowna zaleta 'zielonego' to zupelnie darmowe bankomaty bez oplaty/minimum wydatkow)...
tomektg pisze:nic mi nie wiadomo żeby wzrosły opłaty za kartę w ING (może gdzieś nie doczytałem, ale wątpię), zobacz sam:
No widzę, jest tam 7zł, a jeszcze nie dalej jak pół roku OIDP było 5zł ;) Ja wiem, 'grosze', ale po co płacić jak można mieć za darmo? :D
tomektg pisze:Wiadomo, że się człowiek "nie dorobi" jakiś pieniędzy za płącenie kartą w ING, ale to zawsze coś, jeśli człowiek codziennie robi standardowe zakupy do domu, nie wspominając o jakiś większych wydatkach (a zakupy i tak się robi i tak).
Chodzi mi o coś innego - zbieranie punktów w programie partnerskim ING o tyle mija się z celem (już pomijając, że większość PP jest bezsensowna), że ich produktu są w cenach mocno rynkowych/niewiele niższych... (przynajmniej jak to kiedyś sprawdzałem)

 #466539  autor: maciek764
 22 mar 2011, 15:25
Czyli... konto w ING + karta płatnicza jest całkowicie darmowe czy są jakieś haki?

 #466557  autor: user_delete19
 22 mar 2011, 16:31
maciek764 pisze:Czyli... konto w ING + karta płatnicza jest całkowicie darmowe czy są jakieś haki?
Czytać umie? Prawie cała strona tego tematu wałkuje o tym... hint: ing direct jest darmowe, karta do tegoż jest darmowa pod warunkiem dokonania w danym okresie rozliczeniowym transakcji na minium 100zł

 #466564  autor: maciek764
 22 mar 2011, 16:56
Czytać umie?
Właśnie umiem, ale ktoś mi mówił że to już znieśli i w końcu nie byłem pewien. W każdym razie dzięki :)

 #466579  autor: forum_tg
 22 mar 2011, 18:38
maciek764, nie znieśli, pare postwów wcześniej podałem link do aktualnego cennika usług, opłat, prowizji itd. podałem też strone (tj. 14)

 #466586  autor: maciek764
 22 mar 2011, 19:09
Złożyłem wniosek do mBanku, jeszcze nie mam konta a już mnie wyru**ali.

Dostałem maila potwierdzającego, kilkanaście minut później nastęopnego maila, że umowa już czeka na mnie w stacjonarnym punkcie mBanku i mam sobie jechać podpisać. Oczywiście nic takiego miejsca nie miało, facet stwierdził że jeszcze tego mojego wniosku nie ma i nic nie może zrobić. Gratuluję świetnej obsługi klienta.

 #466666  autor: user_delete19
 22 mar 2011, 23:12
maciek764 pisze:czeka na mnie w stacjonarnym punkcie mBanku i mam sobie jechać podpisać.
Uhm? Skoro i tak musiales fatygowac sie do punktu to nie prosciej bylo jechac tam od razu i sporzadzic umowe? O_x

A getin jest wybitnie nie-punktowy i wciaz czekam na konto humpf...

 #466667  autor: maciek764
 22 mar 2011, 23:20
Uhm? Skoro i tak musiales fatygowac sie do punktu to nie prosciej bylo jechac tam od razu i sporzadzic umowe? O_x
Procedura zakładania konta jest taka że składasz wniosek elektronicznie na stronie, potem wybierasz czy papiery podpisujesz przez kuriera czy w jakimś punkcie stacjonarnym mBanku. Ja wybrałem punkt. Jakbym mógł to bym chyba tak zrobił, logiczne, nie :P ?

 #466701  autor: user_delete19
 23 mar 2011, 09:34
maciek764 pisze:Procedura zakładania konta jest taka że składasz wniosek elektronicznie na stronie, potem wybierasz czy papiery podpisujesz przez kuriera czy w jakimś punkcie stacjonarnym mBanku. Ja wybrałem punkt. Jakbym mógł to bym chyba tak zrobił, logiczne, nie ?
To sie chyba zmieniło. Wrzesień 2010 - wracam sobie z pracy, wstapiłem do siakiegoś hipermarketu gdzie mieli punkcik mbanku i ot tak, założyłem sobie konto. Karta przyszło jakoś tydzień później zwykłym listem. Prosto i przyjemnie :D

UP: łeee... wlazłem na http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun ... tml#tabs=2 i u dołu masz przecież dwie opcje i druga to jest wlasnie ta bezposrednia... :roll:

 #472136  autor: bob
 23 kwie 2011, 12:03
ja bylem w mbanku 2 lata - teraz jestes w ing. Raz, ze taniej rozne karty wirtualne np - place raz 2 dychy, w mbank 3 dychy co roku. Dwa, ze z ing mam za darmo wyplaty w kazdym bankomacie w polsce, no i wplatomatów u mnie w miescie jest 6. Mbanku jest 1, do tego dosc daleko od centrum :)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #472668  autor: forumiak
 26 kwie 2011, 14:58
Najlepszy teraz jest Multibank. Oni są chyba własnością Bre Banku, tak jak mbank. Znalazłem aktualne porównanie banków. Wychodzi na to, że są zdecydowanie najlepsi.
http://szukajeksperta.com/blogs/view/30 ... _bankowych

 #472851  autor: Xy
 27 kwie 2011, 10:52
Mój dobry kolega, wielki fanatyk mBanku właśnie zwiał od siebie i przeszedł z pieniążkami do jakże znienawidzonego onegdaj, mojego ING. Ciekawe co było impulsem do podjęcia tejże decyzji...
Ja póki co chwalę ING Bank Śląski. Zero opłat, wszystko przez neta... Nie ma powodów do narzekania. :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #472856  autor: user_delete19
 27 kwie 2011, 11:00
Xy pisze:Mój dobry kolega, wielki fanatyk mBanku właśnie zwiał od siebie i przeszedł z pieniążkami do jakże znienawidzonego onegdaj, mojego ING. Ciekawe co było impulsem do podjęcia tejże decyzji...
Cały ten tekst byłby sensowny gdybyś... no właśnie - podał powód :P
Xy pisze:Ja póki co chwalę ING Bank Śląski. Zero opłat, wszystko przez neta... Nie ma powodów do narzekania.
Trzeba wspomnieć, że płaci się za kartę jak nie spełni się warunków :P a po ostatniej zmianie UI systemu internetowego można się pociąć przy nawigacji :/

 #472864  autor: Xy
 27 kwie 2011, 11:41
wojciech pisze:Trzeba wspomnieć, że płaci się za kartę jak nie spełni się warunków :P
Transakcja kartą na kwotę 100 złotych lub wyżej. Czyli jedno tankowanie albo zakupy albo wyjście do kina + restauracja i warunek spełniony. Ja właśnie płacę kartą. Wygodniej.

wojciech pisze:a po ostatniej zmianie UI systemu internetowego można się pociąć przy nawigacji :/
Co kto lubi. Mnie zaskoczyło pierwszy raz. Ale teraz widzę, że jest znacznie lepiej niż było wcześniej.

wojciech pisze: Cały ten tekst byłby sensowny gdybyś... no właśnie - podał powód :P
Jak się dowiem to powiem.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #472924  autor: forumiak
 27 kwie 2011, 17:24
Podałem wam na tacy jak wyglądają poszczególne konta w bankach.
W ING korzystanie z karty bankomatowej kosztuje "7 zł lub 0 zł, jeśli dokonano transakcji kartą na kwotę minimum 100 zł w ciągu miesiąca"
Wypłaty w zagranicznych bankomatach "3% od wartości wypłacanej kwoty, minimum 7 zł"
Mbank wygląda dużo korzystniej.
  • Strona 2 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16