DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 11 z 16
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
 #801207  autor: gborejko7
 11 maja 2015, 21:25
ale za darmo masz niemal we wszystkich promocjach banku obecnie. zaczyna liczyc się nie to że wszystko jest za darmo, ale to jaki pakiet dodatkowych usług potrzebujesz vs. co dostaniesz. teraz konto bankowe staje się powoli źródłem ciekawych zniżek jak citi priority.
 #801432  autor: Micho
 13 maja 2015, 10:50
Czy jest obecnie jakiś bank w którym można mieć prowadzenie, przelewy i kartę za 0zł? Może być bez %.
Od 14 lat jestem w mBanku i do tej pory było ok, znieśli % w zamian za 0zł przelew, karta była za 0zł potem wprowadzili min.100zł płatności kartą i dalej 0zł ale dzisiaj to już przegięli. Sprawdzam historię a tam 6zł za kartę mimo że na obu kartach było płacone za ponad 100zł. Zacząłem szukać i okazało się, że miesiąc temu zmienili regulamin i teraz trzeba płacić min. 300zł każdą kartą.
 #801445  autor: sql
 13 maja 2015, 12:18
Jeżeli macie jakieś wymagania co do konta bankowego to mogę Wam pomóc. Podstawowa rzecz co jest dla Was ważne np. darmowe bankomaty, wpłatomaty, jaki macie wiek (bo warunki prowadzenia także zależą od wieku), czy chcecie jakieś bonusy od banku typu zwrot wydatków za zakupy. Nie jestem żadnym spamerem (zobaczcie mój staż na forum). Miałem konta w wielu bankach więc wiem co i jak. Co mogę polecić i byłbym wdzięczny gdyście otworzyli z moich linków.

1) Bank BPH. Wszystkie bankomaty bezpłatne, bezpłatne prowadzenie konta i karty gdy wykonamy 4 transakcje kartą (chyba się rozliczą w danym miesiącu). W przeciwnym wypadku za kartę zapłacimy 6 zł. Bank na koncie lubię to daje 3% zwrotu za wydatki kartą (wszystkie płatności bezgotówkowe, także w internecie, maksymalnie 50 zł miesięcznie a 600 zł rocznie) przez cały rok od założenia. Dodatkowo opcjonalnie można uruchomić limit na koncie co da nam 50 zł ekstra ale to nie jest wymagane. Prywatnie z tej ostatniej opcji nie korzystałem. Możliwość wpłat w kasie banku.
http://tnij.org/bus4fq1

2) Smart Bank to internetowa wersja FM Bank. Jeżeli ktoś chce coś bezpłatnego podobnego do Synca (T-Mobile Usługi Bankowe) to dobry wybór. Bezpłatne konto oraz karta (wszystkie bankomaty) bez żadnych warunków. Niestety nie można wpłacać w oddziale ale jakby się ktoś uparł to można otworzyć oprócz tego standardowe konto w Banku Pocztowym bez karty (wpłata na konto własne w Banku Pocztowym na każdej poczcie, bezpłatne prowadzenie konta, bezpłatne przelewy zlecone internetowo oraz poprzez telefon gdy mówi automat) a potem robić przelewy do Smart Banku. http://tnij.org/2c4u99w
O dziwo interface tych dwóch banków jest identyczny :) Bank Pocztowy nie posiada apliacji na komórkę a Smart Bank ma.

3) Konto wymarzone w Raiffeisen. Konto prowadzone bezpłatnie. Gwarancja że bank nigdy nie zmieni warunków, konto osobiste lekko oprocentowane. Karta płatna 3 zł miesięcznie która nie jest do ominięcia. Bezpłatne wpłatomaty w większości oddziałów własnych. Bezpłatne wszystkie bankomaty + pierwsza wypłata w oddziale w miesiącu. Wpłacać zarówno można w oddziale we wpłatomatach ja i w kasie banku. Niektórym może się nie podobać flashowy interface www
http://tnij.org/kl0r0uf
 #801515  autor: Micho
 13 maja 2015, 16:13
Wiek "po 30-stce" :) Wymagania to w zasadzie darmowe prowadzenie konta, karta, przelewy (czyli to co miałem do tej pory w mBanku). Może być dostęp wyłącznie przez internet.
 #801638  autor: sql
 14 maja 2015, 10:27
Orange Finanse to taki mBank w pod szyldem Orange. Wpłatomaty takie same jak w mBanku, system transakcyjny jak w mBanku, darmowe prowadzenie konta, przelewy. Co do karty i bankomatów:
1) Nie korzystamy z karty (dokładniej z wypłat z bankomatów) wcale to nie płacimy nic w danym miesiącu.
2) Wypłacamy choć jeden raz z dowolnego bankomatu i nie wykonywaliśmy transakcji kartą w danym miesiącu to płacimy 5 zł za kartę. Nie ważne jest czy jedna transakcja czy np. 100.
3) Wypłaciliśmy choć raz albo więcej razy kartą oraz wykonaliśmy co najmniej 5 transakcji kartą i te transakcje są rozliczone to nie płacimy nic za kartę. Opcjonalnie można wypłacać z bankomatu w niestandardowy sposób poprzez BLIK czyli system "zaszyty" aplikacji na komórkę banku. W bankomatach partnerów (mBank, BZ WBK , ING, Alior, PKO BP, Millenium, wkrótce bankomaty Euronet i być może więcej jeśli inne banki przyłączą się w przyszłości) nic nie zapłacimy za kartę bez względu na ilość transakcji BLIK bez dodatkowych warunków.
BLIK wymaga połączenia z internetem. W skrócie przepisujemy kod z komórki do bankomatu. Akurat tutaj nie mam linka do polecenia.

Inna opcja to ten wspominany wcześniej Smart Bank + Bank Pocztowy do wpłat.

Jeszcze inna opcja to Volkswagen Bank. Darmowe konto. Przelewy do ilości 250 sztuk w miesiącu gratis. Bankomaty są darmowe o ile wypłacamy co najmniej 400 zł. W przeciwnym przypadku koszt wypłaty to 1,50 zł. Podejrzewam że autoryzacja transakcji jest przez fizyczny token z którego przepisujemy kod czyli nie przez SMS ale nie choć w wielu bankach miałem konto to akurat w tym nie. Nie ma placówek więc można byłoby korzystać z oprócz tego konta z Banku Pocztowego do wpłat na konto własne o którym wspominałem w poprzednim poście.
http://tnij.org/v7g5kxn
 #802420  autor: olauolsson
 19 maja 2015, 13:52
Wiem, że to temat odnośnie dobrych kont bankowych, ale ja zmienię kontekst i nie będę polecał nikomu konta bankowego w firmie Getin Bank. Jednym słowem są to naciągacze (wiadomo każdy chce zarobić na kliencie, ale nie w taki sposób jak oni to robią). Nie będę tutaj tłumaczył szczegółów jak mnie oszukali na korzystanie z karty bankomatowej, nie chcę zaśmiecać tematu.
 #802628  autor: mbartsm
 20 maja 2015, 14:36
Witam chodzi mi o konto darmowe i karte ale zeby byl z oddziałami i najlepiej zeby bylo polecenie zaplaty i stale zlecenie tez darmowe obecnie mam konto w wbk ale chcialbym zmienic oprocz ing prosze o inne propozycje pozdrawiam
 #818185  autor: biedroneczka33
 20 sie 2015, 10:25
Gdzie mogę sobie założyć niedrogie konto osobiste? Nie zależy mi na darmowych wypłatach ze wszystkich bankomatów, ale już prowadzenie i przelewy koniecznie za darmo. Fajnie, gdyby miało jeszcze jakiś paybackczy coś.
 #820817  autor: Francesca
 02 wrz 2015, 10:17
Nie wszystkie. W Aliorze jest np. opłata 9 zł za kartę. A jeśli nie jest to Twój główny bank (nie masz przelewanej tam wypłaty) to są jeszcze jakieś dodatkowe koszta.
 #820889  autor: forum_tg
 02 wrz 2015, 14:53
mbartsm dlaczego nie ing? jakie są powody?
 #822970  autor: iPlus
 13 wrz 2015, 14:18
mbartsm pisze:Witam chodzi mi o konto darmowe i karte ale zeby byl z oddziałami i najlepiej zeby bylo polecenie zaplaty i stale zlecenie tez darmowe obecnie mam konto w wbk ale chcialbym zmienic oprocz ing prosze o inne propozycje pozdrawiam
inteligo, oddziały PKO gdzie możesz wpłacać kase na konto i odrazu będzie na koncie po wpłacie, z bankomatów PKO wypłacasz bez prowizji, jest polecenie zapłaty, całkiem fajny bank,

darmowa karta z tym jest coraz większy problem bo coraz więcej banków robi warunki typu płać 300 zł 4 razy żeby za kartę było 0 zł, póki co w Smart Bank jest karta za 0 zł bez warunków, w Raiffeisen za 3 zł w koncie wymarzonym nie do ominięcia za to z pakietem ubezpieczeń w tej cenie 3 zł, w obydwu bankach wszystkie bankomaty w kraju bez prowizji,

jest jeszcze Meritum Bank, warto sprawdzić czy dalej ma kartę bez opłat bo do niedawna było bez opłat za kartę chyba, że zmienili regulamin, też wszystkie bankomaty w kraju bez prowizji,

grupa Getin Banków czyli np Getin Bank, Getin Online, Idea Bank niestety podnosi opłaty, więc raczej unikać, choć akurat Idea Bank ma niższe opłaty i bardziej przyjazne warunki
 #824096  autor: dwaeuro
 18 wrz 2015, 22:58
iPlus pisze:Meritum Bank
został wykupiony przez Alior Bank i niestety ma o wiele gorszą ofertę niż wcześniej i teraz już darmo nie ma nic.
iPlus pisze:oddziały PKO gdzie możesz wpłacać kase na konto i odrazu będzie na koncie po wpłacie
+ wpłatomaty PKO BP.

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #825163  autor: iPlus
 25 wrz 2015, 12:50
dwaeuro,

jak Alior kupił Meritum to ten bank odpada
 #827211  autor: Tajski9
 06 paź 2015, 10:42
Mam konto w PKO. Co prawda debetu nie mam na start ale wszystko inne się zgadza.

Musimy nauczyć się rezygnować z marzeń, aby utrzymać pozory rzeczywistości.
 #828131  autor: lodyga
 10 paź 2015, 10:52
Ja mam konto w Alior teraz T-mobile, chba to najtańszy bank. Pobierają 6 zł gdy nie zapłacisz kartą min kwoty 200 zl.
 #829294  autor: abalone
 16 paź 2015, 15:44
Ja mam konto w mBanku i jestem z niego w sumie całkiem zadowolona.
 #829335  autor: mucha09
 16 paź 2015, 16:49
abalone pisze:Ja mam konto w mBanku i jestem z niego w sumie całkiem zadowolona.
Też od kilku lat mam mBank i poza opłatą za kartę, wszystko jest darmowe. A tej opłaty już daaawno mi nie naliczyli bo za wszytko płacę kartą.
 #835806  autor: forum_tg
 19 lis 2015, 21:03
od 29.01.2016 ING wprowadza opłaty za korzystanie z bankomatów innych banków:
http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1108244

Możecie powiedzieć, który bank oferuje korzystanie z bankomatów za darmo i nie ma innych opłat, a jeśli są to w jakiej wysokości

mucha09 - powiedz jak to wygląda w mBanku.
  • Strona 11 z 16
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16