DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.

 #327392  autor: vinc
 04 kwie 2009, 18:51
butterfly, a ja nie pamiętam kiedy się podpisywałem płacąc kartą mBanku :-D

Obrazek

 #327400  autor: widex
 04 kwie 2009, 19:26
Bo te z chipem wymagają akceptacji za pomocą PIN, a te z paskiem magnetycznym podpisu. Chociaż to jest zalezne od terminala:)

 #327401  autor: vinc
 04 kwie 2009, 19:29
widex pisze:Chociaż to jest zalezne od terminala:)
Dokładnie. Ja posiadam "starszą" ;) z paskiem magnetycznym :)

Obrazek

 #327417  autor: Jedrker
 04 kwie 2009, 20:29
widex pisze:Bo te z chipem wymagają akceptacji za pomocą PIN, a te z paskiem magnetycznym podpisu.
Nie koniecznie.
MOże być tak, że obie karty będą na podpis, wszystko zależy od terminala, który akceptuje kartę.
Ja pracuję w miejscu, gdzie akceptuję karty płatnicze, z mbanku wszystko szło na podpis ;]
Bynajmniej u mnie w firmie ;P

 #327436  autor: widex
 04 kwie 2009, 21:17
Jedrker pisze:MOże być tak, że obie karty będą na podpis, wszystko zależy od terminala, który akceptuje kartę.
A co ja napisałem? hehe ;>
ja pisze:Chociaż to jest zależne od terminala:)

 #327539  autor: thonka
 05 kwie 2009, 16:34
Mulder pisze:W mBanku wpisuje się PIN co mnie prawie całkowicie zabezpiecza przed nieautoryzowanym użyciem karty.
zalezy jaka karte dostaniesz ;) stare bez chipa trzeba podpisywac, nowe z chipami weryfikujesz tylko za pomoca pinu z tym wyjatkiem, ze w Polsce malo rozpowszechnione sa terminale chipowe (co innego UK, czy Irlandia - wlasnorecznie obslugiwalem takowe terminale ;) ), a tylko takie wymagaja zawsze pinu od kart chipowych. jezeli terminal nie ma czytnika chipa, to transakcja leci po pasku magnetycznym, a tu juz wszystko zalezy od banku/operatora...

ja mam w mbanku konto ze stara karta magnetyczna (visa electron) i zawsze sie podpisuje przy platnosciach. mam tez chipowa z bzwbk (mastercard i visa electron) i tu prawie kazda transakcja jest potwierdzana pinem (chyba tylko w realu i tesco sie podpisywalem).

anyway - jak pisalem wyzej polecam mbank dla mniej wymagajacych ceniacych wygode i brak oplat ;)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #327550  autor: roni_
 05 kwie 2009, 17:50
thonka pisze:zalezy jaka karte dostaniesz stare bez chipa trzeba podpisywac, nowe z chipami weryfikujesz tylko za pomoca pinu z tym wyjatkiem, ze w Polsce malo rozpowszechnione sa terminale chipowe
Odkąd w czerwcu 2008 roku mBank wymienił mi starą kartę z paskiem magnetycznym na kartę z chipem ani razu niczego nie podpisywałem - zawsze PIN. A płacę często w całym Rzeszowie i czasem zdaży mi się w jakichś mniejszych miastach w okolicy.
Jedrker pisze:Bynajmniej u mnie w firmie ;P
Nigdy nie czepiam się literówek, ortografów, interpunkcji, bardzo rzadko błędów stylistycznych, ale... Bynajmniej nie jest synonimem słowa przynajmniej! Znaczenia są całkiem różne, a nawet przeciwstawne. Tak więc proszę o nie używanie ich zamiennie. Dziękuję.

 #327560  autor: Vieslav
 05 kwie 2009, 18:58
No dobra, a może ktoś napisze coś nt. karty Maestro (wydawanej do konta w AliorBanku)?

 #327579  autor: Jedrker
 05 kwie 2009, 20:17
Mulder,
a co chcesz konkretnie o niej wiedzieć ?
Na razie gdzie kolwiek ją nie płaciłem musiałem wklepywać kod PIN ;]

 #327581  autor: tomko111
 05 kwie 2009, 20:37
Nie chcę zakładać nowego tematu więc zadam pytanie tutaj. Potrzebuję założyć jakieś konto bankowe - nie orientujecie się, który bank daje bonus za otwarcie? Niedawno Alior dawał, ale niestety nie załapałem się na promocję, Inteligo kiedyś dawało 50zł, a jak jest teraz? :wink:

 #327665  autor: aga
 06 kwie 2009, 08:46
W mBanku jest promocyjna lokata.

 #327820  autor: yagi
 06 kwie 2009, 20:45
W mBanku jest promocyjna lokata.
A jak zbierasz punkty Payback to dostaniesz 500 punktow za zalozenie konta ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #328832  autor: tomko111
 11 kwie 2009, 18:45
Dzięki za odpowiedzi. Ale bezpośrednio żaden bank nie daje w chwili obecnej bonusu pieniężnego za założenie konta?