DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1169003  autor: rafmik
 31 mar 2024, 23:04
Witam :)

Muszę wybrać dla rodziców operatora na infrastrukturze Orange.

Sytuacja jest taka, że w miejscu gdzie mieszkają nie ma kabli żadego operatora, pozostaje tylko dostęp z sieci komórkowych lub Starlink (który jest niestety za drogi).

Aktualnie rodzicom kończy się powoli umowa na internet w Play - przez nieco ponad rok było bardzo ok, ale niestety od kilku miesięcy jest kaszana - składane były reklamacje, i niestety powodem wolnego inetrnetu jest na max przeciążony nadajnik.
Prędkości inetrnetu wieczorem na poziomie 1-2Mbps download :(

W tym samym miejscu Orange ma prędkość netu na poziomie 45-60Mbps.

Więc wyjścia nie mam, szukam netu opartego na infrastrukturze mobilnej Orange. Na nadajniku jest 4G, nie ma 5G.

Transfery miesięczne u rodziców są na poziomie 400-700GB miesięcznie (większość z tego to streaming).


Co byście proponowali za ofertę na bazie sieci Orange?

Z własnych poszukiwań znalazłem Orange Flex w tym najbogatszym planie 150GB w cenie 80 zł miesięcznie (+ brak długoterminowego zobowiązania).
W tej cenie jest 150GB netu + bezpłatny pakiet UNLMTD na 30 dni. Dodatkowo mogę dobrać 3 dodatkowe karty SIM.

Tutaj pytanie do osób korzystających z Flexa:

- ten pakiet za 80 dni jest miesięczny, czy 30 dniowy?
- pakiet UNLMTD na 30 dni odnawia się automatycznie czy trzeba go co miesiąć na początku nowego okresu rozliczeniowego aktywować ponownie?

- Czy ten pakiet UNLMTD jest naprawdę bez limitu (transfery miesięczne do 700GB)?

- jak wygląda sprawa tych dodatkowych 3 kart SIM? Bo rozumiem to tak, że dostaje jedną główną z numerem telefonu i pełnymi usługami i do tego mogę dobrać dodatkowe karty, czyli np 2x karta do danych, i jedną z nich instaluje w modemie u rodziców oraz np kolejną biorę sobie jako backup lub np używam w starym telefonie robiącym za dedykowany GPS, czy ba mogę u siebie w domu też kupić modem i korzystać z netu? Czyli na jednym abonamencie unlimited ogarnąć sobie net w 3 lokalizacjach? Bo to aż za piękne aby było prawdziwe mi się wydaje...


Czy może jakaś jeszcze oferta na bazie sieci Orange wchodzi w grę?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 #1169008  autor: KC-KARLOS
 31 mar 2024, 23:28
rafmik: najpierw kup starter i przetestuj działanie Orange, zanim zdecydujesz się na korzystanie.

Co do Flexa - UNLMTD jest naprawdę bez limitu GB czy TB. Jest ważny 30 dób i jest nieodnawialny - samemu trzeba zadbać o działanie usługi promocyjnej. Awaryjnie masz jeszcze 150 GB podstawowych.
Tak, z oferty korzystasz nawet na 4 urządzeniach w każdej lokalizacji w Polsce, bez stref domowych itp.
Po więcej info odsyłam na stronę pomocy: flex.orange.pl/pomoc

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1169012  autor: rafmik
 01 kwie 2024, 11:53
Karlos20 pisze:
31 mar 2024, 23:28
rafmik: najpierw kup starter i przetestuj działanie Orange, zanim zdecydujesz się na korzystanie.
Sprawdzone już na telefonie z kartą abonamentową w nju. Działa zdeycdowanie lepiej niż obecny Play. Ten ma przeciążony nadajnik na maxa.

Karlos20 pisze:
31 mar 2024, 23:28
Co do Flexa - UNLMTD jest naprawdę bez limitu GB czy TB. Jest ważny 30 dób i jest nieodnawialny - samemu trzeba zadbać o działanie usługi promocyjnej. Awaryjnie masz jeszcze 150 GB podstawowych.
Tak, z oferty korzystasz nawet na 4 urządzeniach w każdej lokalizacji w Polsce, bez stref domowych itp.
A "miesiąc" we Flex to też 30 dni? W sensie czy się pokrywają te okresy, że pierwszego dnia okresu rozliczeniowego mogę od razu aktywować pakiet UNLMTD?

Z tymi 4 urządzeniami to wygląda to na naprawdę dobrą ofertę. Byle im sieci nie zapchało za jakiś czas ;)
 #1169014  autor: KC-KARLOS
 01 kwie 2024, 12:05
rafmik: polecam prepaid przetestować, w abonamentach potrafią obcinać prędkości przy rzekomo sporym ruchu od klienta, w prepaidzie tak nie jest.
Terminy we Flexie na 99% nie pokrywają się ze sobą. Plan ma swoją miesięczną ważność, a usługa promocyjna UNLMTD ma 30 dób od włączenia, więc może się zdarzyć, że w ostatnim dniu ważności planu za 80 włączysz neta bez limitu, a w tym czasie zmieniłeś plan na niższy np. za 35, wtedy nie tracisz nabytego UNLMTD który wygaśnie po 30 dobach od włączenia.
No w tej chwili opcja ma niezłe zastosowanie do testowania nowego 5G w paśmie C, które daje większe możliwości.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥