DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1168939  autor: baton
 30 mar 2024, 13:14
Mam legendarną PlayFresh. Czy warto ją porzucić dla FaktMobile (NoLimit)?

W PlayFresh uzbierane > 10.000 min do wszystkich przez lata .Od kilku lat jadę na dualsim (SIM2 Aero2 tylko transmisje danych 5 PLN/co mc). Ale mnie to powoli wkurza bo muszę za każdym razem włączać 2SIM (tylko transmisja danych) jak chcę coś w sieci sprawdzić w tel. I w ostatnim miesiącu nie spodziewałem się że wydałem > 40 PLN na same SMS więc szukam alternatywy.

Jeśli zostanę w PLayFresh to sms bez limitu za 10 PLN + transfer danych dla mnie minimum 1 GB za 25 PLN to wychodzi na aktualny rok 2024 już drożej niż FaktMobile (NoLimit za 25PLN/mc w tym 10GB danych). Przez kilka lat Fresh był najlepszą taryfą na świecie. Czy podzielasz moją opinię? Czy jeszcze jakoś inaczej to zmodyfikować i inaczej skonfigurować? Gdzie błędnie myślę?
 #1168943  autor: babciagienia1p
 30 mar 2024, 13:36
@baton
W innych wątkach pisałeś, że zależy ci na Playu (aplikacja i zasięg?).
Do wyboru masz Virgin oraz Fakt.

W Fakcie 25,- zł miesięcznie jest "najdroższym" rozwiązaniem. Widzę, że dręczą Cię SMS-y. Jeśli dopuszczasz poświęcenie trochę czasu, możesz zastanowić się nad jednorazowym wykupieniem SMS-ów bez limitu za 9,- zł i skrupulatnym przedłużaniem ich ważności, co tydzień, bezpłatnym kodem z gazety.
Możesz również ustawić opcję maksimum 15,- zł za rozmowy i SMS-y. W rozwiązaniu "15,- zł" - długoterminowo - pozostałoby Ci tylko dodatkowe wykupienie, od czasu do czasu, któregoś z "droższych" 31-dniowych pakietów GB i analogiczne, jak w przypadku SMS-ów przedłużanie go kodami z gazety.
Konkretna decyzja zależy od Twojej struktury zużycia min/SMS-ów/GB, czasu jaki możesz poświęcić na dodatkową i regularną obsługę oraz parcia na jak najniższy koszt.

viewtopic.php?f=22&t=81615&start=8020
 #1168944  autor: KC-KARLOS
 30 mar 2024, 13:42
baton: proponuje:
> zostawić Fresha i na nim kupić smsy za 10 zł na 30 dni.
> minuty na spokojnie sobie spożytkujesz z Fresha
> GB - poleciłbym nju na kartę z pakietem 9 GB za 9 zł na 31 dni, jeśli masz dobry sygnał Orange.
Łączny koszt 19/mc.
Ewentualnie nju możesz zamienić na Plusha (zasięg ten sam co Aero2) - 5 GB kosztuje 5 zł/mc, jedyny minus to gdy wyczerpiesz pakiet, musisz go dezaktywować i włączać ponownie. Przy łącznym zużyciu 10 GB zapłacisz całościowo 20 zł/mc. Co Ty na to?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168953  autor: MariuszY
 30 mar 2024, 16:20
@baton - niestety nic nie piszesz o swoich potrzebach w zakresie minut czy sms'ów oraz, co uważam za bardzo ważne, konieczności utrzymania czy funkcjonowania pod obecnym numerem telefonu, więc opiszę jak to było u mnie. Z założenia jestem minimalistą - mało dzwonię, jeszcze mniej korzystam z sms. Nie jestem przywiązany ściśle do jednego numeru, bo numer na przychodzące (do odbierania) mam ten sam od lat w Fakcie, ale dzwonię z wielu różnych numerów, tak jak mi jest wygodnie i korzystnie, i nie obchodzi mnie kiedy inni się dopytują czy zmieniłem numer bo dzwonię z innego. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że taki sposób nie każdemu odpowiada, ale coś za coś. Nie mam za to problemu z kosztami połączeń wychodzących, a jeśli już to tylko z pamiętaniem jak/kiedy/za ile mam przedłużyć zachomikowane terabajty. Akurat FM bardzo mi odpowiada na główny numer, bo:
1. zawsze mam pulę zgromadzonych minut/sms/MB, by móc korzystać,
2. utrzymanie numeru kosztuje minimalne pieniądze,
3. jest lejek chroniący mnie przed przypadkowym wyczyszczeniem konta przez transmisję danych.
Na drugim slocie mam OFnK (z setkami GB) i w razie nagłej potrzeby mogę uruchomić pakiet bez limitu za 1zł, żeby wykonać dłuższe połączenie.
Znam też janusza, który z jednym tylko numerem - właśnie w OFnK - funkcjonuje na codzień. Uruchamia pakiet jak wyżej co drugi dzień i to mu wystarcza, żeby mieć nielimitowane rozmowy/sms i kilkadziesiąt GB w miesiącu (za doładowania online oraz z nolimitu) praktycznie non stop, bo pakiet jednodniowy działa od uruchomienia (niepełny dzień) do końca następnej doby (pełny dzień).
Wszystko zależy od potrzeb, przyzwyczajeń, preferencji, no i oczywiście kosztów jakie jesteśmy skłonni ponieść.
 #1168965  autor: Remington
 30 mar 2024, 22:18
baton pisze:
30 mar 2024, 13:14
bo muszę za każdym razem włączać 2SIM (tylko transmisja danych) jak chcę coś w sieci sprawdzić w tel.

Tego raczej nie rozumiem - drugi SIM możesz mieć aktywny cały czas z włączonym internetem, tylko dodajesz sobie tym zachodu.

Jeśli nie zużywasz więcej niż 300 minut, 300 sms i 1324MB miesięcznie, to w Fakt miałbyś taki zestaw za 12 zł (pakiet 300/300/300 za 9 zł i odnawialny 1GB internetu za 3 zł).
 #1168993  autor: baton
 31 mar 2024, 18:20
Dziękuję za wszystkie wasze sugestie, obecnie analizuje wnikliwie co dalej zrobić. Macie świetne pojęcie o taryfach i szczegółach, gratuluję aktualności wiedzy. Jesteście niesamowici.
 #1169404  autor: marcinb
 09 kwie 2024, 15:51
Karlos20, co to za pakiet smsow o którym piszesz:
Kod: Zaznacz cały
baton: proponuje:
> zostawić Fresha i na nim kupić smsy za 10 zł na 30 dni.
nie widzę żadnych pakietów na wiadomości dla numeru we Freshu w aplikacji.
Działa tylko przez kod?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #1169420  autor: KC-KARLOS
 09 kwie 2024, 20:55
marcinb: jest pakiet nielimitowanych sms na 7 dni za 5 zł oraz na 30 dni za 10 zł. Widzisz te opcje w Play24? Ewentualnie kod *111*265*1# (30 dni za 10 zł).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1169432  autor: marcinb
 09 kwie 2024, 22:08
Karlos20 pisze:
09 kwie 2024, 20:55
marcinb: jest pakiet nielimitowanych sms na 7 dni za 5 zł oraz na 30 dni za 10 zł. Widzisz te opcje w Play24? Ewentualnie kod *111*265*1# (30 dni za 10 zł).
Właśnie w aplikacji nie widać żadnych pakietów na smsy.
Uruchomiłem kod który podesłałeś. Pojawił się taki komunikat:
Kod: Zaznacz cały
Niestety nie możesz skorzystać z tego kodu, sprawdz na play.pl dlaczego. 

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #1169455  autor: baton
 10 kwie 2024, 11:18
potwierdzam że pakiet SMS o którym mowa powyżej działa w taryfie Play Fresh i jest widoczny w aplikacji play24 na smartfonie oraz działa jego wykupienie
 #1169474  autor: KC-KARLOS
 10 kwie 2024, 13:24
marcinb: to subtaryfa Fresha, w tej opcji nie ma smsów bez limitu za 10 zł, gdyż po doładowaniu konta dostajesz je do Play. Tej opcji nie ma oczywiście w subtaryfie Fresha, w której wpadają bonusowe smsy do każdej sieci lub megabajty.
Jak potwierdzono - są w gołym Freshu bez bonusów po doładowaniach (dzisiejsze Play Na Kartę "RWK"), PNK gołym, PNK Lubię To, Formule PNK, PNK 2.0 / 2.1 / 2.1 PL.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1169477  autor: marcinb
 10 kwie 2024, 14:01
baton pisze:
10 kwie 2024, 11:18
potwierdzam że pakiet SMS o którym mowa powyżej działa w taryfie Play Fresh i jest widoczny w aplikacji play24 na smartfonie oraz działa jego wykupienie
Czy mógłbyś pokazać zrzuty z ekranu jak to wygląda u Ciebie na numerze z freshem? (kilka zrzutów, podobnie jak u mnie)

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM