DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1168864  autor: piotrk23
 29 mar 2024, 08:09
Cześć,

szukam oferty dla "podróżnika":
* kontrola wydatków
* dobre (tanie) pakiety internetowe (oraz idealnie tanie minuty)
* pełny WiFi Calling

Dodatkowo (opcjonalnie), na ten sam numer telefonu, fizyczny sim i esim (mam "stary" telefon nie obsługujący esim, który chcę zamocować na kierownicy roweru, żeby nowy telefon z esim się nie uszkodził).

W Polsce internetu nie potrzebuję dużo (np. kilka gb miesięcznie + "zbieranie" nieużywanych gb na później by wystarczyło). Nie używam dużo minut ani smsów.

Cenowo liczę na około 30 zł, Abonament też może być ale z umową bezterminową i miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Wiem, że są oferty "esim" tylko z internetem na cały świat, ale nie o to mi chodzi.

Aktualnie mam Orange Flex (subskrypcja), który ma wiele plusów:
* kontrola wydatków: muszę mieć pakiet roamingowy żeby rozmawiać i mieć internet poza UE, więc nie zapłacę przypadkowo ani poza limit
* pakiet "Tu i Tam" np. 80 zł / 10 dni / 10 GB na wiele krajów także poza UE
* WiFi Calling: można za darmo dzwonić i odbierać telefony za granicą także poza UE

Ale ma też minus - brak tańszych pakietów na rozmowy poza UE. Ten pakiet "Tu i Tam" to tylko internet. No i ostatnio podnieśli cenę z 30 do 35 zł, w praktyce nie dając mi nic w zamian co bym potrzebował.

Rozważałem Orange Free na Kartę - tam jest bardzo podobna oferta do Flexa, z plusów Pakiet Roamingowy GO oprócz internetu daje też rozmowy i sms za 0,50 zł za minutę/sztukę. Niestety, WiFi Calling nie działa poza Polską, więc odrzucam :(

Aktualnie rozważam Nju Mobile w Abonamencie. To w praktyce umowa bezterminowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Są pakiety internetowe identyczne jak w OFnK (internet + minuty). Podobno WiFi Calling działa w pełni poza Polską. Boję się kontroli wydatków - zdaje się, że nie mogę się w pełni zabezpieczyć.
Nie mam pewności jak działa Subskrypcja, strona Nju jest beznadziejna :(

Czy jest coś lepszego niż Orange Flex lub Nju Mobile?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2024, 10:23 przez piotrk23, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1168870  autor: maestro1
 29 mar 2024, 10:05
Orange Flex nie działa poza UE. (źródło: https://www.orange.pl/poradnik/siec-kom ... i-calling/)

Ja na wyjazdy UE/poza mam subskrypcję Heyah01 + eSim z lifecell do Internetu w telefonie lub lifecell włożyć do routera i zrobić hot-spot dla telefonu wtedy z Heyah01(19,99zł) dzwonisz i smsujesz przez Wifi Calling za darmo :)
 #1168872  autor: KC-KARLOS
 29 mar 2024, 10:51
piotrk23:
oferta na kartę z pakietem roamingowym 80 zł/ 10 GB nie posiada niższej stawki za połączenia i smsy - te są jedynie w ofercie abonamentowej.
Nju subskrypcja ma jeszcze inną ofertę roamingową poza UE - więc nie ma pakietu podobnego w opcji na kartę czy w abonamencie.
A jeśli chcesz dobre stawki na GB poza UE, skorzystaj z innych, eSIMowych dostawców, np. Airalo - są zdecydowanie tańsi niż kilka stówek za 1 GB przykładowo w Egipcie z polskiego T-Mobile w abonamencie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168896  autor: piotrk23
 29 mar 2024, 16:13
maestro1 pisze:
29 mar 2024, 10:05
Orange Flex nie działa poza UE. (źródło: https://www.orange.pl/poradnik/siec-kom ... i-calling/)
Działa - sprawdzone osobiście

(na tamtej stronie, jeśli masz na myśli fragment "za granicą (Orange Flex w UE)." to nie wiem co mieli na myśli)
maestro1 pisze:Ja na wyjazdy UE/poza mam subskrypcję Heyah01 + eSim z lifecell
Nie szukam aktualnie takie rozwiązania - interesuje mnie podstawowy sim
Karlos20 pisze:oferta na kartę z pakietem roamingowym 80 zł/ 10 GB nie posiada niższej stawki za połączenia i smsy - te są jedynie w ofercie abonamentowej.
Piszesz o Nju mobile na kartę? Tak, rzeczywiście, czyli zostawałby Nju Abonament.

Karlos20 pisze: Nju subskrypcja ma jeszcze inną ofertę roamingową poza UE - więc nie ma pakietu podobnego w opcji na kartę czy w abonamencie.
ok dzięki za informacje
 #1168926  autor: maestro1
 30 mar 2024, 09:28
W Orange Flex WifiCalling nie działa poza UE - testowane w Emiratach Arabskich.

Miałem też Play i były problemy z łączeniem do WifiCalling (raz łączyło, a raz nie).

T-Mobile (subskrypcja Heyah01) działała najlepiej i do 5s po podłączeniu do Wifi łapała WifiCalling.
 #1168950  autor: maestro1
 30 mar 2024, 15:25
piotrk23 pisze:
30 mar 2024, 13:47
No to ciekawe od czego to zależy. Ja używałem w Indiach - zarówno mogłem dzwonić, jak i odbierać telefony.
Ten link co podałem wcześniej wskazuje że WifiCalling dla Orange Flex działa w UE, co dla mnie jest dziwne bo to niezależnie jakie wifi powinno działać w każdym kraju.