DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1165663  autor: Tapir
 08 lut 2024, 18:14
Od wielu lat korzystałem z oferty Play (Fresh, Na kartę), ale po ostatnich zmianach (doładowania) zdecydowałem się przenieść do innej sieci. Wstępnie wytypowałem trzy oferty tj. NJU mobile, Otvarta czy Plush.

Jak jest z awaryjnością i zasięgiem tych trzech firm? Napiszcie proszę coś na ich temat.
 #1165674  autor: KC-KARLOS
 08 lut 2024, 20:36
Tapir: my nie jesteśmy wyroczniami w tej kwestii. Kup starter nju na kartę oraz Plusha i przetestuj działanie usług. Każdy starter ma kasę na koncie i GB na start. Sam sobie wyrób opinie na ten temat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165683  autor: PiotrG-dz
 08 lut 2024, 22:48
Tapir pisze:
08 lut 2024, 18:14
Od wielu lat korzystałem z oferty Play (Fresh, Na kartę), ale po ostatnich zmianach (doładowania) zdecydowałem się przenieść do innej sieci. Wstępnie wytypowałem trzy oferty tj. NJU mobile, Otvarta czy Plush.

Jak jest z awaryjnością i zasięgiem tych trzech firm? Napiszcie proszę coś na ich temat.
A nie miałeś w Freshu Zbieraj Minuty?
 #1165754  autor: Tapir
 09 lut 2024, 16:34
PiotrG-dz pisze:
08 lut 2024, 22:48
A nie miałeś w Freshu Zbieraj Minuty?
Tak, nadal mam. Zmieniły się opłaty w Play i w tej chwili bardziej opłaca mi się zrezygnować z Play i przenieść numer na abonament do NJU mobile, Otvarta lub Plush. Plush daje w ofercie darmowy pakiet socjal free - to na plus. Boję się jedynie o awaryjność, szybkość transmisji (internet) i zasięg. Jeśli chodzi o zasięg, to na miejscu mam dobry z Orange i Plus (sprawdzone), ale chodzi mi o możliwie najniższy abonament.
 #1165755  autor: KC-KARLOS
 09 lut 2024, 16:42
Tapir: te sociale w Plushu to lipa - jest tam tylko tekst niezjadający neta (a video na TT i YT musi być w 480p i w APN Plus, inaczej zje transfer danych lub z konta). We Flexie byś miał pełen komfort (Social Pass nie zjada GB za tekst, foto, video i audio/voice).
Zostając w Play oszczędzisz na pakietach minut mając bezterminowo Zbieraj Minuty. SMSy możesz kupić za 10 zł/mc do wszystkich. Zostaje tam tylko paczka internetu (nie wiem, czy masz tam stare pakiety czy już te nowszego typu).
Wszystko zależy ile potrzebujesz i za ile, bo nie określiłeś pułapów cenowych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165756  autor: PiotrG-dz
 09 lut 2024, 16:51
We Freshu 1 GB to za 25zł
500 MB za 15 zł
25 MB za 3 zł
100 MB za 7 zł
200 MB za 9zł
Kosmos co? Dlatego mam smartfon z dualsim. :D
 #1165840  autor: Tapir
 10 lut 2024, 18:14
Karlos20 pisze:
09 lut 2024, 16:42
Tapir: te sociale w Plushu to lipa - jest tam tylko tekst niezjadający neta ...
Wszystko zależy ile potrzebujesz i za ile, bo nie określiłeś pułapów cenowych.
Dziękuje za zwrócenie uwagi. Zależy mi na niskim abonamencie i na dzień dzisiejszy jestem skłonny przenieść numer z Play do Otvarta. "O! Korzystna 5G!" za cenę 18,99zł miesięcznie daje rozmowy i SMS bez limitu oraz 21GB transferu. 10-12 GB już by wystarczyło. Jeżeli mam w Play płacić 25zł miesięcznie praktycznie za nic i jeszcze dodatkowo za pakiet transferu, to chyba nie mam się nad czym zastanawiać. Nie wiem tylko jak jest z jakością usług, połączeń i szybkością danych.
 #1165850  autor: KC-KARLOS
 10 lut 2024, 20:14
Tapir: Otvarta się nie opłaca. Wspomniany pakiet z identyczną ilością neta + roamingiem w UE dostaniesz w subskrypcji Fonii za 15 zł/mc. W pułapie 15-25 zł każdy wirtualny podpięty do Plusa ma wręcz identyczne plany taryfowe z no-limitem i limitem neta sięgającym okolice 10-20 GB.

Jeśli Tobie nie zależy na umowie a chcesz te 10 GB/mc, polecam a2mobile. 19,90 i 10 GB na pełnej prędkości, a jak trafisz na lejek 1 mbps to i tak możesz z wielu rzeczy dość swobodnie korzystać, opcja dość trafnie dopasowana dla Ciebie. Konkurencja ma po przekroczeniu GB żałosne 32 kbps.
Ale zanim zdecydujesz się na zmianę, kup starter z Plusha za 5 zł i przetestuj jakość usług - jeśli będziesz w zasięgu 5G, to ta opcja będzie aktywna od razu po odpaleniu startera, gdyż Otvarta, Fonia czy a2mobile (najniższe pakiety nie mają wjazdu do 5G) korzystają z zasięgu i jakości Plusa, który wywołuje bardzo skrajne emocje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥