DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1163773  autor: lesman
 21 sty 2024, 11:17
- 20-30 zł msc
- zasięg - nie musi być super, wystarczy nawet samo lte
Priorytet dla mnie: Myk wygląda tak, że potrzebuję przenieść numer z umierającego (upc) play, numer jest na abonament i należy do członka rodziny, przeszedł na czas nieokreślony. Numer w praktyce nalęzy do upc ale prawnie z tego co rozumiem już do playa, mimo, że żadnej umowy z playem na migracje numeru nie akceptowaliśmy. Szukam operatora/czy tam podoperatora, który będzie w stanie przenieść ten numer do siebie na dane aktualnego abonentna, następnie wykonać cesje na moje dane i przenieść go finalnie pod moje orange flex (orange flex umożliwia przeniesienie numeru tylko na moją osobę i tylko na moje dnae). W Play/Upc z różnych przyczyn nie mogę wykonać cesji z różnych przyczyn. Zależy mi na czasie żeby jak najszybciej to ogarnąć i żeby numer jak najszybciej znalazł się u mnie na orange flex. Wiem że jest tu multum wyjadaczy co wiedzą praktycznie wszystko o przeniesieniach, cesjach, aktualnych ofertach, z góry dziękuję za pomoc. Tu się też pojawia pytanie czy można normalnie między abo/prepaidami/ofertami subskrypcyjnymi jak np orange flex robić takie rzeczy. Z ważnych rzeczy które mogą być istotne przy przeniesieniu numeru, aktualny abonentnt posiada dowód bezterminowy.
 #1163779  autor: Remington
 21 sty 2024, 13:13
Nie wiem za bardzo po co szukasz konkretnej oferty. Idź do najbliższego salonu z obecnym właścicielem i przenieście numer do danej sieci. Gdy się przeniesie odczekajcie dzień i zróbcie cesję. Gdy zobaczysz w systemie, że cesja się dokonała przenieś nr do Flexa. Wszystko powinno się zamknąć w jednym tygodniu (o ile zrobicie przeniesienie w trybie jednodniowym z zerwaniem starej umowy) - a jest szansa, że w jakichś 5 dniach.

Alternatywą jest skorzystanie z możliwości cesji wprowadzonej przez Orange we Flex. Wtedy wszystko załatwicie nie ruszając się z domu (ewentualnie do salonu Orange po karty Flex).

P.S. Jeśli P4 wchłonęło firmę, z którą mieliście umowę, to umowę macie z nim bez konieczności dodatkowych formalności. Ale to wyklucza Play/Virgin/Fakt z listy ofert, do których możecie przenieść.
 #1163792  autor: lesman
 21 sty 2024, 14:54
Mógłbyś podać przykład prepaida gdzie operator wg. regulaminu/promocji, umożliwi osobie powyżej 75 roku życia z bezterminowym dowodem osobistym, brakiem karty kredytowej, z jedynie możliwością fizycznego zlecenia przelewu w banku na przeniesienie takiego numeru z play, następnie cesje na mnie a na koniec umożliwi przeniesienie numeru do orange flex? Ja takiej oferty nie widze ale jestem laikiem i średnio ogarniam prepaidy.
 #1163795  autor: Remington
 21 sty 2024, 15:06
Przy przeniesieniu do prepaida nikt nie będzie pytać o nic więcej niż tylko o dane numeru, dowód osobisty i kilka podpisów.

Idźcie jutro do salonu TM skoro jest najbliższy, a już we wtorek numer może być w TM (jeśli wybierzecie zerwanie umowy i przenosiny w trybie 1-dniowym, a nie jej rozwiązanie z okresem wypowiedzenia). Wtedy we środę możecie pójść ponownie i zrobić cesję. We czwartek-piątek mógłbyś zacząć działać w apce Flex i może w sobotę numer miałbyś już przeniesiony.
 #1163798  autor: lesman
 21 sty 2024, 15:42
Sorki ale kompletnie nie czaje, jakiego konkretnie prepaida mamy kupić i jak wykonać przeniesienie a później cesje? Tmobile ma w regulaminach, że nie przenosi obecnie numerów do orange/orange flex. Daj chociaż jakieś linki cokolwiek bo ja naprawdę bardzo mało wiem na temat abonamentów i przenosin numerów, zwłaszcza kiedy pierwotny abonent jest nieinternetowy i starej daty.
 #1163799  autor: Remington
 21 sty 2024, 15:56
W TM jest jeden prepaid (pomijam submarki), więc idąc do salonu mówisz, że chcesz przenieść numer do prepaida, jeśli bardzo chcesz możesz podać jego nazwę „T-Mobile Go”.

Zapytają o numer do przeniesienia, dane abonenta, zapytają czy nr jest na abonament czy prepaid, zapytają czy chcesz przenieść na koniec umowy, czy po okresie wypowiedzenia, czy w konkretnej dacie. Jesli zależy Ci na czasie to prosisz o przeniesienie w trybie 1-dniowym czyli z datą na dzień następny. Wówczas TM wyśle do Play informację, że jutro zrywacie umowę (Play zakończy umowę w dacie jaką wybrałeś, tylko sobie na ostatniej fakturze policzy karę równą abonamentowi za okres ile normalnie wynosiłoby wypowiedzenie czyli pewnie miesiąc - o ile nie masz umowy terminowej, bo wtedy to inna historia).

Tak wygląda normalnie proces przenosin numeru wynikający z przepisów prawa telekomunikacyjnego, więc nie ma na to żadnych specjalnych regulaminów.
lesman pisze:Tmobile ma w regulaminach, że nie przenosi obecnie numerów do orange/orange flex.

Pokaż te zapisy, bo Ci nie wierzę 😉. Oni tylko uwalniają numer i nawet nie wiedzą do jakiej oferty on idzie.
 #1163827  autor: lesman
 21 sty 2024, 21:59
Dziękuję za cenne porady, widać że serio znasz się na rzeczy, zresztą nie bez przyczyny masz tu junior admina :)
Rozmawiałem dziś przez telefon z tmobile, aby potwierdzić co piszesz, konsultant dawał mi lekko do zrozumienia że za bardzo się nie orientuje bo oni się zajmują bardziej przenosinami do siebie od innych operatorów na zasadzie abonamentowej, potwierdził mi tylko kwotę cesji dla prepaida między 30-90 zł, widać że gościu nie za bardzo ogarniał. Na stronie masz do wyboru 4 startery, https://www.t-mobile.pl/c/na-karte/jak- ... -oferty/pl, ale tam wszędzie sa jakieś chore promocje na rok z internetem który w ogóle nie jest potrzebny. Czyli co biorę starter, zapewne ten Starer Go! M! 35 zł następnie rejestrujemy z babcią w salonie na nią ten starter, doładowujemy go (na jaką kwotę?) potem jest punkt 3, uruchomienie oferty, babcia nie ma 5g, co najwyżej lte a ten starter to właśnie GO!M który wymaga 5G i jakiegoś USIM. Jedyny pasujący tu pakiet bo nie ma 5g jest ten GO!S za 30 zł do którego nie ma starteru na stronie jak widzisz, strasznie to pogmatwane.
Kolejna kwestia jest taka, że w upc babcia ma na tym samym rachunku/umowie/abonamencie bezterminowym również telewizje od UPC (które wdrożyło playa) i moja kolejna obawa jest taka, że jak tmobile wyśle do playa wezwanie do przeniesenia numeru do tmobile to play potraktuje to jako zerwanie całej umowy, mimo że byłem zapewniany przez konsultantów upc/play, że jest to oddzielna umowa, ale jest na tym samym rachunku co mnie niepokoi, natomiast inni konsultanci upc/play, mówią że to jest część umowy. No i muszę też zachować ten miesięczny okres wypowiedzenia chyba w tym playu nie da rady tak z dnia na dzień wydaje mi się. Dla mnie sprawa jest mega stresującą, bo babcia może stracić numer który ma pół życia, wybacz że tak męczę z pytaniami.
Aha i jeszcze co do tego że mi nie wierzysz odnośnie regulminów to zacytuję tutaj akurat tak jak wcześniej wspomniałem regulamin dotyczy warunków promocyjnych dla abonamentu komórkowego na 6 miesięcy tj Warunki Oferty Promocyjnej Abonament komórkowy na 6 miesięcy. Korzyści dla domu – dla www

1.5. Umowę można zawrzeć:
1.5.1. z nowo przydzielonym Numerem Telefonu,
1.5.2. z przeniesieniem numeru wykorzystywanego dotychczas przez Abonenta w systemie T-Mobile na kartę, systemie Heyah
na kartę, systemie Mix T-Mobile lub systemie abonamentowym Heyah (dodatkowe warunki dla obu systemów na kartę:
posiadanie Karty SIM w statusie umożliwiającym przyjmowanie połączeń i wykonanie przynajmniej jednego połączenia),
1.5.3. z równoczesnym złożeniem wniosku o przeniesienie Numeru Telefonu od innego dostawcy usług.
 #1163840  autor: Remington
 21 sty 2024, 23:18
Dziękuję - jestem praktykiem, choć są tu osoby, które przenoszą numery regularnie.

I lubię pomagać ludziom. Jeśli w odpowiedzi coś pominę to się upomnij 😀

Idąc do salonu nie wybierasz żadnego startera - po złożeniu wniosku dostaniesz starter do ręki. Chyba nawet 5 zł z za niego nie trzeba płacić.

Na pewno zerwanie umowy na telefon nie zerwie pozostałych umów, ale czy nie pozbawi babci jakichś rabatów - to już zależy od tego jakie ma ona obecnie warunki promocji. Ale jeśli tak Ci mówili na infolinii i pytałeś jako konkretny klient to jest podstawa do ewentualnej reklamacji.

Okresu wypowiedzenia nie musisz dotrzymać - zerwanie umowy w trybie 1-dniowym jest możliwe zawsze. Wówczas operator ma prawo naliczyć Ci karę równą temu ile byś mu zapłacił za okres wypowiedzenia (to w drobnym skrócie, bo księgowań jest kilka, ale tyle to finalnie wyniesie). Ja nie lubiłem nigdy czekać i brałem te kary zawsze na siebie, zamiast czekać ileś tygodni. Każdy operator musi umieć to obsłużyć, więc bez obaw.

Co istotne - opłatę za cewkę pobierają z konta prepaid. Ale skoro nie ma pewności ile ona wynosi to najlepiej będzie jak doładowanie numeru zrobisz będąc w salonie w celu zrobienia cesji.

No a co do przytoczonych przez Ciebie zapisów to ostatni punkt obalił Twoje wcześniejsze twierdzenia 😉 (zresztą pisałeś, że nie pozwalają przenosić DO Orange - ale mniejsza o to). To są uprawnienia ustawowe, więc żaden regulamin ich nie może ograniczać.
 #1163847  autor: babciagienia1p
 22 sty 2024, 00:53
lesman pisze:
21 sty 2024, 21:59
...Czyli co biorę starter, zapewne ten starter Go! M! 35 zł następnie rejestrujemy z babcią w salonie na nią ten starter, doładowujemy go...

1) W przypadku T-Mobile, zanim będziesz ciągnąć babcię do salonu, upewnij się czy przeniosą Cię do oferty na kartę. Zdarza się, że w niektórych punktach ściemniają o braku takiej możliwości. Nie bierz (nie kupuj) żadnego startera. Dostaniesz, za darmo, uniwersalny, który pasuje do każdego urządzenia. Jeśli zamierzasz natychmiast przenieść się do kolejnego operatora, doładowanie nie ma sensu...
W T-Mobile nieraz pojawiają się błędy systemowe przy przenosinach, np. błędy w bazie "dawców" numerów, a tutaj masz kwestię UPC/Play. Przed przeniesieniem sam sprawdź na stronie https://bip.uke.gov.pl/numeracja/dostawca-uslug kto jest "dawcą" przenoszonego numeru i takiego podaj do wniosku o przeniesienie. Inny "dawca" zawiesi proces i nie dojdzie on do skutku.

2) Możesz też przenieść, "na jutro" lub "na pojutrze", do Plusa/Plusha (w punkcie Plusa). U nich prawie nie zdarzają się kłamstwa o braku możliwości przeniesienia do oferty na kartę i przenosiny przebiegają z najmniejszą ilością problemów.

3) Jeśli nie musisz przenosić z dnia na dzień, możesz przenieść do a2. Babcia nie będzie musiała wychodzić z domu, ale po cesję trzeba będzie specjalnie chodzić do punktu Plusa.

4) Co do łączonej umowy numer + telewizja, nie mam zielonego pojęcia jak przeniesienie numeru wpłynie na zerwanie lub utrzymanie umowy na telewizję.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2024, 05:42 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1163848  autor: Remington
 22 sty 2024, 01:09
Zapytanie w salonie przed ciągnięciem babci to dobry krok. Sprzedawcy nie lubią prepaidów i wielu kłamie czy wymyśla nieistniejące problemy.

babciagienia1p pisze:
22 sty 2024, 00:53
3) Jeśli nie musisz przenosić z dnia na dzień, możesz przenieść do a2. Babcia nie będzie musiała wychodzić z domu, ale po cesję trzeba będzie specjalnie chodzić do punktu Plusa.

Nie wiedziałem - obsługuje Plus w salonach cesje a2m będącego ofertą osobnej firmy?
 #1163849  autor: babciagienia1p
 22 sty 2024, 01:22
@Remington
Dwa lata temu obsługiwał.

@lesman
Jest, chyba, jeszcze sposób na cesję bez wychodzenia z domu, choć to trochę dziwnie wygląda. Cesja u kuriera, a może i całkowicie zdalna... Przeniesienie do Viking Mobile, następnie cesja bez wizyty w salonie.
https://blog.mobilevikings.pl/2022/12/0 ... ja-zrobic/

---------------------Edycja_1------------
W a2 nie można już zrobić cesji w punkcie Plusa, za to można zrobić cesję zdalną via kurier w mieszkaniu (domu) lub w punkcie DPD. Koszt 29,- zł.