DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1162926  autor: waflewryju
 09 sty 2024, 16:01
Mam numer w Plush na karte.

Wydaje na niego ok. 21 zl/mc.
Inaczej: 255 zl/rok.
(co 5. doladowanie "gratis")

Dostaje 10 GB/mc.

Sa lepsze oferty?
Ideał: co najmniej rownie dobry zasieg, mniej niz 260 zl/rok, wiecej GB neta, prosta oferta.

Ok, przejrzalem na szybko oferty i wpadly mi w oko:
(od teoretycznie najlepszego)
1. Lycamobile w opcji 3 mc wychodzi ~15 zl/mc za 35 GB + 5G
2. Vectra abo 20 zl za 30 GB + 5G
3. Heyah subskrybcja 20 zl za 20 GB
4. a2mobile sub 25 zl za 30 GB

Jakies opinie o powyzszych ofertach/operatorach?
Co byscie wybrali na moim miejscu?

Subskrybcja wydaje mi sie spoko z tytulu "podepnij karte i zapomnij", a jednoczesnie brak zobowiazan i papierologii abonamentowej.
Czy ktorakolwiek siec ma subskrybcje atrakcyjniejsza niz Heyah? max 25 zl/mc
 #1162977  autor: P_Floyd
 10 sty 2024, 07:07
Odnośnie Lycamobile:
Wybrałem tą ofertę dla mojej mamy, bo była promocja. Ma to już ponad 2 lata i bardzo sobie chwali. Nie ma żadnych problemów w kraju jak i za granicą (testowane w UE).
Kupuję na 6m z góry, dzięki czemu wychodzi taniej za miesiąc, ale niestety nie można włączyć automatycznego odnowienia, bo odnawia się na normalnych warunkach czyli z okresem 1m za wyższą kwotę.
 #1163183  autor: waflewryju
 13 sty 2024, 15:01
Niestety podobno jesli cos pojdzie nie tak z Lycamobile to trzeba czekac wieki, zeby cokolwiek zalatwic. A szkoda, bo na papierze top.
Vectre tez odrzucilem, jednak nie chcialbym abo.

Na chwile obecna sklaniam sie ku subskrybcji w Heyah, bo oferta wydaje sie najbardziej "kompletna" (zasieg, liczba salonow, bezobslugowosc oferty dzieki podpieciu karty, prostota, 20 zl / mc)
W sumie ogolna "jakosc" oferty wydaje mi sie wazniejsza niz wykrecanie max GB / miesiac. Zuzywam zreszta 5-10GB/mc.

Przenosin bede dokonywac na poczatku lutego, wtedy tez podejme ostateczna decyzje.

Oczywiscie jesli ktos ma jakies sugestie to prosze pisac ;)
 #1163218  autor: Vieslav
 14 sty 2024, 17:56
Jest jeszcze lajt mobile. No limit M z pakietem 10GB kosztuje 19,99 zł miesięcznie (pierwsze 3 miesiące za 9 zł dla przenoszących numer). Zasięg Plusa.
Za 9,99zł masz no limit, 12GB i nielimitowane socjale w Cross Mobile, ale komentarze tutaj na forum nie zachęcają do przenoszenia swojego głównego numeru do tej sieci.
 #1166777  autor: KC-KARLOS
 21 lut 2024, 23:16
onifer2: nie, nie śledzisz ostrej konkurencji MVNO'sów Plusa. Premium Mobile aktualnie daje no-limity i 30 GB za 19,90/mc przez pierwsze 9 miesięcy umowy bezterminowej.
Nie zapominaj, że obecni klienci Flex mogą kupić dodatkowy numer za 15/mc najtańszy plan na rynku z no-limitami + wszystkie promocje z netem, aby nie działał na lejku (GB od innych Flexowiczów czy promka z półroczną dawką 50 GB/mc. Nikt tej oferty z ekstra netem nie przebił obecnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166778  autor: onifer2
 21 lut 2024, 23:26
Chodziło mi o cenę 15zł. Są osoby, które potrzebują no limit + jak najwięcej neta za jak najmniej i tu oferta Fonii wygrywa.

Flex jak pisałeś ma plan za 15 zł tylko fla obecnych klientów, a to spory minus.
No jest jeszcze crossmobile za 9,99zł 12 gb. Wskażesz równie korzystną ofertę w kwocie 15zł z no limit??
 #1166779  autor: KC-KARLOS
 21 lut 2024, 23:42
onifer2: z Fonią za 15 zł to jest taki problem, iż to będzie cena tymczasowa, aby klienci darmowego planu no-limit i 21 GB przeszli na model subskrypcyjny, z zachowaniem numeru, a zmiana Cennika została zakomunikowana (dosyć niechlujnie, gdyż klienci są wzburzeni i zdezorientowani) jako podniesienie ceny, które będzie postępować. Nie oszukujmy się, Fonia nie ma aż tak korzystnej umowy z Plusem na odsprzedaż takich tanich planów taryfowych, stąd cena pójdzie w górę (wyższy plany taryfowe nie grzeszą ceną i gorszymi warunkami).
Nadzieja była w Vectrze, ale te 19,99 za no-limit i 30 GB może się zmienić w wyższą stawkę abonamentową. Tak, czy inaczej oferuje znacznie więcej, niż te oferty za 15 czy 20 zł na łączach Plusa - np. prawie 11 GB w roamingu UE, wstęp do 5G, VoLTE/VoWiFi, lejek 1 mbps po wyczerpaniu GB. Czasem warto odrobinę dopłacić i mieć pełen komfort. Zresztą wątek obejmuje próg 20-25 zł, a Vectra go spełnia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166780  autor: onifer2
 21 lut 2024, 23:47
Vectra potrafi podnieść abo już po 1-2 miesiącach. Szkoda. Bo faktycznie oferta byłaby bardzo ok. Mam jeden numer w Play, 30zł/30gb i z chęcią bym go zamienił na coś dychę tańszego, ale wszystko na plusie, a to u mnie tragedia z netem i ogólnie zasięgiem, tam gdzie w innych sieciach mam lte, to w plusie nie.
Heyah miałem, też dramat, niby było lte a net mulił niemiłosiernie, strony nie chcialy się wczytywać.
 #1166787  autor: KC-KARLOS
 22 lut 2024, 05:30
onifer2: Play nie kończy się ofertą MVNO Vectry, jeszcze jest Virgin na kartę, bo reklamowany abonament 20 GB za 20 zł/mc szału nie robi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166798  autor: onifer2
 22 lut 2024, 09:17
To prawda, z tym, że przenieść numer w salonie do VM to jest nie lada wyzwanie. Już do Play jest ciężko a co dopiero VM, traktują tą markę jakby jej nie znali. Mnie się jeszcze nie udało znaleźć takiego salonu, gdzie przeniosą.

MMS bezpłatne w pakiecie od 35zł na kartę, też szału nie ma.
 #1166831  autor: KC-KARLOS
 22 lut 2024, 20:08
onifer2: bo operatorzy wolą proces MNP do abonamentu. Virgin ma abonament i bez problemu numer przeniosą do tej oferty za cenę ekstra prowizji dla sprzedawcy. A jeśli nie chcą przenosić do prepaida, to trzeba za to ich ganić, tyle.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166839  autor: onifer2
 22 lut 2024, 22:14
To prawda. W plusie sciemniają, ze skończyły się karty sim bezpłatne i chcieli mnie orżnąc coś na 17zł??
W play i orange też niechętnie, marudzą, że może na abonament, aż już się nie ma ochoty odwiedzać salonu.

Zdecydowanie wolę przenieść online przez kuriera, choć nie wszędzie się da.
 #1166840  autor: KC-KARLOS
 22 lut 2024, 22:41
onifer2: ja numer do Plusha na kartę przeniosłem z Orange bez zbędnych pytań, namawiania na abonament i darmową kartą SIM. Dwa podpisy rysikiem na tablecie, odbiór karty SIM i po 12h od wizyty w salonie numer działa w Plusie.
MNP poprzez kuriera nigdy tyle nie potrwa. Takie są fakty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166841  autor: onifer2
 22 lut 2024, 23:41
Co salon to inaczej. W innym mieście też swego czasu przeniosłem bez dużych problemów. A u mnie masakra. Miałem zlozyć skargę na salon, ale nie będę się kopał z koniem. Jest tyle róznych operatorów, że kij im w oko.