DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1161493  autor: Vieslav
 09 gru 2023, 11:22
Nie znalazłem podobnego tematu. Mam naście kart-leżaków. Do tej pory były w taryfie Play na kartę rok ważności konta. Przedłużałem smsem. Jak wiadomo nie ma już takiej opcji. Czy jest jakaś możliwość, żeby te numery uratować?

Dziękuję za rady typu "przenieś do faktu i doładuj za 5 zł" bo numerów mam naście, używane są do apek lojalnościowych więc wywalanie kasy na utrzymanie ich jest nieopłacalne i nigdy mi się nie zwróci.

Póki co zmieniłem taryfę na odnowę, ale powoli zbliża się rok od tej zmiany... Mam też kilka numerów w Orange do uratowania.
 #1161500  autor: zulu144dwa
 09 gru 2023, 12:24
Remington pisze:
09 gru 2023, 11:41
Zmiana na inną i powrót do Odnowy?
W apce Playa tak kilka kart z zerowym kontem utrzymuję w ważności w każdej chwili gotowych do przeniesienia.

W orange na stronie MO można kombinować ze zmianą taryf: OFNK --> Lot --> Zawsze bez limitu -->OFNK
Efekt koncowy to 30 dni OA i 180 dni OP.
Niedogodność - możliwość trwałej blokady przejścia na stronie MO.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1161518  autor: darekka
 09 gru 2023, 14:28
jak bez kasy te simki przeskok na chwilę do innej taryfy niż obecna OdNowa ipowrót do OdNowy i masz luz znowu na rok

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1161528  autor: darekka
 09 gru 2023, 17:41
babciagienia1p pisze:
09 gru 2023, 16:14
@darekka
Jak z kasą, analogiczny przeskok najpóźniej ostatniego dnia przed początkiem okresu rozliczeniowego. trochę bardziej absorbujące (nie rzadziej niż co 28-31 dni), ale też nieźle działa.
no można jeszcze sobie używać stanu darmowego po przeskoku

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1161543  autor: zulu144dwa
 10 gru 2023, 16:10
babciagienia1p pisze:
09 gru 2023, 16:14
@darekka
Jak z kasą, analogiczny przeskok najpóźniej ostatniego dnia przed początkiem okresu rozliczeniowego. trochę bardziej absorbujące (nie rzadziej niż co 28-31 dni), ale też nieźle działa.
Tego nie wiedziałem, a nawet często jest w miejscu, gdzie play uruchomił w tym roku nowy maszt a na połączenie z BTSem innych operatorów trzeba nawet na zewnątrz znaleźć odpowiednie miejsce aby nie przerywało. Całe szczęście, że wtedy raczej nie muszę zadzwonić na numer z Play.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1162279  autor: 88aska88
 28 gru 2023, 21:19
Uwaga, podaję przepis, koszt ok 6 zł/numer.
Przenieś do ORANGE FREE na kartę (salon firmowy orange, NIE partner lub kurier), dostaniesz 1 rok, ale będzie opłata mc, jeśli nie będzie użycia choć na 1 gr/mc... Numeru przy 0 zł nie odłączą ale, SMS płatny i przechodzisz do NJU. I teraz co 6mc SMS bezpłatny iż chcesz "zostać".
PROŚCIEJ kup starter NJU za 4zł i na takie leżaki aktywuj programy lojalnościowe...
 #1162305  autor: Czlowiek_z_Zelaza
 29 gru 2023, 09:49
88aska88 pisze:
28 gru 2023, 21:19
Uwaga, podaję przepis, koszt ok 6 zł/numer.
Przenieś do ORANGE FREE na kartę (salon firmowy orange, NIE partner lub kurier), dostaniesz 1 rok, ale będzie opłata mc, jeśli nie będzie użycia choć na 1 gr/mc... Numeru przy 0 zł nie odłączą ale, SMS płatny i przechodzisz do NJU. I teraz co 6mc SMS bezpłatny iż chcesz "zostać".
PROŚCIEJ kup starter NJU za 4zł i na takie leżaki aktywuj programy lojalnościowe...
Dlaczego nie partner lub kurier?
 #1162342  autor: 88aska88
 29 gru 2023, 22:53
@człwoiek.... partner wybrzydza... kurier latasz za nim.. salon firmowy fizyczny, ogranie bez
pisknięcia.
@remington - nowy starter 4zł, a jeśli MNP to wypadało by doładować to 5zł, NIE wiem czy Orange daje choć 1zł na start, aby po MNP można było wysłać tego SMS z przejściem do NJU
 #1162531  autor: bartekj001
 02 sty 2024, 21:53
Czlowiek_z_Zelaza pisze:
29 gru 2023, 09:49
Dlaczego nie partner lub kurier?
Nie wiem czy dalej, ale w wakacje po przeniesieniu numer do Orange Free na Kartę, dostawało się RWK - może spróbuj jeden przenieść.

Tylko ostrzegam :
W wakacje trochę kombinowałem z przenoszeniem numerów na kartę do Orange i bardzo mnie zniechęcili.

W jednym salonie 15 minut przy biurku i usłyszałem, że muszę drugi raz przyjść, ponieważ oni nie wydadzą karty SIM i trzeba przyjść odebrać na drugi dzień. (bardzo się zaskoczyłem, bo przeniesienie do Play to 5 minut i jedna wizyta)
Na drugi dzień przyszedłem, druga osoba mnie obsługiwała i usłyszałem że muszę przyjść na drugi dzień, bo zaczęła procedurę od nowa.
Na trzeci odebrałem.

Przychodzę za tydzień przenieść drugi numer - nie da rady w ogóle bo im system nie działa - 4 salony w 2 miastach przez tydzień odwiedziłem i to samo

Miesiąc później, poszedłem do salonu przenieść - usłyszałem, że muszę mieć przy sobie ten numer telefonu i podać im kod SMS, ponieważ nie mają systemu do przenoszenia i po prostu doradca wchodzi na stronę orange i tam wypełnia formularz który jest dostępny dla klienta :lol: i który klient sam mo0że sobie w domu wypełnić.
To był mój ostatni numer w Orange.