DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1163084  autor: MariuszY
 11 sty 2024, 16:14
Pozwolę sobie zacytować raz jeszcze z podkreśleniem:
Karlos20 pisze:
10 sty 2024, 23:24
... a przy dokupieniu 5GB za 5,39 zł, to ważność GB z zasileń będzie taka sama, jak przyznany limit GB z paczki za 5,39 zł, czyli na minimum 1 rok bez złodziejstwa jak w Play).
Twoja odpowiedź zasugerowała mi, że jakiś pakiet (za 5,39) wydłuża ważność GB z zasileń o rok, a nie to że limit GB na UE przyjmuje ważność GB z zasileń (np. rok). Już się bałem, że coś przegapiłem, a tak - tylko nieporozumienie ;-)
 #1163087  autor: KC-KARLOS
 11 sty 2024, 18:24
MariuszY: uściślając - kupujesz wyżej wspomniany pakiet, ze względu na to, że odpłatnie dodajesz dawkę GB w kraju do salda "bonus internetowy za doładowania", dokupiona część dostaje limit GB w UE, z tą samą ważnością co te krajowe saldo. Oczywiście przedłużasz je we własnym zakresie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1163224  autor: zalezok
 15 sty 2024, 01:01
marcinez pisze:
04 gru 2023, 15:55
Mam telefon który używam wyłącznie do nawigacji samochodowej.
...
Szukam takiej oferty że będę w razie wyjazdu będę miał dostęp do danych w telefonie używanym tylko do nawigacji.
Tak sobie myślę że do sporadycznego korzystania mógłbyś w swoim zwykłym telefonie udostępnić internet na telefon z nawigacją i nie byłaby potrzebna dodatkowa karta z internetem.

Natomiast waracając do jednego z zaproponowanych rozwiązań Karlosa to coś tu nie chce pasować.
>starter promocyjny ze strony Orange to rozumiem, chodzi o ten 'Starter Orange 5" ze strony orange
>zasilenie 6x po 5 zł = 135 GB Każde doładowanie daje po 20GB czyli po sześciu doładowaniach mamy 120GB. Na start 2GB i 6GB czyli razem 128GB. Brakuje 7GB do 135.
>Przedłużamy środki za 29 zł = mamy 1 zł + 135 GB na rok czasu to rozumiem że wystarczy przedłużenie ważności GB na rok: *101*365# czy trzeba przedłużyć całość a nie tylko GB czyli koniecznie 105*365# aka 'więcej czasu na wszystko' (oba USSDeki kosztują po 29zł pobierane z konta)
>Włączamy 100 GB w Mój Orange to rozumiem że będzie opcja po zalogowaniu się w MO
>wysyłamy 300GB na 811 z tego będzie 25GB
>TAK na 80290 z tego będzie 200GB
>Łącznie będzie do wykorzystania aż 460 GB na rok czasu podsumowując wszystko się zgadza tylko brakuje tych 7GB.
 #1163225  autor: KC-KARLOS
 15 sty 2024, 05:22
zalezok:
6x po 5 zł wychodzi 120 GB + dorzuć 6x po 2,5 GB standardowego bonusu w ramach taryfy OFNK, czyli 15 GB. Wówczas wychodzi 135 GB. Dodatkowo to się łączy z 6 GB na start. Już masz 141 GB. Po włączeniu 100 GB w MO i 200 GB za zgody + opcji "Więcej czasu na internet" kodem *101*365# (koniecznie tylko tym kodem, bo ten drugi przedłuży tylko same złotówki, więc go NIE używaj), masz na rok czasu do dyspozycji 441 GB. Po włączeniu promki "300GB" wpada dodatkowo 25 GB, będzie do zużycia 466 GB.
Teraz jest to dla Ciebie choć trochę zrozumiałe? :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1163269  autor: zalezok
 15 sty 2024, 23:10
Karlos20 pisze:
15 sty 2024, 05:22
Teraz jest to dla Ciebie choć trochę zrozumiałe? :)
Dziękuję za odpowiedź. Jest całkowicie zrozumiałe tylko kwestią było skąd się wzięło 135GB.
Karlos20 pisze:Dodatkowo to się łączy z 6 GB na start.
Wydaje mi się ze to będzie 8GB na start.
Obrazek
Procedurę zamierzam wykorzystać jako substytut internetu stacjonarnego bo właśnie skończyła mi się umowa 30zł miesięcznie na "światłowód" od play i brakło sensownych ofert przedłużających.
 #1163271  autor: KC-KARLOS
 15 sty 2024, 23:54
zalezok:
8 GB to suma 2 różnych przegród:
> 6 GB - bonus GB z doładowań - tam trafią GB z promocji "300GB", "100GB na start w Mój Orange", "200 GB za zgody", 20 GB za doładowanie online oraz GB za doładowanie konta w ramach taryfy OFNK
> 2 GB - to startowe GB z próbnej 5-cio dniowej usługi no-limit, która zmieni się w wersję płatną za 31 zł, jeśli do tego czasu nie zapewnisz tej kwoty, usługa zamrozi się na 3 miesiące wraz z tymi 2 GB (o ogólnych zasadach, przeczytasz w wątku o bonusach i no-limitach w OFNK).
Poprzednio podałem pełną kwotę 6 GB wraz z dostępną pulą GB na tym samym saldzie, które za 29 zł przedłużysz o rok kodem *101*365#. Tych 2 GB i kolejnych GB do salda usługi no-limit nie przedłużysz wspomnianym kodem, od tego są kolejne pakiety no-limit.
Aby zrozumieć tą różnicę, warto wiedzieć, że w pierwszej kolejności będziesz zużywał GB, które odpłatnie wydłużasz na rok czasu, te z przegrody no-limit zejdą na samym końcu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1164214  autor: zalezok
 25 sty 2024, 15:53
@Karlos
W związku z informacją że za miesiąc czasu orange usuwa opłatę za brak aktywności co się zmieni w zaproponowanej przez Ciebie metodzie pozyskania 466GB na rok? Wygląda na to że pozostały 1zł nie będzie pobrany za nieaktywność ale myślę żeby na końcu procedury jeszcze raz doładować za 5zł i jak powyżej napisałeś wysłać 'smsa o treści PAKIET na 411 (koszt 39 gr)' dzięki czemu dojdzie kolejne 5GB + 1,09GB w roamingu. Dzięki temu wszystkie dane krajowe i roamingowe będą ważne rok czasu i na karcie pozostanie 61gr które nie znikną a co najistotniejsze wszystko będzie mogło leżeć cały rok nieużywane.
Mogę poczekać z aktywacją ten miesiąc czasu bo:
- wziąłem internet stacjonarny z sieci osiedlowej za założony budżet 30zł więc w domu nie muszę siedzieć na mobilnym
- ta konkretna promocja starterów jest ważna do 31 marca br.
- nowy cennik OFnK (bez wspomnianej opłaty) wchodzi przed końcem promocji starterów.
 #1164245  autor: KC-KARLOS
 25 sty 2024, 20:33
zalezok: nic się nie zmienia, gdyż korzystając z usług, kupując pakiety czy zasilając konto, unikamy tejże daniny. Wyłączenie tej daniny ma ogólnie cel czysto marketingowy + pozyskanie nowych klientów z innej sieci.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166794  autor: dawidb3
 22 lut 2024, 07:50
Mam problem z przeniesieniem numeru do Orange na kartę. Strona internetowa przez którą chce zrobić nie ładuje sie. Sprawdzałem to już z dwa tygodnie. Mam kartę z Play którą raz na jakiś czas, przy awarii światłowodu, wkładam do routera LTE i mam na kilka godzin neta. Światłowód upc pada średnio raz w miesiącu. Niewiele wtedy potrzebuje neta ale jednak potrzebuje.

Moja karta z Play to karta typowo pod internet, bez rozmów. Rozumiem że taką też mogę przenieść?
 #1166899  autor: IronFrog
 23 lut 2024, 20:31
Karlos20 pisze:
14 gru 2023, 21:28
Nikt tego nie przebije:
> obecna karta: zasilenie 6x po 5 zł = 75 GB. Przedłużenie za 29 zł = 1 zł + 75 GB na rok czasu. Dowalamy sms o treści TAK na 80290 i wpada 200 GB, nowy starter daje dodatkowo 100 GB ekstra które włączamy w Mój Orange. SMS o treści 300GB na 811 i wpada 25 GB (robimy to po doładowaniu konta). Łącznie na rok czasu mamy do wykorzystania 400 GB. MIAZGA!
> starter promocyjny ze strony Orange: zasilenie 6x po 5 zł = 135 GB. Przedłużamy środki za 29 zł = mamy 1 zł + 135 GB na rok czasu. Włączamy 100 GB w Mój Orange + wysyłamy 300GB na 811 oraz TAK na 80290 i zgarniamy dodatkowo 325 GB. Łącznie będzie do wykorzystania aż 460 GB na rok czasu!!! Najlepsze warunki na rynku prepaid!
Dla porównania za 30 zł w Play odNOWA możemy mieć jedynie 7 GB na 13 miesięcy.
Różnica kolosalna.

Czy ta metoda nadal działa? W sensie, że trochę czasu już upłynęło? :)
 #1166905  autor: KC-KARLOS
 23 lut 2024, 20:59
Sinpelo: przypominam, trzeba być uważnym z tym bonusem dla MNP do OFNK. Nie zawsze włącza się z automatu, a wtedy "pomoże" doradca na czacie w Mój Orange lub w BOK *100.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166913  autor: KC-KARLOS
 23 lut 2024, 22:00
IronFrog: możesz kupić starter Orange ze sklepu za 5, wówczas obowiązuje Ciebie opcja pierwsza, którą zacytowałeś. Jeśli trafisz na starter, który będzie zawierał 5 zł na start, wówczas odlicz 12,5 GB od info, które podałem, aby się zasilić do poziomu 29 zł (wtedy potrzeba 5x 5 zł), aby przedłużyć GB na rok czasu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166996  autor: dawidb3
 25 lut 2024, 07:58
babciagienia1p pisze:
22 lut 2024, 09:39
@dawidb3
Sprawdzałeś przez tę stronę?
https://www.orange.pl/portal/commerce/w ... id=2717151

Każdy numer możesz przenieść do każdego operatora. Nie ma znaczenia rodzaj przenoszonego numeru. Można przenieść nawet eSIM z urządzenia bez możliwości odbierania SMS-ów.
Dokładnie o tej stronie mówi. Nigdzie ona nie włącza mi się poprawnie, ani na smartfonach, ani na PC.
Ładuje się część strony a dalej nic.
 #1166997  autor: babciagienia1p
 25 lut 2024, 08:53
@dawidb3
Dziwne. U mnie działa nawet na lichym sprzęcie. System operacyjny Windows10, przeglądarka Firefoks. Wydaje mi się, że przyczyna może być po Twojej stronie.

Może dawno nie zamykałeś systemu, tylko korzystałeś z opcji "hibernacja" lub "uśpienie"? Może jakaś blokada reklam jest zbyt powolna i zawiesza się? Polecam uBlock. Może masz zbyt dużo otwartych stron? Może masz zapchaną pamięć podręczną?

Spróbuj sprawdzić w jakimś innym miejscu. Kawiarenka internetowa, praca, szkoła, znajomi, rodzina, sąsiedzi, urząd skarbowy...
 #1167011  autor: MariuszY
 25 lut 2024, 11:24
Może problem tkwi w linku. @babciagienia1p wrzuciła link do gotowego formularza przeniesienia, który online nie musi mieć tego samego numeru na końcu linka. Proponuję tak > https://www.orange.pl/gear/commerce/ini ... ORTABILITY
Otwiera się nawet na archaicznym (4-letnim) Firefoksie ;-)