DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1161067  autor: 3echo
 29 lis 2023, 22:44
Pół roku temu przeszedłem do w.w sieci z Tmobile.Jednak nie jestem zadowolony z zasięgu,a zwłaszcza z internetu w pomieszczeniach.W sklepach,czy na basenie,lodowisku itp,nie mogę kożystać z kart lojalnościowych,bo długo szuka sieci,pomimo,że wyświetla zasięg LTE.O co chodzi?Ustawienia sieci dostałem z automatu sms-em.Może zasięg Playa mi nie służy.Oferta Vikingów fajna,bo GB przechodzą na kolejny miesiąc.Czy polecicie coś z lepszym zasięgiem No limit i conajmniej 40 GB internetu?
 #1161070  autor: KC-KARLOS
 29 lis 2023, 22:52
3echo: a co z zasięgiem zapasowym Orange? Jeśli Ciebie z niego wywala po kilkunastu sekundach, spróbuj poprosić Helpdesk o zmianę opcji piorytetu zasięgowego (będą wiedzieć o co chodzi), wtedy jest szansa, że nie wyrzuci Cię z RK Orange.

Szukasz w ostateczności no-limit i 40 GB? Jest dużo takich ofert (również z wariantami promocyjnymi), określ cenę i jaki zasięg preferujesz, to coś się wyszuka.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161073  autor: 3echo
 29 lis 2023, 23:04
Teraz mam sieć ustawioną na Mobile Vikings.Przedtem automatycznie.Różnicy nie widzę.Te same problemy.
Cena w okolicach 35-40zł max.Zasięg 5G narazie niepotzrebny.
 #1161076  autor: KC-KARLOS
 29 lis 2023, 23:11
3echo: ale z jakiej sieci zasięg preferujesz? Play odpada, więc masz jeszcze 3 sieci.
Prywatnie mam Orange Flex, plan za 30 - do 80 GB/mies. + sociale bez limitu danych - dla nowych mają pierwsze 3 miesiące po 1 zł (z kodem SIEMAFLEX), fajna opcja to plan za 35 zł/mc tam masz nawet 95 GB netu + no-limit na social media z komunikatorami. Niewykorzystany net podstawowy jest przenoszony do Sejfu i w ciągu pół roku możesz go doładować w sytuacji awaryjnej. Polecę, jeśli masz w okolicy dobrą jakość sygnału z nadajników Orange i T-Mobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161077  autor: 3echo
 29 lis 2023, 23:21
Miałem TMobile i było OK.Orange nigdy nie miałem i nikt z bliskich nie ma więc nie wiem jak działa.Żona,dzieci mają Virgin Mobile i działa to lepiej jak u mnie.
W ustawieniach mogę wybraś sieć:
https://imgur.com/a/rUUBsDx
Wybrałem teraz Orange.Poczekam,czy są jakieś zmiany na plus
 #1161078  autor: KC-KARLOS
 29 lis 2023, 23:27
3echo: przestrzegam po raz kolejny, że z zasięgu Orange może Ciebie wywalić na macierzysty Play i problemy powrócą, wówczas polecam kontakt z Helpdeskiem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161079  autor: pingpong123a
 29 lis 2023, 23:29
3echo pisze:
29 lis 2023, 23:21
Miałem TMobile i było OK.
Jak w T-mobile było dobrze to masz do wyboru:
Heyah 01 - 40 GB za 29,99 zł na miesiąc (subskrypcja).
T-mobile na kartę - 240 GB (20 GB za doładowanie, 20 GB z pakietu, 200 GB z roku internetu przyznawane max 12 razy) za 35 zł na miesiąc.
 #1161084  autor: 3echo
 30 lis 2023, 09:29
Karlos20 pisze:
29 lis 2023, 23:27
3echo: przestrzegam po raz kolejny, że z zasięgu Orange może Ciebie wywalić na macierzysty Play i problemy powrócą, wówczas polecam kontakt z Helpdeskiem.
Najpierw sprawdzę to oczym piszesz.Jak nie pomoże,to przechodzę do innej sieci.
 #1161138  autor: 3echo
 01 gru 2023, 10:32
Napisałem na Helpdesk.Odpisali,że dziwne jest to co się u mnie dzieje,ale zgłoszą problem lecz nie są pewni czy coś takiego praktykują.
Aha ...napisał jeszcze,że maksymalna prędkość na Orange to 3Mb/s.
Narazie od dwóch dni jestem na Orange i narazie nic mnie nie wywala.Różnica na kożyść widoczna od zaraz.
 #1161141  autor: KC-KARLOS
 01 gru 2023, 11:05
3echo: Tak chwalą obsługę u Vikingów, a tu taki błąd... Na RK Orange nie ma już limitu prędkości na transmisję danych.
Skoro Ciebie nie wywala, możliwe, że technicznie wdrożyli złagodzenie piorytetu Playowego (są w stanie to zrobić, bo operują na ich platformie billingowej).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161173  autor: 3echo
 01 gru 2023, 20:45
Karlos20 pisze:
29 lis 2023, 23:11
3echo: ale z jakiej sieci zasięg preferujesz? Play odpada, więc masz jeszcze 3 sieci.
Prywatnie mam Orange Flex, plan za 30 - do 80 GB/mies. + sociale bez limitu danych - dla nowych mają pierwsze 3 miesiące po 1 zł (z kodem SIEMAFLEX), fajna opcja to plan za 35 zł/mc tam masz nawet 95 GB netu + no-limit na social media z komunikatorami. Niewykorzystany net podstawowy jest przenoszony do Sejfu i w ciągu pół roku możesz go doładować w sytuacji awaryjnej. Polecę, jeśli masz w okolicy dobrą jakość sygnału z nadajników Orange i T-Mobile.
Przegladam tę ofertę i nawet fajnie to wyglada.A o co chodzi z tymi nadajnikami Tmobile w Orange?
 #1161174  autor: KC-KARLOS
 01 gru 2023, 20:46
3echo: spora ilość nadajników Orange jest współdzielona z T-Mobile, więc ich zasięg może być zbieżny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1161311  autor: 3echo
 05 gru 2023, 21:17
Jednak mnie wywala z Orange.Jeśli nie zmienią mi priorytetu to przechodzę do innego operatora
 #1161386  autor: 3echo
 06 gru 2023, 16:59
Karlos20 pisze:
29 lis 2023, 23:11
.... fajna opcja to plan za 35 zł/mc tam masz nawet 95 GB netu + no-limit na social media z komunikatorami.....
Nie chce mi się czekać.Wziąłem Orange Flex.Ale mam inny jak piszesz.Za 35zł mam 40GB.Ską te dodatkowe GB u Ciebie?
 #1161392  autor: KC-KARLOS
 06 gru 2023, 18:12
3echo: Masz 45 GB podstawy + Social Pass. Dodatkowe 50 GB w 6 transzach co miesiąc ogarniasz w aplikacji Flex. Promka "studencka" - zakładka Odkryj. Nie musisz być studentem, a jedynie mieć aktywny plan.

Chwal się, jak działa Orange albo ponarzekaj. Żeby nie było na mnie :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1162134  autor: 3echo
 27 gru 2023, 00:55
Za mną 3 tygodnie testów Flex-a...Jest lepiej,tzn nie mam takich problemów jak w Vikingach o których pisałem powyżej.Internet smiga.No może prędkości nie są ogromne,ale w miejscach gdzie PLay niedomagał,to flex śmiga.Jak do tej pory nie pojawiło mi się "brak sieci".Dziwne jest to,że na pasku mam czasem jedną kreskę a nie ma problemu z zasięgiem.Viking pokazywał więcej kresek a nie szło sie połączyć.Nie wiem dlaczego tak jest,ale działa.Testuję dalej.
 #1162137  autor: Remington
 27 gru 2023, 01:32
3echo pisze:
27 gru 2023, 00:55
Dziwne jest to,że na pasku mam czasem jedną kreskę a nie ma problemu z zasięgiem.Viking pokazywał więcej kresek a nie szło sie połączyć.Nie wiem dlaczego tak jest,ale działa.

Bo „kreski” mówią tylko o sile sygnału, za to abyś się mógł połączyć potrzebna jest jakość oraz pojemność sieci.
 #1162347  autor: KC-KARLOS
 30 gru 2023, 09:50
Mniejsza ilość "kresek" to wejście do bardziej pojemnej sieci LTE2600 (wraz z agregacją pasm), które daje lepsze wrażenia korzystania z internetu. Telefony same dobierają sobie technologie, w której chcesz korzystać z transmisji danych - przy mniejszym zużyciu zasięg może skoczyć do pełna, abyś mógł wykonać połączenie głosowe np. na LTE800 poprzez VoLTE. Wszystko zależy od możliwości urządzenia i rzeczywistej odległości od nadajników.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1162673  autor: 88aska88
 04 sty 2024, 16:14
Wskaż sieć na manualnie: PLAY, zaloguj się... dalej ustaw ten suwak z foty na automat!!!
Masz to samo "nie możliwe" co ja, telefon wariuje bo tylko na PLAY ma @, na Orange wszystko POZA @. I też cyrki z telefonem były, do momentu opracowania sposobu jak wyżej.
Play podstawia Orange jako "siebie" i są jaja..

PS. Ktoś wie KIEDY play idzie na swoje? 1/1/2026???
 #1162690  autor: KC-KARLOS
 04 sty 2024, 18:49
88aska88: Play już w wielu sporych miastach w kraju nie wpuszcza do @ Orange. Wraz z wyłączaniem 3G pomarańczki na pewno będą stopniowo wyłączać RK do 2025 roku, o ile P4 nie postanowi inaczej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥