DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1157265  autor: user14
 09 wrz 2023, 16:36
Witam.
Operatorzy "tradycyjni" ostatnio dość znacznie podnoszą ceny.
Zastanawiałem się więc nad przejściem z T-Mobile na karte do operatora wirtualnego Krosoft Mobile, jest to lokalna firma z Krosna od której mam Internet światłowodowy, a ceny telefonu są tam bardzo niskie.
Jednak po przeczytaniu szczegółów dowiedziałem się że operator ten korzysta z infrastruktury Polkomtela (PLUS), więc trochę mnie to zniechęciło, bo oznacza to pożegnanie się z zasięgiem NetWorks! z którego korzystam od lat (początkowo w Orange, a obecnie w T-Mobile) i jestem bardzo zadowolony. A opinie o zasięgu Plusa w okolicy są dosyć kiepskie. No i w sumie
- NetWorks! (Orange i T-Mobile) - ma największą ilość BTSów w Polsce (dzięki temu iż stawiają je dwaj operatorzy, a sieć jest wspólna)
- Play - po woli zaczyna doganiać NetWorks!, a oprócz tego jest możliwość korzystania z roamingu krajowego Orange (dzięki czemu połączenie z siecią NetWorks! jest możliwe)
No a Plus ma tylko ok. 7 tys BTSów czyli bardzo mało (NetWorks! ma prawie 13 tys)

Ogólnie większość operatorów wirtualnych korzysta właśnie z Plusa. A ja szukam taniego operatora wirtualnego z zasięgiem, którejś z tych 3 sieci (Orange, T-Mobile lub Play)

I czy w ogóle warto zmieniać operatora tradycyjnego na wirtualnego? Jakie są wasze opinie? Głównie o Internecie? Czy może lepiej zostawić tak jak jest czyli T-Mobile na karte?
 #1157268  autor: Remington
 09 wrz 2023, 19:11
Kierowanie się liczbą nadajników jest złudne, bo co z tego, że ktoś zrównał się z kimś w ich liczbie gdy ma 2x więcej klientów i wydajnościowo potrzebowałby dużo więcej BTS.

Co do wirtualnych, to ofertę dla nich mają od lat praktycznie tylko Polkomtel i Play. Polkomtel w większości w ten sposób, że za połączenia odpowiadają głównie ci operatorzy co pozwala im oferować tańsze niektóre rodzaje połączeń. Tymczasem w Play to usługi tej firmy tylko pod brandem firmy kupującej hurtowo od nich ruch.

Dużo wiedzy zyskasz zapoznając się z tym wątkiem: viewtopic.php?f=3&t=75236
 #1157271  autor: Remington
 09 wrz 2023, 20:39
adrjannn pisze:
09 wrz 2023, 20:23
Więc tak:
Na zasięgu Play: Virgin Mobile, Fakt Mobile, Mobile Vikings
Na zasięgu Networks: Heyah01, Nju Mobile

Po wykreśleniu taryf/submarek, z Twojego posta zostają tylko Vikingowie. Ale na Play są jeszcze na pewno: Vectra, UPC, Canal+… To z tych znanych, bo mniej znanych wirtualnych są dziesiątki.
 #1157272  autor: KC-KARLOS
 09 wrz 2023, 20:42
Remington: UPC = Play, więc kolejna pozycja do wykreślenia :D Wszyscy przechodzą do Play :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1157878  autor: user14
 26 wrz 2023, 21:21
Remington pisze:
09 wrz 2023, 19:11
Kierowanie się liczbą nadajników jest złudne, bo co z tego, że ktoś zrównał się z kimś w ich liczbie gdy ma 2x więcej klientów i wydajnościowo potrzebowałby dużo więcej BTS.

Co do wirtualnych, to ofertę dla nich mają od lat praktycznie tylko Polkomtel i Play. Polkomtel w większości w ten sposób, że za połączenia odpowiadają głównie ci operatorzy co pozwala im oferować tańsze niektóre rodzaje połączeń. Tymczasem w Play to usługi tej firmy tylko pod brandem firmy kupującej hurtowo od nich ruch.

Dużo wiedzy zyskasz zapoznając się z tym wątkiem: viewtopic.php?f=3&t=75236
Wiem, że nie zawsze warto jest kierować się ilością nadajników, ze względu na ilość klientów. Wiadomo, że BTS NetWorks! musi obsłużyć klientów Orange i T-Mobile, a więc zapotrzebowanie na te stacje jest większe. Aczkolwiek moja lokalizacja to Krosno i okolice, a więc tereny słabo zurbanizowane i tutaj BTSy raczej nie są mocno poobciążane, a więc dosyć liczy się odległość do BTS.
Włożyłem do telefonu jako drugą kartę SIM z PLUSa i potestowałem przez kilka dni. W kilku miejscach gdzie Orange, T-Mobile i Play mają 5 kresek LTE, PLUS leci w zaledwie 1-2 kreskach 2G, a czasem całkiem brak zasięgu. LTE w Plusie miałem mało w którym miejscu, gdzieniegdzie się pojawiało, ale słabe i chwile było, chwile nie. Na codzień w telefonie mam swoją główną kartę z T-Mobile i dodatkową z Play i mało kiedy przeskakuje mi na 2G. Także plotki lokalnej społeczności co do tutejszego zasięgu Plusa są prawdą. Może w innych regionach Polski z zasięgiem Plusa nie ma problemu, ja piszę jak jest w mojej okolicy.
 #1157883  autor: Remington
 26 wrz 2023, 21:48
user14 pisze:
26 wrz 2023, 21:21
Wiadomo, że BTS NetWorks! musi obsłużyć klientów Orange i T-Mobile, a więc zapotrzebowanie na te stacje jest większe.

To nie do końca prawda. A to dlatego, że w tych samych miejscach obaj operatorzy mają często zupełnie różną ilość pasma. Tym sposobem Orange potrafi się zapchać, a TM nie mimo dużej liczby osób w pobliżu. Oczywiscie pewien wpływ na to ma liczba klientów danej sieci.

Zapychanie sieci bywa plagą, a liczba „kresek” niewiele mówi. Nierzadko zdarza się, że większą prędkość wyciągniesz na jednej-dwóch kreskach zasięgu niż na pełnej liczbie kresek.