DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1156761  autor: tarinQ
 31 sie 2023, 13:47
Cześć,

Nie do końca wiedziałem w jakim temacie to napisać.

Moja mama aktualnie korzysta z sieci T-mobile, sieć ta chwali się mega rozbudowaną infrastrukturą co nie do końca ma przełożenie na realne życie.
We Wrocławiu niestety nie można korzystać z ich usług w miejscu gdzie mieszka.
Zasięg jest na poziomie II/III kreski LTE, jednak w mieszkaniu internet działa z prędkością zerową, ledwo dociąga do 2mb, a są dni że strona wp się nie wczytuje bo internet tak wolno działa, lub nadajnik jest zawalony.

i tu moje pytanie, znacie jakaś aplikacja lub strona www do sprawdzenia realnego zasięgu? Czy zostaje stara metoda kupić starter i testować?

Jak to teraz jest z starterami? Rozumiem, że każdy starter muszę zarejestrować u operatora? i później jak wyrzucę kartę SIM to muszę zgłosić rezygnacje z numeru? Czy jak to jest? Mam numery od X lat i nie rejestrowałem nowych.

Jaka sieć w tym momencie ma najlepsze przełożenie na zasięg? Nie zależy mi na 5G, ale to są żarty aby w XXI wieku w dużej miejscowości był problem z zasięgiem, a są sytuacje że porozmawiać się nie da - bo rwie połączenie. Uprzedzając telefon jest dobry :) W innych lokalizacjach nie ma problemu.

Dzięki za pomoc
Miłego dnia!
 #1156762  autor: babciagienia1p
 31 sie 2023, 14:06
@tarinQ
Niestety to co opisałeś staje się powoli - w przypadku T-Mobile - standardem w dużych miastach. Kiedyś sieć była obiektywnie najlepsza w skali całej Polski, teraz - po pochopnym wyłączeniu 3G - postępuje jej systematyczna degradacja.

Nie ma zasady "najlepszy zasięg - najlepsza sieć". Często zasięg nie równa się prędkości transmisji. Nie pozostaje nic innego jak test operatorów w swoich lokalizacjach. W zasadzie wszyscy z W4 oferują przyzwoite paczki na start, które można wykorzystać do testów. Bardziej zorientowani w materii prędkości twierdzą, że w przypadku nowych starterów operatorzy stosują lepsze priorytety w transmisji, aby zachęcić nowych klientów. Jestem sceptyczna wobec takich stwierdzeń.

Zarejestrować starter musisz zawsze. Nie trzeba zgłaszać rezygnacji z numeru po zakończeniu testów, ale można przenosić ten sam numer numer do kolejnego operatora i testować w kolejnej sieci.
Jeśli "trefny" numer masz w prepaidzie, możesz szybko przenieść też ten z T-Mobile.