DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1155892  autor: banderas
 14 sie 2023, 18:37
Witajcie,
Poszukuje oferty na kartę która spełnia poniższe wymagania:
- max 50 zł - doładowanie konta jest realizowane w momencie przyjazdu do PL
- ważność konta rok
- pakiet GB w EU w przedziale 8- 12 GB (wiem 12 to nierealne ale podałem to wartość górna)
- pakiet GB w PL tu może być nawet 50 GB
3 pierwsze punkty są ważne - oferta jest dla osoby przyjeżdzającej maks. do 2 razy w roku, lecz chcącej mieć polski numer.
Używa Iphona z możliwością instalacji esim.

banderassso
 #1155893  autor: Remington
 14 sie 2023, 18:58
Oczywiście zanim zadałeś pytanie, to poczytałeś podobne wątki i wiesz, że liczba GB w euroroamingu wynika wprost z ceny pakietu?

Oraz że ta osoba korzystając z netu więcej za granicą będzie dopłacać po 10,40 zł za każdy GB?
 #1155895  autor: Remington
 14 sie 2023, 19:14
Oferta zacna, ale nijak ma się do potrzeb tej osoby.

Można by natłuc i skumulować GB krajowe i roamingowe pakietami elastycznymi w Orange, ale to tylko net. FUP-a jednak się nie da obejść.

Przede wszystkim, ta osoba tam gdzie jest powinna używać netu lokalnej sieci, a polską kartę mieć co najwyżej do rozmów i SMS-ów, najlepiej przez WiFi Calling by uniknąć dopłat. Na co jej te kilkadziesiąt GB w kraju co miesiąc, skoro bywa tu maks. dwa razy na rok.
 #1155898  autor: KC-KARLOS
 14 sie 2023, 19:48
Tutaj polecę Flexa. Promocje + co 2 miesiące można płacić mniej za wyższy plan dający większą ilość GB w UE + pakiety dodatkowe w razie czego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155940  autor: IC_Current
 15 sie 2023, 20:45
Z tą ważnością konta rok, mocno zawęża wyszukiwanie, ale np Fakt Mobile się nada.
Ładujesz za dowolna kwotę powyżej 5 zeta i masz rok ważności konta. Potem kupujesz wg potrzeby pakiety "POLSKIE" z paczką danych w Polsce. Każdy taki pakiet ma przelicznik na dane w EU: 5zł ~= 1GB. Oczywiście nie kupujesz pakietów roamingowych, bo tam jest przelicznik 1GB = 10zł, tylko pakiety "Polskie".
Do tego tanie rozmowy z cennika lub z któregoś pakietu z danymi.

Niestety bez dopłat FUP chyba nic nie znajdziesz poza Flex (jeszcze nie słyszałem żeby komuś zablokowali numer, a już tym bardziej bez ostrzeżenia).
Jednak najlepsze to używać WiFi Calling.
 #1155941  autor: Remington
 15 sie 2023, 22:17
IC_Current pisze:
15 sie 2023, 20:45
Każdy taki pakiet ma przelicznik na dane w EU: 5zł ~= 1GB. Oczywiście nie kupujesz pakietów roamingowych, bo tam jest przelicznik 1GB = 10zł, tylko pakiety "Polskie".

No i właśnie roamingowe wychodzą lepiej, bo kosztują za GB 10 zł i ich FUP nie dotyczy. A krajowe wychodzą 5 zł plus 10 zł dopłaty za GB.

Net się w stałym roamingu zupełnie nie opyla, bo rozmowy można mieć jak w kraju przez WiFi Calling.
 #1155944  autor: kszaq
 16 sie 2023, 00:21
Jeśli to iPhone, to najlepszym rozwiązaniem mieć podstawową SIM w kraju, w którym się na co dzień przebywa z odpowiednią paczką internetu + polski numer na eSIM. IPhone umożliwia WiFi Calling przy wykorzystaniu danych mobilnych podstawowej karty, więc mamy rozmowy jak w kraju. Biorąc pod uwagę wymóg eSIM, RWK i dużego pakietu danych, najlepiej chyba nada się Play odNowa.
 #1155950  autor: kemsinenu
 16 sie 2023, 05:25
Podobno nowsze Samsungi też to mają. Wydaje się jednak, że żadna platforma nie ma opcji wymuszenia pracy polskiej karty w trybie wifi calling over cellular. Nie da się włączyć trybu samolotowego wyłącznie dla polskiej karty. Można wymusić ręcznie sieć do której nie ma wjazdu jednak minusem jest szybki drenaż baterii przez ciągłe szukanie sieci.
 #1155951  autor: IC_Current
 16 sie 2023, 06:29
"No i właśnie roamingowe wychodzą lepiej, bo kosztują za GB 10 zł i ich FUP nie dotyczy"
Akurat nie przebywałem tak długo, żeby mnie FUP łapał, ale przy krótszym pobycie zawsze kupowałem te polskie pakiety i dopłat nie ma.

"Nie da się włączyć trybu samolotowego wyłącznie dla polskiej karty"
Podobno po prostu trzeba zlecić wyłączenie całkowite roamingu na polskiej karcie.
 #1155952  autor: kszaq
 16 sie 2023, 07:08
W Play są 2 opcje: albo całkowite wyłączenie roamingu - i wtedy jest ryzyko zjadania baterii, jeśli będą podejmowane kolejne próby rejestracji w sieci, albo opcja blokady połączeń w roamingu - w Play działa to w ofertach na kartę.

O iPhone napisałem, bo jest wymieniony w pierwszym poście. W Samsungach też jest taka opcja i niewykluczone, że na innych Androidach też (ja mam na Pixelu 6), ale to temat na osobny wątek.
 #1156016  autor: HappyBoy
 16 sie 2023, 23:23
banderas pisze:
14 sie 2023, 18:37
oferta jest dla osoby przyjeżdzającej maks. do 2 razy w roku, lecz chcącej mieć polski numer.
Nie lepiej odpalić aplikację PRIV i mieć darmowy numer ? Internet z zagranicznej karty.
Bez FUP, innych opłat i kombinacji. Chyba, że ma już numer i chce go utrzymać.