DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1155062  autor: skobry
 31 lip 2023, 13:10
koszalineo941268 pisze:
10 lip 2023, 01:52
skobry pisze:
08 lip 2023, 22:55
Jako ciekawostkę podam że: w każdym salonie karty im się skończyły...
...ale podobno można jednak załatwić to przez internet..
Przenieś bezproblemowo poprzez kuriera do a2mobile (też na sieci Plus). Dostaniesz nolimit + 280GB na miesiąc
https://a2mobile.pl/przenies-numer
Czy po przeniesieniu do a2mobile, będę mógł skorzystać z tego?
https://www.plus.pl/przenies
 #1155067  autor: babciagienia1p
 31 lip 2023, 14:46
@skobry
Nie, nie będziesz mógł. A2, mimo że należy do tego samego właściciela, jest niezależnym od Plusa operatorem. Dostaniesz tylko bezpłatny NL + SMS-y +MMS-y + 280GB na 31 dni (744 godziny).
W tym czasie będziesz mógł spokojnie znaleźć punkt Plusa gdzie nie będą ściemniali o braku starterów. Pamiętaj, żeby przy przenoszeniu do Plusa/Plusha wskazać konkretny dzień.
 #1155072  autor: skobry
 31 lip 2023, 15:06
babciagienia1p pisze:
31 lip 2023, 14:46
@skobry
Nie, nie będziesz mógł. A2, mimo że należy do tego samego właściciela, jest niezależnym od Plusa operatorem. Dostaniesz tylko bezpłatny NL + SMS-y +MMS-y + 280GB na 31 dni (744 godziny).
W tym czasie będziesz mógł spokojnie znaleźć punkt Plusa gdzie nie będą ściemniali o braku starterów. Pamiętaj, żeby przy przenoszeniu do Plusa/Plusha wskazać konkretny dzień.
Dzięki za info, chyba tak zrobię.
 #1160662  autor: MariuszY
 18 lis 2023, 15:51
skobry pisze:
18 lis 2023, 10:31
Okazało się że na:
https://www.plus.pl/przenies
nie ma co liczyć(brak kart w salonach).
Macie jakąś alternatywę odnośnie jaknajtańszego utrzymania numeru?
Jak rozumiem z wątku numer już przeniosłeś do a2? Jeśli tak to masz jeszcze dużo czasu (od momentu aktywacji w a2 rok) na znalezienie salonu Plusa, w którym obsługa jest bardziej przyjazna klientowi.
Jeżeli jesteś nadal takim minimalistą jak w pierwszym poscie - polecam Fakt Mobile. Numer przeniesiesz bespośrednio do FM w każdym salonie "przyjaznym klientowi", a pośrednio (przez macierzystą taryfę Play) także w placówkach Poczty Polskiej (o ile trafisz na kogoś kto potrafi). Minimalny koszt utrzymania numeru to 5zł na doładowanie przynajmniej raz na 365 dni.
 #1160664  autor: skobry
 18 lis 2023, 16:12
MariuszY pisze:
18 lis 2023, 15:51
skobry pisze:
18 lis 2023, 10:31
Okazało się że na:
https://www.plus.pl/przenies
nie ma co liczyć(brak kart w salonach).
Macie jakąś alternatywę odnośnie jaknajtańszego utrzymania numeru?
Jak rozumiem z wątku numer już przeniosłeś do a2? Jeśli tak to masz jeszcze dużo czasu (od momentu aktywacji w a2 rok) na znalezienie salonu Plusa, w którym obsługa jest bardziej przyjazna klientowi.
Jeżeli jesteś nadal takim minimalistą jak w pierwszym poscie - polecam Fakt Mobile. Numer przeniesiesz bespośrednio do FM w każdym salonie "przyjaznym klientowi", a pośrednio (przez macierzystą taryfę Play) także w placówkach Poczty Polskiej (o ile trafisz na kogoś kto potrafi). Minimalny koszt utrzymania numeru to 5zł na doładowanie przynajmniej raz na 365 dni.
Tak, jestem obecnie na a2 i mogę odbierać -mimo że nic nie wpłaciłem do tej pory...
5 zł raz w roku to żadne pieniądze -ciekawa opcja.
 #1160671  autor: MariuszY
 18 lis 2023, 20:33
skobry pisze:
18 lis 2023, 16:12
5 zł raz w roku to żadne pieniądze -ciekawa opcja.
Skoro zainteresowała cię ta opcja to tytułem rozwinięcia wspomnę, że przenosząc numer do Play (czy też FM) masz dużo czasu na aktywację samej karty, więc możesz ją nawet na dłuższy czas pozostawić nie używaną. Kiedy już aktywujesz kartę, w zależności od tego czy będzie to pośrednio PnK Start, czy bezpośrednio FM, konieczne będzie doładowanie, aby w krótkim czasie nie stracić wychodzących, zatem:
1. po aktywacji w Play przenosisz numer do FM kodem *163*12#,
2. po aktywacji numeru przeniesionego bezpośrednio do FM lub potwierdzeniu zmiany taryfy z pkt.1 - doładowujesz numer za 5zł, dla pewności następnego dnia,
3. po doładowaniu numeru cieszysz się wychodzącymi ważnymi rok od doładowania, brakiem haraczy za utrzymanie numeru, tanimi minutami z cennika i tanimi minipakietami oraz darmowymi kodami,
4. dla pewności uruchamiasz w Play24 lub kodem usługę 15zł max na rozmowy i sms w każdym miesiącu kalendarzowym, co dodatkowo zabezpiecza cię przed przekroczeniem tej kwoty - o transmisję danych się nie martwisz, bo chroni cię darmowy lejek w cenniku oferty.
Jako minimalista sam korzystam z tej oferty na podstawowym numerze - w zasadzie tylko na darmowych kodach. Jeżeli transmisja danych ma trzeciorzędne znaczenie to nie znam lepszej oferty do utrzymania numeru za minimalne pieniądze.
 #1160761  autor: skuwka95
 21 lis 2023, 19:11
MariuszY pisze:
18 lis 2023, 15:51
skobry pisze:
18 lis 2023, 10:31
Okazało się że na:
https://www.plus.pl/przenies
nie ma co liczyć(brak kart w salonach).
Macie jakąś alternatywę odnośnie jaknajtańszego utrzymania numeru?
Jak rozumiem z wątku numer już przeniosłeś do a2? Jeśli tak to masz jeszcze dużo czasu (od momentu aktywacji w a2 rok) na znalezienie salonu Plusa, w którym obsługa jest bardziej przyjazna klientowi.
Jeżeli jesteś nadal takim minimalistą jak w pierwszym poscie - polecam Fakt Mobile. Numer przeniesiesz bespośrednio do FM w każdym salonie "przyjaznym klientowi", a pośrednio (przez macierzystą taryfę Play) także w placówkach Poczty Polskiej (o ile trafisz na kogoś kto potrafi). Minimalny koszt utrzymania numeru to 5zł na doładowanie przynajmniej raz na 365 dni.
Z tego, co wiem Poczta Polska już nie przenosi numerów w ramach Play i Fakt Mobile.
 #1160798  autor: MariuszY
 22 lis 2023, 21:23
skuwka95 pisze:
21 lis 2023, 19:11
Z tego, co wiem Poczta Polska już nie przenosi numerów w ramach Play i Fakt Mobile.
Słyszę po raz pierwszy, a ostatni numer przenosiłem na Poczcie w sierpniu - do Play, bo do FM to chyba nigdy nie było możliwe. Do FM numery przenosiłem wyłącznie w salonie.
 #1162580  autor: Stefek_bbb
 03 sty 2024, 15:14
Hejka . Podczepie sie pod temat bo mam kilka spraw do ogarniecia
1. Jak wyglada utrzymanie nr w Orange
a) czy trzeba wydac min. 5zl aby nie pobralo daniny 5zl jak to jest w plusie
b) czy zerujac konto i chowajac numer do szuflady, jesli ponownie uzyje go np za pol roku, doladowujac np za 10 zl nie spowoduje ze odbiora sobie zaleglosci
2. Mam jeszcze 90 dni z uslugi RWK w Orange, czy ponowne jej wykupienie za 9 zl wydluzy mi wychodzace:
- tylko do 365 dni
- czy bede mial 365+te 90 dni
 #1162593  autor: KC-KARLOS
 03 sty 2024, 17:27
Stefek_bbb:
1. Wystarczy zużyć dostępny pakiet danych, zużyć 1 gr itp, aby nie pobrało opłaty za utrzymanie numeru.
2. KWR za 9 przedłuża ważność do 365 dni + dodatkowe 3 mies. na odbieranie. Nie występuje w tej opcji sumowanie ważności konta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1162594  autor: asdaf
 03 sty 2024, 17:48
1.a) aby nie pobrało opłaty- wystarczy wysłać darmowego smsa np. pod numer 80233 lub 364 lub użyć internetu lub zadzwonić pod *555
1.b) nic nie odbiorą
 #1162621  autor: Stefek_bbb
 03 sty 2024, 21:48
3. a jest jakas inna tania forma przedluzenia wychodzacych w Orange, (ktore sie sumuja) skoro aktywacje kolejnego KWR/9zl oplaca sie dopiero robic na pare dni przed koncem poprzedniego

4. Niestety bylo zupelnie inaczej jak kolega asdaf napisal. Po paru miesiacach nie uzywania nr, zostal wlaczony i doladowany - a Orange pobralo sobie zaleglosci 10zl. Odrazu zaznacze, nie, nie zaciagalem zadnego kredytu na uslugi abym byl im cos winien. Dlatego dopytam skad wiecie jak dziala utrzymanie nr, czy jest do tego wogole jakis regulamin.
 #1162642  autor: MariuszY
 04 sty 2024, 07:37
Stefek_bbb pisze:
03 sty 2024, 21:48
Orange pobralo sobie zaleglosci 10zl. Odrazu zaznacze, nie, nie zaciagalem zadnego kredytu na uslugi abym byl im cos winien.
Jak to wielokrotnie pisał już @Karlos20 - karta prepaid to nie jest karta kredytowa. Tutaj operujemy do wysokości salda (i ewentualnego kredytu na uruchomienie usługi - do 5zł). Najpierw ustal na co zostały pobrane opłaty, bo czegoś takiego jak tytułem zaległości za utrzymanie numeru zwyczajnie nie ma i być nie może. Może natomiast być np. płatna z cennika transmisja danych, czy 150 innych scenariuszy magicznego znikania środków. Myśmy ich nie zabrali, więc nie zgadujmy - telefon na BOK lub podgląd billingu. ;-)
 #1162646  autor: KC-KARLOS
 04 sty 2024, 10:05
Stefek_bbb:
3. za 29 zł przedłużasz i sumujesz ważność złotówek i GB z doładowań każdorazowo o rok. Czyli 2 przedłużenia = 2 lata ważności. Nie ma nic lepszego.
4. Mylisz fakty lub zapomniałeś z czego korzystałeś lub gubisz się w rachubie. Mogłeś skorzystać z opcji "Kredyt na zakup lub odnowienie usługi", który wynosi maksymalnie 5 zł, może być udzielony, gdy Tobie brakuje maks 5 zł na jej aktywacje lub odnowienie. Po jej aktywacji Twoje saldo jest ujemne (minus 5 zł gdy saldo było zerowe). Dowolne doładowanie automatycznie likwiduje ujemne saldo.
Tak jak pisałem, przy stanie 0,00 nie ma możliwości pobrania dociążenia za utrzymanie numeru, tym bardziej ono nie wystąpi gdy doładujesz numer, skorzystasz z pakietu lub go kupisz. W Mój Orange sprawdzisz billing, sprawdź co i jak.
Tutaj masz info o zasadach opłaty i jej uniknięcia za utrzymanie numeru > https://www.orange.pl/view/utrzymanie-numeru
Dodatkowe info:
Opłata będzie pobierana po upływie 31 dni od ostatniej aktywności Abonenta, rozumianej jako wykonanie połączenia wychodzącego (minuty/SMS/MMS/internet) lub zakup usługi dodanej lub pakietu. Abonenci, których wartość środków na koncie głównym w dniu pobrania opłaty jest niższa niż 5 zł, zostaną obciążeni opłatą w wysokości dostępnych środków. Opłata za utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana cyklicznie co 31 dni od ostatniej aktywności Abonenta lub od daty pobrania ostatniej opłaty za utrzymanie numeru w sieci aż do momentu wygaśnięcia ważności konta. Włączona promocja „Konto ważne rok” nie zwalnia od ponoszenia opłat za utrzymanie numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków.
Źródło: cennik taryfy Orange Free Na Kartę > https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 1697189953

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1162672  autor: 88aska88
 04 sty 2024, 16:11
skobry pisze:
29 cze 2023, 10:40
Witajcie
Chodzi mi o ofertę z przeniesieniem numeru. Internet smsy itd. nie potrzebne. Głównie odbieranie rozmów i tanie utrzymanie.
Nju na kartę? 5zł doł, SMS utrzymaniowy - odpisujesz tak i kolejne 6mc mas za free numer w sieci.
oferta 1,20zł dziennie za wszystko jeśli używasz, o ile aktywujesz za 6zł chyba jednorazowo
 #1162691  autor: KC-KARLOS
 04 sty 2024, 18:51
Tanio w utrzymaniu wychodzi Plush - 5 zł rocznie na wychodzące w tym do 3 lat na odbieranie.
Najtaniej wychodzi w Lajt Mobile - 2 zł rocznie (1 zł co 180 dni).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥