DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1152638  autor: skobry
 29 cze 2023, 10:40
Witajcie
Chodzi mi o ofertę z przeniesieniem numeru. Internet smsy itd. nie potrzebne. Głównie odbieranie rozmów i tanie utrzymanie.
 #1152697  autor: neotele
 29 cze 2023, 18:00
Opcja z 0 zł:
1) Przenosisz do Plus Elastyczna na kartę i uruchamiasz promocję na 3 mies. z NL + pakietem GB.
2) Potem przez kolejne 2 lata numer będzie dostępny do odbierania rozmów i SMSów.
3) Następnie przenosisz nr do Orange, gdzie dostaniesz RWK +2GB.

Po tym ponad trzyletnim okresie powtarzasz procedurę (o ile się coś nie zmieni).
 #1152723  autor: neotele
 29 cze 2023, 21:09
Podałem - koszt 0 zł (słownie: zero)

ad 1) Do Plus Elastyczna na Kartę, przez salon Plus ( za darmo 3 mies. z NL + wybranym pakietem GB)
https://www.plus.pl/przenies

ad 3) Szukaj na głównej stronie oferty na kartę: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte
W jej dolnej części (ale nie w stopce strony) znajdziesz belkę z tekstem "Przenieś numer" i w to kliknij.
Wygląda to jakoś tak:
Obrazek
 #1152724  autor: KC-KARLOS
 29 cze 2023, 21:16
Przypominam: nie potwierdzam w 100% przyznania RWK na kasę i 2 GB za przeniesienie numeru online do OFNK.
A propo MNP do Plusa - nie lepiej do Plusha, zamiast do gorszej Elastycznej przenieść? Tym bardziej, że można zgarnąć 400 GB ekstra bez doładowania konta i inne dodatki typu RWK za 5 zł (czyli 3 lata aktywności numeru).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152728  autor: neotele
 29 cze 2023, 21:25
Karlos20 pisze:nie potwierdzam w 100% przyznania RWK na kasę i 2 GB za przeniesienie numeru online do OFNK.
Możesz to rozwinąć? (kilka numerów przenosiłem online do Orange i zawsze był RWK + 2 GB - zgodnie z informacją na stronie, do której podałem link).
Karlos20 pisze: MNP do Plusa - nie lepiej do Plusha
Pytający pytał o tanie rozwiązanie. W Plus 3 miesiące są za darmo, a w Plush za 5 zł.
 #1152731  autor: KC-KARLOS
 29 cze 2023, 21:38
neotele: poczytaj na ten temat w wątku o bonusach w OFNK - pomimo aktywnej karty z numerem tymczasowym - bonusu brak, "doradcy" twierdzą, że pojawi się dopiero po podmiance numeru tymczasowego na główny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152735  autor: skobry
 29 cze 2023, 21:47
neotele pisze:
29 cze 2023, 21:09
Podałem - koszt 0 zł (słownie: zero)

ad 1) Do Plus Elastyczna na Kartę, przez salon Plus ( za darmo 3 mies. z NL + wybranym pakietem GB)
https://www.plus.pl/przenies

ad 3) Szukaj na głównej stronie oferty na kartę: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte
W jej dolnej części (ale nie w stopce strony) znajdziesz belkę z tekstem "Przenieś numer" i w to kliknij.
Wygląda to jakoś tak:
Obrazek
Po 3 darmowych miesiącach w plusie nic nie wpłacę i nr. będzie czynny 2 lata?
Czy to jest w jakimś regulaminie?
 #1152736  autor: pingpong123a
 29 cze 2023, 21:57
@skobry
W regulaminie jest napisane:
Uwaga: Po dokonaniu zasilenia, okres karencji upływa w 730 dniu od chwili zakończenia okresu ważności dla usług wychodzących.
Bez doładowania regulamin nic oficjalnie nie piszę.

Możesz też przenieść numer w salonie plusa do taryfy Nowy Plush, wtedy doładowujesz 5 zł i wykupujesz za tą kasę Plush ważny rok co ci daję 365 dni ważności połączeń wychodzących i wtedy masz oficjalnie gwarantowane 3 lata połączeń przychodzących.
 #1152737  autor: neotele
 29 cze 2023, 21:58
@Karlos20
Aaa.. o to chodzi. To detal, który w tym przypadku, gdzie @skobry pytał o rozwiązanie do odbierania rozmów, nie ma znaczenia.
Numer będzie wcześniej w użyciu (do odbierania) w Plus, a potem - płynnie - z dniem przeniesienia do Orange pojawi się RWK i 2GB.
skobry pisze:Po 3 darmowych miesiącach w plusie nic nie wpłacę i nr. będzie czynny 2 lata?
Tak. Numer będzie bierny (tylko do odbioru).
pingpong123a pisze:Bez doładowania regulamin nic oficjalnie nie piszę.
Sprawdzone praktycznie na nr przeniesionym do Plus z aktywacją darmowego 3 miesięcznego pakietu NL+20GB.
Potwierdzone także na czacie (konsul potwierdził, że w systemie jest 2 lata ważności po zakończaniu okresu aktywnego w Plus), co zresztą jest standardem w Plus.
 #1152740  autor: pingpong123a
 29 cze 2023, 22:20
neotele pisze:
29 cze 2023, 21:58
Potwierdzone także na czacie (konsul potwierdził, że w systemie jest 2 lata ważności po zakończaniu okresu aktywnego w Plus), co zresztą jest standardem w Plus.
Dziękuje za sprostowanie, dawno tego nie testowałem.
 #1152849  autor: skobry
 01 lip 2023, 14:36
Niestety Pani w salonie stwierdziła że skorzystać z tej promki nie mogę bo nie mam nic w plusie(czy coś tam).
Numer który chcę przenieść mam w playu(na kartę).
Także temat otwarty!
 #1152859  autor: MariuszY
 01 lip 2023, 16:57
skobry pisze:
01 lip 2023, 14:36
Niestety Pani w salonie stwierdziła że skorzystać z tej promki nie mogę bo nie mam nic w plusie(czy coś tam).
Numer który chcę przenieść mam w playu(na kartę).
Także temat otwarty!
Klasyka gatunku w temacie "przeniesienia numeru prepaid w salonie". Jako że salon (pracownik) nie ma z tego tytułu dodatkowej kasy i widzi, że klient nie bardzo obeznany w temacie, więc gadka na spływ gotowa. Fakty są takie - przeniesienia do Plusa/Plusha dokonujemy tylko w salonie i aktualny stan posiadania u tego operatora nie ma nic do rzeczy. Krótko mówiąc - zostałeś zbyty byle wymówką.
 #1153061  autor: skobry
 03 lip 2023, 18:56
Dzwoniłem na infolinię plusa, cała ta akcja z przeniesieniem numeru+3 miesiące za free to ściema(także nie wiem jak ktoś mógł z niej skorzystać)
 #1153072  autor: MariuszY
 03 lip 2023, 21:24
skobry pisze:
03 lip 2023, 18:56
Dzwoniłem na infolinię plusa, cała ta akcja z przeniesieniem numeru+3 miesiące za free to ściema(także nie wiem jak ktoś mógł z niej skorzystać)
Infolinia to ściema korporacyjno-urzędowa. Nikt pracownikom obsługi klienta nie płaci za zadowolenie klientów, tylko za wyciąganie od nich kasy. Najlepiej w długoterminowych zobowiązaniach opłat za całkowicie zbędne lub bezwartościowe usługi. Niniejszym informuję cię, że osobiście zleciłem tydzień temu przeniesienie dwóch numerów z Play do Nowego Plusha. Przeniesienie numerów odbyło się bez problemów, aktywacja promocji i bonusów też, z jednym powszechnie znanym wyjątkiem - paczki danych w promocji 2000GB (pakiet dodany reklamacyjnie ręcznie).
Skoro preferujesz info z BOK to nie rozumiem jakiej pomocy/informacji szukasz na forum. Tutaj odwołujemy się do własnych doświadczeń i wiedzy zamiast korporacyjno-urzędowej ściemy :wink:
 #1153073  autor: Remington
 03 lip 2023, 21:35
Otóż to. Ale za kłamanie nikt konsultantom nie płaci, więc wytłumaczenie jest najprostsze z możliwych - permanentne niedouczenie.

Jak pytać BOK-u to tylko pisemnie. Zazwyczaj do obsługi maili wybierane są osoby nieco bardziej obeznane, bo ich praca pozostawia niezaprzeczalny ślad.
 #1153077  autor: skobry
 03 lip 2023, 22:02
MariuszY pisze:
03 lip 2023, 21:24
skobry pisze:
03 lip 2023, 18:56
Dzwoniłem na infolinię plusa, cała ta akcja z przeniesieniem numeru+3 miesiące za free to ściema(także nie wiem jak ktoś mógł z niej skorzystać)
Infolinia to ściema korporacyjno-urzędowa. Nikt pracownikom obsługi klienta nie płaci za zadowolenie klientów, tylko za wyciąganie od nich kasy. Najlepiej w długoterminowych zobowiązaniach opłat za całkowicie zbędne lub bezwartościowe usługi. Niniejszym informuję cię, że osobiście zleciłem tydzień temu przeniesienie dwóch numerów z Play do Nowego Plusha. Przeniesienie numerów odbyło się bez problemów, aktywacja promocji i bonusów też, z jednym powszechnie znanym wyjątkiem - paczki danych w promocji 2000GB (pakiet dodany reklamacyjnie ręcznie).
Skoro preferujesz info z BOK to nie rozumiem jakiej pomocy/informacji szukasz na forum. Tutaj odwołujemy się do własnych doświadczeń i wiedzy zamiast korporacyjno-urzędowej ściemy :wink:
Skąd pomysł że preferuję info z BOK? Przecież zacząłem od forum właśnie, ale informacje okazały się lipą...no chyba że "grube cwaniaki" wypowiadające się tutaj operują w innej rzeczywistości...