DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1153122  autor: Remington
 04 lip 2023, 22:35
@skobry
Zamiast kategorycznie stwierdzać, że nie ma promocji, o której piszą forumowicze oraz sam Plus:
1. udaj się do punktu i zleć przeniesienie numeru
2. gdy się przeniesie, aktywuj promocję

Dopiero wtedy będziesz mógł cokolwiek kategorycznie stwierdzić. Czyli zdementować fake’i:
skobry pisze:cała ta akcja z przeniesieniem numeru+3 miesiące za free to ściema
skobry pisze:informacje okazały się lipą...

Nie musisz za to czekać by przeprosić innych forumowiczów za nazywanie ich cwaniakami.
 #1153126  autor: skobry
 05 lip 2023, 08:50
Remington pisze:
04 lip 2023, 22:35
@skobry
Zamiast kategorycznie stwierdzać, że nie ma promocji, o której piszą forumowicze oraz sam Plus:
1. udaj się do punktu i zleć przeniesienie numeru
2. gdy się przeniesie, aktywuj promocję

Dopiero wtedy będziesz mógł cokolwiek kategorycznie stwierdzić. Czyli zdementować fake’i:
skobry pisze:cała ta akcja z przeniesieniem numeru+3 miesiące za free to ściema
skobry pisze:informacje okazały się lipą...

Nie musisz za to czekać by przeprosić innych forumowiczów za nazywanie ich cwaniakami.
Czy Ty w ogóle prześledziłeś ten wątek?
Przecież pisałem że byłem w salonie:
skobry pisze:Niestety Pani w salonie stwierdziła że skorzystać z tej promki nie mogę bo nie mam nic w plusie(czy coś tam).
Numer który chcę przenieść mam w playu(na kartę).
Także temat otwarty!
I rozmawiałem z BOK:
skobry pisze:Dzwoniłem na infolinię plusa, cała ta akcja z przeniesieniem numeru+3 miesiące za free to ściema(także nie wiem jak ktoś mógł z niej skorzystać)
 #1153127  autor: Remington
 05 lip 2023, 09:13
A czy Ty w ogóle czytałeś ten wątek? Kilka osób odpowiedziało Ci, że trafiłeś na niekompetentnych pracowników. Mimo to im wierzysz bardziej niż forumowiczom, regulaminom i stronie Plusa. Na tej podstawie dopiekasz osobom, które chciały Ci tutaj pomóc. Tymczasem zamiast im dogryzać, powinieneś ich przeprosić i podziękować - to mówię jako moderator.

Do salonu idzie się zlecić przeniesienie numeru, a nie ucinać pogawędki o promocjach, bo pracownicy ich nie znają.
 #1153131  autor: skobry
 05 lip 2023, 09:44
Remington pisze:
05 lip 2023, 09:13
A czy Ty w ogóle czytałeś ten wątek? Kilka osób odpowiedziało Ci, że trafiłeś na niekompetentnych pracowników. Mimo to im wierzysz bardziej niż forumowiczom, regulaminom i stronie Plusa. Na tej podstawie dopiekasz osobom, które chciały Ci tutaj pomóc. Tymczasem zamiast im dogryzać, powinieneś ich przeprosić i podziękować.

Do salonu idzie się zlecić przeniesienie numeru, a nie ucinać pogawędki o promocjach, bo pracownicy ich nie znają.
Dobrze!
Nie wierzę pracownikom plusa. Chcę wierzyć temu forum,(mimo że jestem cenzurowany tylko dlatego że komuś nie odpowiada stan faktyczny który opisuję) tu wraca jak bumerang proste pytanie:
:arrow: :arrow: :arrow: CO MAM ZROBIĆ? :smt006
Próbę przeniesienia numeru mam już za sobą-bez efektu(o czym pisałem)
Jakieś konkretne propozycje?
Może jeździć po salonach aż trafię na "kompetentnego" pracownika?
 #1153132  autor: Remington
 05 lip 2023, 09:49
skobry pisze:
05 lip 2023, 09:44
:arrow: :arrow: :arrow: CO MAM ZROBIĆ? :smt006
Próbę przeniesienia numeru mam już za sobą-bez efektu(o czym pisałem)

Nie pisałeś o próbie przeniesienia numeru, tylko o rozmowie na temat promocji.

W każdym salonie można zlecić przeniesienie numeru, a jeśli pracownik odmawia, to np. zadzwoń przy nim na infolinię Plusa, może mu to wystarczy by się zreflektować.
 #1153153  autor: skobry
 05 lip 2023, 13:38
Chęć skorzystania z promocji jest równoznaczna z przeniesieniem numeru...
Trochę dziwne bo w salonie i w BOK mówili mniej więcej to samo. Ale ok. spróbuję jeszcze raz.

Relacja z czatu na stronie promocji:

Konsultant 16:30
Dzień dobry, w czym mogę pomóc?

Skobry 16:31
Chciałem przenieść numer, ale w salonie mi odmówili ..

Konsultant 16:32
Kiedy kończy się Panu umowa z obecnym operatorem?

Skobry 16:33
To nr.na kartę

Konsultant 16:33
Posiada Pan już usługi w Plus lub telewizję w Polsat Box?

Skobry 16:35
Na plus.pl/przenieś nie ma takich wymagań nawet drobnym
druczkiem

Konsultant 16:36
Interesuje Pana oferta na kartę, zgadza się?

Skobry 16:37
Interesuje mnie któraś z 3 ofert na stronie którą podałem

Konsultant 16:39
Rozumiem, przeniesienia numeru do Plus na Kartę można dokonać
jedynie w salonie Plusa, który jest zobligowany do
przeprowadzenia całego procesu. Proszę o ponowne udanie się do
salonu

Skobry 16:41
Co mam zrobić zęby znowu nie odejść z kwitkiem?

Konsultant 16:42
Może Pan udać się do innego salonu lub napisać reklamację jeżeli
salon odmówi przeniesienia numeru.
 #1153184  autor: neotele
 05 lip 2023, 20:37
@ skobry
Robisz dużo zamętu, zamiast skorzystać z porad forumowiczów, którzy proces przenoszenia przerabiali wielokrotnie i wiedzą, co piszą.
Zrób dokładnie tak (i nie rób/ nie mów nic innego):
1. Idź do dowolnego salonu Plus i powiedz:
Chcę przenieść nr na kartę z sieci [tu podaj jej nazwę] do sieci Plus, do taryfy "Plus elastyczna na kartę" .
2. Gdy już nr będzie w Plusie, aktywuj kodem wybraną opcję ze strony https://www.plus.pl/przenies

A potem korzystaj przez 3 miesiące, z tego co aktywowałeś ;)
 #1153186  autor: Remington
 05 lip 2023, 21:04
Ja również nie rozumiem co zapis czatu miał wnieść do dyskusji. Nic więcej ten czat nie zawiera niż to co pisałem wcześniej. Instrukcja podana przez @neotele pokrywa się z moją, bo po prostu nie ma innego scenariusza.

I w końcu nie wiemy, czy @skobry był już dwa razy w salonie i dwukrotnie go spławiono, czy też zamiast pójść za naszą radą znowu zachciało mu się kontaktu zdalnego z Plusem, tym razem poprzez czat. Chaos i mętlik.
 #1153428  autor: koszalineo941268
 10 lip 2023, 01:52
skobry pisze:
08 lip 2023, 22:55
Jako ciekawostkę podam że: w każdym salonie karty im się skończyły...
...ale podobno można jednak załatwić to przez internet..
Przenieś bezproblemowo poprzez kuriera do a2mobile (też na sieci Plus). Dostaniesz nolimit + 280GB na miesiąc
https://a2mobile.pl/przenies-numer
 #1153517  autor: rcicho
 11 lip 2023, 16:08
Mam pytanie w temacie - chodzi o jak natanszy abonament (głownie odbieranie połączeń) może być na firme a może być prywatny? numer będzie nowy bez przeniesienia. Jaką ofertę abonamentową byście polecili?
 #1153522  autor: KC-KARLOS
 11 lip 2023, 16:58
rcicho: nie lepsza karta? Plush za 5 zł ma aż 3 lata na odbieranie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1153526  autor: rcicho
 11 lip 2023, 18:09
Wiem że lepsza bo sam mam kilka nr i wszystkie pre-paid. W tym przypadku (dla mojej siostry) musi być abonament ale jak najtańszy tylko do odbierania połączeń. Może być na firmę.
 #1154943  autor: nabrodemerlina
 30 lip 2023, 16:26
Cześć, pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat żeby nie zakładać nowego.

Niedawno trochę namieszałem z moim głównym numerem w Orange Flex przez co był nieaktywny kilka dni tak więc kupiłem sobie tymczasowy z Plusha. Po kilku dniach udało się przywrócić i odzyskać główny numer, ale chciałbym sobie zostawić ten z miśka na stałe jako zapasowy skoro i tak jest już na mnie zarejestrowany, zawsze może się przydać. :wink:

Z powodu problemów z zasięgiem Orange w miejscu pracy chciałbym przenieść pierwszy, główny numer oraz drugi, zapasowy z Plusha (z powodu opłaty 5 zł za utrzymanie numeru). Myślałem, żeby zrobić coś takiego, przenieść oba numery przy okazji jednej wizyty do Play, na jedynce aktywować sobie którąś Formułę do codziennego korzystania a na zapasie włączyć taryfę Fakt Mobile, gdzie jak rozumiem za 5 zł będzie RWK bez dodatkowych opłat za utrzymanie numeru/brak aktywności jakie można spotkać w Plusie, Orange i Play (tu najwyżej mnie poprawcie). I czy w takiej sytuacji oba numery razem z taryfami będą prawidłowo rozdzielone w Play24 i nie będą się gryzły?

Czytałem, że dobrym miejscem na utrzymanie numeru tanim kosztem jest też a2mobile, zasięg innej sieci na zapasie byłby spoko opcją, ale już oszczędziłbym kurierowi zamieszania z dostawą i sobie czasu załatwiając wszystko przy okazji jednej wizyty u fioletowych. :D

Czy takie coś może się udać? Dzięki za odp. Pozdrawiam. :mrgreen:
 #1154947  autor: nabrodemerlina
 30 lip 2023, 16:56
koszalineo941268 pisze:
30 lip 2023, 16:50
W Plushu, ze startowych 5 zł, które masz na koncie, możesz kupić rok ważności konta - *121*11*365#
Z tego co czytałem w sieci i tak mimo RWK jest pobierana taka opłata co dotyczy też Plusha:
Opłata za utrzymanie numeru w sieci

POLKOMTEL uprawniony jest do pobierania opłaty za Utrzymanie Numeru w sieci w wysokości określonej w Cenniku, Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana od 07.02.2023 r. Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana po upływie 30 dni (tj.720 godzin) od ostatniego wydatku na koncie Abonenta, jeśli w okresie tych 30 dni (720 godzin) suma wydatków nie przekroczy 5 zł. Kwota 5 zł uwzględnia:

- Wydania z Wartości konta łącznie min. 5 zł (MIN/SMS/MMS/Internet),
- Doładowania konta,
- Zakup usług/ pakietów (przy czym korzystanie z zakupionych usług/pakietów nie jest traktowane jako wydatek na Koncie Abonenta).

W przypadku niewykonania żadnego wydatku wymienionego powyżej lub wydania z Wartości konta abonenta mniej niż 5 zł, Opłata za Utrzymanie Numeru w Sieci zostanie pomniejszona o sumę tych wydatków (np. wyniesie 1 zł, jeśli wydano łącznie 4 zł z Wartości konta Abonenta).

Jeżeli stan Wartości Konta abonenta na moment pobrania Opłaty z Utrzymanie Numeru w Sieci wynosi mniej niż wysokość tej Opłaty określonej powyżej, opłata jest pobierana w wysokości Salda Konta abonenta.

Włączona promocja „Rok ważności konta” nie zwalnia od ponoszenia opłat za Utrzymanie Numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków
https://www.plus.pl/telefon-na-karte
 #1154949  autor: Remington
 30 lip 2023, 17:06
Szkoda, że nie przeczytałeś tego co sam cytujesz:

nabrodemerlina pisze:Jeżeli stan Wartości Konta abonenta na moment pobrania Opłaty z Utrzymanie Numeru w Sieci wynosi mniej niż wysokość tej Opłaty określonej powyżej, opłata jest pobierana w wysokości Salda Konta abonenta.