DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1152032  autor: Wawawawa112
 22 cze 2023, 14:03
Witam. Potrzebuje ofertę na kartę z łatwym i tanim przedłużaniem połączeń przychodzących na rok. Nie mieszkam w Polsce a potrzebuje utrzymać numer. Numer bedzie często nie aktywny przez kilka miesięcy więc odpada opcja z jakąś aktywnością typu sms czy wykonanie połączenia.
Czy w Orange przedłużenie za 9zł będzie ok? Nie wymaga aktywności co jakiś czas?
 #1152040  autor: babciagienia1p
 22 cze 2023, 14:30
@Wawawawa112
1) Plush - starter za 5,- zł - przed upływem ważności na wychodzące kup RWK za 5,- zł kodem USSD *121*11*365#. Przychodzące będą na dwa trzy lata.

2) tuBiedronka - starter za 4,- zł - przychodzących nie wyłączają nigdy, mimo komunikatów o wyłączeniu. Jeden taki mam już chyba 6-7 lat, albo i dłużej, od utraty wychodzących.

-----------------Edycja_1------------
@Karlos20
Dziękuję za erratę.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2023, 14:49 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1152045  autor: KC-KARLOS
 22 cze 2023, 14:40
babciagienia1p: dokładniej to po włączeniu RWK za 5 zł w Plushu, odbieranie połączeń masz łącznie na 3 lata.
TuBiedronka faktycznie nie blokuje szybko numeru, bo jest na starym systemie prepaid T-Mobile. Ale tutaj to nie byłbym taki pewien, że utrzymają taki stan rzeczy, chwaląc się przychodzącymi bez doładowania w tak długim czasie. Cichosza. :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152053  autor: 7xx654465
 22 cze 2023, 15:44
T Mobile co do dezaktywacji to loteria wg mnie, miałem po abonamentową kartę która działała kilka lat, ale miałem też tuBiedronke oraz jeden frii które były aktywowane około 2-4lat temu i szybko je wyłączyli, teraz też mam takiego leżaka po abonamentowego osoby z rodziny i ostatnio przyszedł sms że jeśli nie doładuje do24.6.23r. Za ciekawostka 10zł /nie wiem dlaczego akurat dycha?/ to stracę nr.
 #1152058  autor: babciagienia1p
 22 cze 2023, 16:13
Wawawawa112 pisze:
22 cze 2023, 14:34
Zapomniałem dodać że numer jest obecnie w play rok ważności na kartę i chcę go przenieść do innej sieci (słaby zasięg)

Możesz przenieść do Plusha - taryfa Nowy Plush. Przeniesienie w salonie Plusa.
W ten sposób masz możliwość połączenia długiej ważności na przychodzące z dużą ilością internetu. W przypadku przeniesienia trzeba trochę kodów USSD powysyłać.
Warunek - dobre parametry Plusa w Twoich lokalizacjach.
 #1152069  autor: babciagienia1p
 22 cze 2023, 18:23
@Wawawawa112
Twój wybór. Postaramy poprowadzić Cię za rączkę w każdym przypadku. Nie rób gwałtownych ruchów, tylko daj znać dokąd numer został przeniesiony. Dostaniesz wskazówki.
W przypadku przeniesienia do Plusha, nie wkładaj nowej karty do telefonu przed konsultacją.
 #1152095  autor: neotele
 22 cze 2023, 23:07
Wawawawa112 pisze:
22 cze 2023, 15:49
Raczej zależy mi na pewnym zachowaniu numeru. Wykupienie co roku przedłużenia nie będzie problemem.
Przeniesienie do Plusha + wykupienie RWK za 5 zł jest pewnym rozwiązaniem, że numer będzie aktywny do odbierania przez kolejne dwa lata po zakończeniu okresu ważności połączeń wychodzących.
Więc za 5 zł masz w sumie przez 3 lata problem z głowy.
 #1152111  autor: KC-KARLOS
 23 cze 2023, 11:25
Jeśli będziesz mieć 0 na koncie. W przeciwnym wypadku będą zabierać kasę, aż do wyzerowania konta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152115  autor: KC-KARLOS
 23 cze 2023, 12:15
Nie zabiorą, ale w ciągu miesiąca musisz tą kwotę wydać, aby sami jej nie zabrali - np. kupując pakiet.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152118  autor: babciagienia1p
 23 cze 2023, 12:49
Wawawawa112 pisze:
23 cze 2023, 11:47
Ok czyli mam zero na koncie i po roku doładuje konto i nie zabiorą mi zaległości? Będę mieć pełną kwotę doładowania?

@Wawawawa112
Właśnie na tym polegają DELIKATNE manipulacje @Karlos20.
Nie musisz nic wydawać. Przed wyjazdem wykupisz RWK za 5,- zł kodem *121*11*365#. Stan KG zejdzie do 0,00 zł.
Po powrocie do Polski, jeśli będziesz musiał doładować, wystarczy że wykonasz jakąkolwiek aktywność, np. zużycie 100 kB i to zwolni Cię z karnej opłaty za brak aktywności. Nie musisz kupować pakietu.
Pisz na bieżąco co zrobiłeś. W miarę możliwości będziemy pomagać. @Karlos20 też będzie pomagał, bo to w sumie porządny koleś, tylko zafiksowany na jednego operatora...
 #1152120  autor: neotele
 23 cze 2023, 13:51
babciagienia1p pisze:Po powrocie do Polski, jeśli będziesz musiał doładować, wystarczy że wykonasz jakąkolwiek aktywność, np. zużycie 100 kB i to zwolni Cię z karnej opłaty za brak aktywności. Nie musisz kupować pakietu.
Wychodząc z założenia, że chcemy jak najmniejszym kosztem (razem 5zł) utrzymać numer do odbierania przez 3 lata, opcja ze zużywaniem np. 100 kB nie jest dobrym pomysłem, albowiem w takim przypadku z konta zostanie pobrana opłata (chociażby minimalna - 1 gr), a wtedy na koncie zostanie tylko 4.99zł, co nie pozwoli na zakup kolejnego RWK za 5zł na kolejne 3 lata.

Procedura co 3 lata: zasilenie za 5zł -> kupno RWK za 5zł kodem *121*11*365# jest w tym przypadku najkorzystniejszą opcją.
 #1152121  autor: KC-KARLOS
 23 cze 2023, 14:05
babciagienia1p: proszę skup się na pomaganiu, a nie na jechaniu mnie, że chwalę pomarańczowego operatora. Zresztą nie ukryjesz, że tylko w jednej sieci jest bardzo łatwo uniknąć daniny za utrzymaniu numeru na kartę - i to w zachwalanej przeze mnie sieci.
Dlatego polecam kupić pakiet (nawet usługę RWK w Plushu) i wyzerować konto, aby był spokój. Nie od dziś docierały do mnie info, że ludziom Plus pobierał kasę za utrzymanie numeru, bo korzystali np. z darmowego pakietu internetowego, który nie wlicza się do płatnej aktywności.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥