DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1153214  autor: kompleksowy
 06 lip 2023, 10:50
zulu144dwa pisze:
27 cze 2023, 01:46
kompleksowy: trzeba nauczyć się korzystania z Odnowy.
Jedyny problem to zapewnienie SD do Play.

Co 2 miesiące doładowujemy za 5 zł.
Jak wyłączyli SD to włączamy.
5 zł od razu po włączeniu SD wykorzystujemy na pakiety bezterminowe na 1 GB albo 100 SMSów
Po wyczerpaniu 100 Minut doładowujemy za 15 zł.
Włączamy SD. Włączamy 100 minut bezterminowe
Szczegóły to można znaleźć na tym forum.

Odnowy nie doładowywałem od ponad 1,5 roku
Mam jeszcze ponad 80 minut i 2,5 GB do wykorzystania.
Ważność konta do 18.11.2023r.
Nie mam aktywnego SD do play od ponad 6 miesięcy
Poproszę o jakiegoś linka do szczegółów. Nie do końca zrozumiałem to ładowanie co 2 miesiąc skoro opłatę pobierają miesiecznie :?: Chętnie poczytam.
 #1153651  autor: kompleksowy
 13 lip 2023, 11:51
kompleksowy pisze:
06 lip 2023, 10:50
zulu144dwa pisze:
27 cze 2023, 01:46
kompleksowy: trzeba nauczyć się korzystania z Odnowy.
Jedyny problem to zapewnienie SD do Play.

Co 2 miesiące doładowujemy za 5 zł.
Jak wyłączyli SD to włączamy.
5 zł od razu po włączeniu SD wykorzystujemy na pakiety bezterminowe na 1 GB albo 100 SMSów
Po wyczerpaniu 100 Minut doładowujemy za 15 zł.
Włączamy SD. Włączamy 100 minut bezterminowe
Szczegóły to można znaleźć na tym forum.

Odnowy nie doładowywałem od ponad 1,5 roku
Mam jeszcze ponad 80 minut i 2,5 GB do wykorzystania.
Ważność konta do 18.11.2023r.
Nie mam aktywnego SD do play od ponad 6 miesięcy
Poproszę o jakiegoś linka do szczegółów. Nie do końca zrozumiałem to ładowanie co 2 miesiąc skoro opłatę pobierają miesiecznie :?: Chętnie poczytam.
Załapałem: ładuję i kupuję na zmianę w kolejnych miesiącach lub według innego schematu ładuję co miesiąc i kupuję pakiet 100 minut ze zgromadzonych środków na koncie.
Na razie pozostawię numer w Odnova zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Ewentualnie za jakiś czas przeniosę numer do Virgin. Pozdrawiam i dziękuję za info :wink:
 #1153968  autor: Piro
 17 lip 2023, 19:11
Ja mam podobne pytanie. Rok temu przeniosłem numer z Heyah do Play bo miało być rok ważności konta + darmowe utrzymanie konta (o ile chociaż raz w miesiącu była jakakolwiek aktywność na koncie). Rok właśnie upłyną i okazuje się, że zmienili zasady OdNowa I teraz utrzymanie konta kosztowało by minimum 5zł miesięcznie...

Telefonu praktycznie nie używam. Interesuje mnie tylko możliwość odbierania połączeń. Nie interesują mnie specjalnie tanie rozmowy, smsy czy internet (ale jeśli już miał bym na coś stawiać był by to tani internet albo sms). Co polecicie jeśli interesuje mnie najtańsze utrzymanie konta na telefonie którego praktycznie się nie używa?

Która oferta była by dla mnie najbardziej korzystana w tej sytuacji? Fakt? Virgin? Cokolwiek innego z najlepszą ofertą za przeniesienie numbery i za rok a później znowu przeskoczyć na coś innego?

Ktoś też coś wspomniał, że nie można przenieść bezpośrednio z Play do Virgin. Czy to prawda? Ta sama zasada z Fakt Mobile? Jeśli tak, to na co polecacie przeskoczyć w międzyczasie?
 #1153969  autor: Remington
 17 lip 2023, 19:25
Możesz też nic nie zmieniać tylko całą kasę z konta wydać na któryś z bezterminowych pakietów. Mając 0 na koncie będziesz mógł odbierać rozmowy i wystarczy doładować raz na rok po 5 zł (i wtedy kupić jakiś pakiet).
 #1153974  autor: Piro
 17 lip 2023, 21:14
Remington pisze:
17 lip 2023, 19:25
Możesz też nic nie zmieniać tylko całą kasę z konta wydać na któryś z bezterminowych pakietów. Mając 0 na koncie będziesz mógł odbierać rozmowy i wystarczy doładować raz na rok po 5 zł (i wtedy kupić jakiś pakiet).
Czyli po prostu aktywować ofertę OdNowa (bo chyba nie była aktywna od razu po przeniesieniu numeru), włączyć SD wedle instrukcji (https://www.play.pl/nowy/oferta/play-ka ... te-odnowa/)

I po miesiącu usuną mi kasę z konta I później nic nie robić przez cały rok? Nic się nienalicza minusowo?
 #1153976  autor: Remington
 17 lip 2023, 21:40
Skoro chcesz odbierać to na co Ci SD? Jego po miesiącu i tak wyłączą.

A zamiast tracić 5 zł, które by Ci mieli zabrać, kup za nie bezterminowy pakiet 1GB lub 100 SMS. Kiedyś może się przydać. Ćwiczenie doładowanie+kupno pakietu powtarzasz co rok.
 #1153977  autor: KC-KARLOS
 17 lip 2023, 21:40
Piro: Włącz SD, kup za kasę pakiet bezterminowy i o resztę się nie martw. Żadnych minusowych kwestii przy zerowym stanie konta nie będzie, bo oferta na kartę nie jest kartą kredytową - to nie usługi bankowo-kredytowe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1153978  autor: babciagienia1p
 17 lip 2023, 21:45
@Piro
W Playu nigdy nie było - w przeciwieństwie do innych operatorów - salda ujemnego.
Weź pod uwagę, że po wyzerowaniu konta zniknie SD. Jeśli masz czas i ochotę, możesz zdalnie - przez obydwie apki - zmieniać taryfę z odNOWy na inną na zasadzie tam i z powrotem, po czym znowu aktywować SD. Zwrotna zmiana taryfy nie rzadziej niż co 30 dni, najpóźniej w ostatnim dniu przed początkiem cyklu rozliczeniowego. Po takiej operacji okres braku aktywności, pod karną opłatę, liczy się od nowa.