DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1104832  autor: airstorm
 15 paź 2020, 15:28
Cześć,
od kilku lat nie interesowałem się tematem sieci, miałem abonament w playu. Możecie polecić najlepsze z najtańszych sieci obecnie? Abonament czy karta? ;) Czy mając na kartę, trzeba co miesiąc dokupywać doładowania, czy da się to zrobić jakoś automatycznie? Nie wiem jakie obecnie są standardy warunków, ale zależy mi na:
0) Ogólnie pojętej "bezproblemowości"
1) Sporej ilości internetu za granicą (w UE)
2) Denerwuje mnie to, że jeżdżąc pociągami większość podróży nie ma lub jest tragiczny sygnał i telefoniczny, i internetowy. A internet gubi się czasami nawet w Warszawie. Czy jest jakieś miarodajne źródło informacji nt. tego, która sieć jest najlepsza, najb stabilna pod tym względem?
3) Niskiej cenie
Dziękuję bardzo!
 #1104833  autor: piotrzet
 15 paź 2020, 15:32
Niestety ale nie ma takiej sieci, która ma zasięg wszędzie. Moim zdaniem jeśli ma być to oferta na kartę to nie ma problemu, bo i tak można zmienić to w ciągu kilku dni. Co do ofert to jest różnie zależnie od tego ile netu potrzebujesz. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić Orange ewentualnie T-Mobile. Jeśli chodzi o Orange to najlepszym wyborem jest chyba Flex, natomiast jeśli chodzi o T-Mobile to najlepszym wyborem oferta Go na kartę.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104843  autor: Remington
 15 paź 2020, 17:51
@airstorm,
1. popraw tytuł
2. w jakim banku masz konto?
3. w jakiej sieci masz problemy z zasięgiem, o których piszesz?

Z przedstawionych oczekiwań wynika, jakby rozmowy i smsy nie miały znaczenia, czy aby na pewno?
 #1104866  autor: airstorm
 16 paź 2020, 09:37
Gdzie mogę edytować tytuł posta?
Konto mam w Santander
Problemy z zasięgiem w Play, choć moze nie ma dramatu.

Co rozumiesz przez "czy rozmowy i smsy mają znaczenie"? Malo rozmawiam, ale myslalem ze juz we wszystkich ofertach wszystkie rozmowy są za darmo. Z neta tez nie jakos bardzo duzo, glownie nawigacja. Oczywiscie chcialbym zeby, gdy juz rozmawiam, byla dobra jakosc. Dziekuje!
 #1104870  autor: Karlos20
 16 paź 2020, 09:52
airstorm: zgodnie z zasadami wątku musisz podać dokładne informacje o swoich potrzebach telekomunikacyjnych. Dzięki czemu możemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Opcji jest multum, wliczając setki ofert promocyjnych i niestandardowych.
Nie, nie we wszystkich sieciach rozmowy nie są za darmo / nielimitowane, występują też paczki minut/SMSów/MMSów dla mniej wymagających.
Dobra jakość... Komplet opcji jakościowych, poprawiających np. połączenia głosowe ma Orange i Play, ale pytanie jest takie: jaki masz model smartfona? A to ważne, bo część funkcjonalności może nie działać, lub taryfa je blokuje. Mapkami zasięgu operatorów nie sugeruj się za specjalnie. Są miejsca, gdzie masz zaznaczony dostęp do LTE, a okazuje się, że tam działa tylko 2G/3G, gdyż LTE ma sygnał szczątkowy, a lepiej będzie działał np. na wzniesieniu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104881  autor: papay
 16 paź 2020, 11:24
Polecam orange a dokladnie orange flex, jeżdżę po kraju i korzystając z tej sieci mam najmniej problemów (testowałem wszystkie sieci). Flex ma też automatyczne doładowania, podpinasz kartę płatniczą i wszystko jest bezobsługowe, szeroki wybór pakietów i jako ciekawostka jest możliwość korzystania z 2 kart sim/ e-sim z tym samym numerem telefonu, super opcja, druga karta do smartwatcha, routera czy zapasowego telefonu. Wszystko załatwiamy przez aplikację, także przeniesienie numeru. Polecam, jak dla mnie to oferta bezkonkurencyjna.
 #1105036  autor: Remington
 18 paź 2020, 13:23
airstorm pisze:
16 paź 2020, 09:37
Gdzie mogę edytować tytuł posta?

Wyślij mi PW z informacją, który znacznik dodać w tytule. Z dyskusji wynika, że chyba DOWOLNY, ale pewności nie mam.

Wracając do tematu, Santander chyba nie ma opcji cyklicznego doładowania telefonów. Jeśli ma być wygodnie, zostają z prepaidów albo oferty subskrypcyjne (Flex, Next, Heyah01, Mobile Vikings, Virgin - wszędzie tam należność jest ściągana z karty bankowej), albo ofety z długą ważnością konta po każdym lub wyższym doładowaniu.

Z rozmowami i SMS to tak jak wspomniał Karlos20 - jest różnie, bo no limit to tylko część rynkowej oferty. Są taryfy z niską opłatą za minutę i sms bez pakietów, są z różnymi pakietami lub pakiecikami itd. Stąd ważne by wiedzieć ile potrzebujesz mieć - bez limitu, czy może 30, 50, albo więcej minut i smsów?

Przy tym dość ograniczonym zasobie informacji, pierwsze nasuwają mi się oferty Orange Flex i Heyah01.