DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1104259  autor: superfly86
 05 paź 2020, 22:31
Witajcie, szukam jakiejś taniej i sensownej oferty z szybszym lejkiem tak 2-5mb, gdyż w większości przypadków to 1mb to max. Póki co nie znalazłem lepszej oferty niz nju 29zł, plush odpada bo jest do 32kb. Nie chcałbym, żeby karta kosztowała więcej jak 40zł
Przejrzałem różne opcje i nie znalazłem niczego ciekawego
 #1104312  autor: wasylek
 07 paź 2020, 11:55
może nextmobile? Bo nie wiem kiedy korzystasz z internetu. Bo za 32zł jest 100gb, a w nocy dodatkowo 200gb, ale lejek pewnie 32kb.
 #1104314  autor: KC-KARLOS
 07 paź 2020, 12:19
Chcesz szybszy lejek? Masz 4 opcje:
> taryfa data: Internet Optymalny 50GB (ORANGE). 49,99 zł za łącznie 60GB neta, potem 1 mbps lejek. Za dodatkowe 10 zł odpalasz ważny do końca bieżącego okresu rozliczeniowego szybszy lejek 5 mbps bez limitu danych. Łączna kwota: 59,99/mies.
> taryfa data - Internet Domowy 4G (ORANGE). 59,99/mies. (69,99 w umowie na rok). 250 GB na pełnej prędkości w strefie domowej (w tym 100GB poza strefą). Po wyczerpaniu GB w strefie domowej - lejek 1 mbps. Za dodatkową dychę przyspieszasz lejek do 5 mbps (pakiet nieodnawialny, aktywacja samodzielna w Mój Orange). Łączny koszt: 69,99 lub 79,99 w umowie na rok. Aby opóźnić włączenie lejka podstawowego 1 mbps, oferta posiada wbudowane nielimitowane nocki (Szczęśliwe Godziny, między godz. 24 a 8 rano).
> taryfa głosowa: PLUS - abonament za 70 zł/mies. z 24GB neta podstawowego + 1z3 usług do wyboru w ramach abonamentu + lejek 2 mbps (wraz z wyższym zużyciem danych w ramach tego lejka, może on spowolnić z czasem do 0,5 mbps (FUP).
> taryfa data - na kartę. Play Internet Na Kartę. 4 zł = przynajmniej 48h nielimitowanego internetu z prędkością do 70 mbps. Minus: samodzielna aktywacja i pilnowanie okresów ważności usługi z koniecznością doładowania konta.

Ofert Plus Internet nie polecam, nie ma gwarancji dużej ilości przetransferowanych GB, aby usługa "LTE bez końca" miała cały czas maksymalną prędkość LTE w danym momencie po przekroczeniu podstawowego limitu GB (tam działa nieszczęsny FUP, czyli po jakimś czasie prędkość neta spada dramatycznie, nawet do żałosnych 32 kbps, choć zazwyczaj jest to 0,5 mbps).

Opcja awaryjna: pytaj osób, które mają nielimitowany Internet Domowy LTE w T-Mobile w opcji do 20 lub 60 mbps (sam mam taką ofertę już na okresie bezterminowym), czy nie zrobiłyby na Ciebie cesji tej usługi, bo ta osoba chciała zrezygnować z tego neta, bo np. założyła światłowód. A ta oferta ma totalnie nielimitowanego neta z max górną granicą prędkości, bez wolnych lejków. Uwaga: tylko cesja od innych osób, bo T-Mobile takiej oferty nie sprzedaje klientom prywatnym a biznesowym.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104319  autor: matek451
 07 paź 2020, 13:31
A kto teraz mając zasięg sieci macierzystej LTE Play martwi się lejkami, za 3 zł jest 100GB na 3 m-ce, za 40 zł to kupuje sie 13 kart odNowa czyli 1300GB bez lejka, to kolejna odsłona wakacyjnej promocji w Play. Ilość uruchamianych kart z promocyjnymi 100GB dowolna, sam nawet nie mogę zliczyć bo mam w kilku urzadzeniach i jak się skończy 100GB to wkładam kolejne. Pół roku niezłej jazdy za śmieszną kasę , jest mozliwość to korzystasz, w połaczeniu z NbL na InK50 i TB danych pobieranych w godzinach 0-9 można zapomnieć na jakiś czas ze istnieje jakis lejek.
 #1104320  autor: 24bis24
 07 paź 2020, 13:54
@matek451, starter kosztuje 5 zł a nie 3 zł :)
a jak już upierasz się przy tych 3 zł to może zaproponuj darmowy starter dostępny w salonie play i zmianę na ODNOWA. Będzie taniej nie sądzisz?.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1104335  autor: KC-KARLOS
 07 paź 2020, 19:05
matek: promo jest na tyle "upośledzone", że im wcześniej włączysz, to dłużej z tych 100GB skorzystasz. Więc te chomikowanie starterów nie jest dobrym pomysłem, nie wiadomo, jak dużo tych danych może zejść w danym czasie. Dodatkowo 100GB nie obejmuje taryfy INK50, więc kombinacja GB + RWK z nockami tutaj nie wyjdzie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104347  autor: matek451
 07 paź 2020, 21:57
A po co mi darmowy, mnie nie interesuje jeden starter a tych za 3 zł jest do wyboru, kupuję od razu hurtowo. U mnie 100GB to wystarcza na kilka dni, w użytku przeważnie z 4 na raz na różnych routerach LTE-A a InK50 na stałe w WF830.
 #1104350  autor: Remington
 07 paź 2020, 22:17
24bis24 pisze:
07 paź 2020, 13:54
@matek451, starter kosztuje 5 zł a nie 3 zł :)

W Carrefourze nawet nie-hurtownik może znaleźć je po 3 zł, a czasem jeszcze taniej. Sam w lutym kupiłem 2 startery za takie grosze.
 #1104797  autor: superfly86
 15 paź 2020, 00:39
> taryfa data - na kartę. Play Internet Na Kartę. 4 zł = przynajmniej 48h nielimitowanego internetu z prędkością do 70 mbps. Minus: samodzielna aktywacja i pilnowanie okresów ważności usługi z koniecznością doładowania konta.

proszę o więcej szczegółów.

Z tego co widzę to ten play internet na kartę będzie miał ważny internet do stycznia.
Czyli ogólnie rzecz biorąc i tak nju wygrywa jeśli przeczekamy trochę czasu. Powiedzcie mi, jak działa wam ten lejek 1mb działają strony? Da się coś obejrzeć np. na youtube ?
 #1104798  autor: KC-KARLOS
 15 paź 2020, 05:12
superfly86: jeśli chodzi o ten pakiet za 4 zł, ten sposób niedługo będzie nieaktualny, gdyż Play, pozbywa się tego pakietu, ostatni może być aktywowany 8 lub 9 listopada i byłby ważny max do 10 lub 11 listopada w godzinach porannych (wtedy się automatycznie dezaktywuje).
Lejek w nju działa tak jak powinien, do 1 mbps, podobnie jak w ofertach Internetu na kartę w Play, z paczka np. 100GB za 49/50 zł na miesiąc.. Na takiej prędkości obejrzysz coś na YT, ale maksymalnie w 480p., inaczej będzie się buforować. Inne odczucie będzie na laptopie a zgoła inne na smartfonie. Lejek lepiej będzie działał na smartfonie (niektóre aplikacje kompresują dane, tak, aby szybciej były one załadowywane). Można też w ustawieniach przeglądarki internetowej, np. Chrome włączyć funkcje oszczędzania danych, wtedy kosztem jakości obrazków, strony załadują się szybciej. Samemu musisz popróbować ustawień.
Pamiętaj, że w nju wraz ze stażem, w lejek 1 mega możesz wpaść później, albo wcale (zależnie ile danych ściągniesz w miesiącu rozliczeniowym, no i czy nie dokupisz sobie dodatkowej paczki 9GB za 9 zł).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104854  autor: superfly86
 15 paź 2020, 22:27
Karlos20 pisze:
15 paź 2020, 05:12
superfly86: jeśli chodzi o ten pakiet za 4 zł, ten sposób niedługo będzie nieaktualny, gdyż Play, pozbywa się tego pakietu, ostatni może być aktywowany 8 lub 9 listopada i byłby ważny max do 10 lub 11 listopada w godzinach porannych (wtedy się automatycznie dezaktywuje).
Lejek w nju działa tak jak powinien, do 1 mbps, podobnie jak w ofertach Internetu na kartę w Play, z paczka np. 100GB za 49/50 zł na miesiąc.. Na takiej prędkości obejrzysz coś na YT, ale maksymalnie w 480p., inaczej będzie się buforować. Inne odczucie będzie na laptopie a zgoła inne na smartfonie. Lejek lepiej będzie działał na smartfonie (niektóre aplikacje kompresują dane, tak, aby szybciej były one załadowywane). Można też w ustawieniach przeglądarki internetowej, np. Chrome włączyć funkcje oszczędzania danych, wtedy kosztem jakości obrazków, strony załadują się szybciej. Samemu musisz popróbować ustawień.
Pamiętaj, że w nju wraz ze stażem, w lejek 1 mega możesz wpaść później, albo wcale (zależnie ile danych ściągniesz w miesiącu rozliczeniowym, no i czy nie dokupisz sobie dodatkowej paczki 9GB za 9 zł).
Cóż dopiero kupiłem kartę w nju narazie leży i się "stażuje". Przez 2 mce jestem jeszcze w t-mobile, czekam do zamknięcia umowy. Nie zdążyłem jeszcze przetestować nju ani wykorzystać jakichkolwiek limitów. Nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jego temat.
 #1155628  autor: darekka
 08 sie 2023, 15:46
Autor mógłby określić swoje zapotrzebowanie na GB w miesiącu to pewnie by się coś znalazło zaleznie od potrzeb np. nolimit 14dniowy w T za cenę startera max 5zł-da się odpalić do końca roku.
Zależnie od zapotrzebowania może się okazać, że szukanie szybszego lejka jest bez sensu względem ceny np. T za darmo 45GB tygodniowo(ok.200GB miesięcznie do odwołania)-koszt roczny za RWK 20zeta, żąglerka starterami może też dać nawet kilkaset GB w cenie startera lub z niewielką dopłatą np. Virgin 430GB za 15zł/msc.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155631  autor: koszalineo941268
 08 sie 2023, 16:33
Remington pisze:
08 sie 2023, 15:08
@Karlos20,
Ty na pewno wiesz (a może zgłosi się ktoś jeszcze) - podpowiedz proszę, które taryfy/pakiety w Play mają lejek 1Mbps po wykorzystaniu pakietu. Poza Vectrą oczywiście.
(UA) XL
darekka pisze:
08 sie 2023, 15:46
Autor mógłby ...
Wiesz, że odpowiadasz na odkopany temat sprzed trzech lat?
 #1155637  autor: darekka
 08 sie 2023, 17:15
Mój błąd-jakoś niezauważyłem, że to odkopany temat sprzed 3 lat-zmyliły mnie aktualne posty.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D