DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1099921  autor: KC-KARLOS
 24 lip 2020, 20:56
Nju jest ponad 2x droższy. Ale ma dogodny lejek.
Taniej jest w abo Orange , lecz nadal nie mam potwierdzenia, czy w ofercie można wyłączyć automatyczne przyznawanie 10GB za 10 zł po przekroczeniu bazowych 10GB za 9,99/mies.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099924  autor: KC-KARLOS
 24 lip 2020, 21:10
marcin19883: bezsens. Radio netowe ma nie generować ekstra kosztów. Skoro na lejku 0,5 mega czy też na 1 mbps bez limitu danych świetnie sobie radzi, to po co za to płacić więcej?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099925  autor: babciagienia1p
 24 lip 2020, 21:12
leszekte pisze:
23 lip 2020, 10:43
Nie jestem w stanie określić ilości potrzebnych danych. Radio będzie grało kilkanaście godzin dziennie

Chyba da się określić ilość danych. Z moich doświadczeń wynika, że radio zużywa około 0,09 GB/godzinę dla jednej stacji. Buforowania raczej się nie uniknie, bo zawsze są jakieś momenty z niestabilnym łączem, zwolnieniem prędkości i wtedy buforuje, czasami nawet zrywa połączenie.
 #1099931  autor: Remington
 24 lip 2020, 22:15
Zwykła matematyka, tylko koledze nie chciało się policzyć i chciał by zrobił to ktoś za niego. 128 kbps x 3600 / 8 / 1024 = 56,25 to liczba MB na godzinę. Potrzeba jeszcze określić liczbę godzin, przez którą ten wynik przemnożyć, bo między 11 a 19 godz. dziennie jest ponad 70% różnicy.
 #1099946  autor: marcin19883
 25 lip 2020, 11:32
Ja tam słucham radia z kodekiem 64kbps AAC+, które jest dużo lepsze niż mp3 128kbps. Dźwięk jest lepszej jakości i zużywa ok 27MB na godzinę. Szkoda, że mało stacji używa kodeka aac.
Nic tańszego nie znajdziesz, niż a2mobile z pakietem internetu i lejkiem 512kbps.
 #1099951  autor: leszekte
 25 lip 2020, 12:31
Dzięki za pomoc. Na razie testuję A2, sprawdzę jeszcze virgin z pakietem mini 3 . Tam co prawda jest za 3 zł tylko 300 mb, ale każdy dodatkowy GB kosztuje 1 zł. Czy któraś siec (poza a2 i w rodzinie) nie oferuje lejka większego niż 32 kb/s?
 #1099963  autor: KC-KARLOS
 25 lip 2020, 13:32
Nadal nikt nie wie, czy osoba posiadająca abonament na neta mobilnego w Orange może dezaktywować samoistne przyznawanie zapasowego pakietu 10GB za 10 zł po wyczerpaniu abonamentu?
Pytam, bo jest ciekawa alternatywa w tym wątku - przypomnę, po wyczerpaniu GB, jest lejek 1 mega. Najtańsze abo jest za 9,99/mies. z 10GB. Umowę podpisujemy na 2 lata (zamówienie on-line), ale można zerwać kontrakt bez kar umownych nawet po 14-dniowym okresem ochronnym.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099966  autor: Robin560
 25 lip 2020, 13:45
taką odpowiedź otrzymałem na czacie orange

Ja: Dzień dobry czy można wyłączyć automatyczną aktywację zapasowego pakietu danych przy planach podstawowym i optymalnym?
• Max: Wybierz numer, w sprawie którego się kontaktujesz.
Ja: 519...
• Max: Zgadza się. Znalazłem Twoje konto w systemie.
• Max: W tej sprawie pomoże Ci doradca. Połączę Cię z nim, zaczekaj chwilę. Dziękuję za rozmowę.
Doradca Orange opuścił rozmowę.
Doradca Orange dołączył do rozmowy.
• Diana: Dzień dobry, Diana , proszę o chwilę na zapoznanie się z pytaniem. 🙂
• Diana: Chętnie to sprawdzę proszę o chwilę cierpliwości.
• Diana: Tu mamy ofertę internetową, w nich nie ma możliwości wyłączenia, bo pakiet zapasowy jest wpisany w szczegóły oferty. Można na urządzeniu założyć limit transmisji danych, żeby nie przekraczać podstawowego, darmowego pakietu GB.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1099983  autor: KC-KARLOS
 25 lip 2020, 19:02
Tak czy inaczej, oferta nie jest zła, po 20GB lejek 1 mbps, za max 19,99 zł/mies. Tym bardziej, że nie ma kar za zerwanie umowy, można zakupić ofertę na próbę.
Więcej info > https://www.orange.pl/lp/internet-mobil ... utmSource=

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099985  autor: KC-KARLOS
 25 lip 2020, 19:12
TomLee. Co Ty się uczepiłeś tego Aero2? Płacisz za 0,5 mbps neta, który na 70GB nie będzie przerywany co godzinę. To totalny bezsensowny pakiet. Każdy inny pakiet w innej sieci bądź w a2mobile, wRodzinie itd., który jest w podobnej cenie, bądź do kwoty 20 zł/mies. będzie korzystniejszy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1099988  autor: KC-KARLOS
 25 lip 2020, 19:58
Po co mam płacić za "lejek" 512 kbps, skoro w samym a2mobile ten lejek pojawi się po 15GB neta, bez potrzeby liczenia tych 70 GB w aero2. Poza tym w BDI Flex zużyjesz pakiet - wracasz do wersji darmowej, a transmisja się zamrozi do momentu wprowadzenia kodu.
BDI Flex wymaga obsługi poprzez panel klienta, a np. a2mobile czy inne sieci już są samoobsługowe, bo paczka danych sama się odnowi w każdym kolejnym miesiącu, przy zapewnieniu środków na koncie. 2,99 różnicy, a jaka wygoda. Oczywiście jeśli dopłaci się więcej, to można zyskać lejek 1 mega, wówczas można mieć pewność na stabilne działanie radia / streamingu audio. Zaznaczę, że można nawet na 1 mbps pokusić się na polepszenie bitrate'u (spokojnie na takiej prędkości mogłem słuchać w 320 kbps przygotowanej już wcześniej sporej playlisty na Spotify), bądź dynamicznie przełączać się po różnych stacjach radiowych w kilku aplikacjach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1100060  autor: neotele
 26 lip 2020, 18:36
@Karlos20
Zakładający temat wyraźnie napisał, że potrzebuje netu do radia 128kbps, przez kilkanaście godzin dziennie. I ma być najtaniej. A to oznacza, że potrzebuje 30GB, więc najtaniej do tego celu będzie Aero2 za 10zł.

(Jeśliby natomiast szukał czegoś do innych zastosowań i powyżej 70GB, to wtedy np. a2m byłoby odpowiednie, Ale on tego nie szuka.)
 #1100064  autor: KC-KARLOS
 26 lip 2020, 19:49
Spoko, Aero2 z pakietem Flex za 10 zł jest tańszy, ale w ogólnym rozrachunku mało opłacalny, wliczając to, ile trzeba zapłacić za kartę Aero2 BDI na start - czyli 20 zł depozytu zwrotnego (jeśli chcemy zwrócić kartę) + 14 zł za przesyłkę. No i dodając sens zapłaty 10 zł za lejek 512 kbps, który jest dostępny dopiero po 15GB wykupionego neta w a2mobile i to bez limitu danych - BDI Flex po przekroczeniu 70GB będzie przerywać neta (za szybszy net w a2 dopłacasz tylko 2,90, a starter kupisz w wielu punktach w Polsce, bez ekstra opłat i bez czekania). Pakiet Flex musisz kupić samodzielnie, a neta w a2mobile możesz mieć cały czas, bo pakiet sam się odnowi co 31 dni, czyli jest samoobsługowy, bo ładujesz saldo za ile chcesz, a pakiet odpalasz tylko raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥