DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1011025  autor: adziu82
 03 wrz 2018, 22:59
@gregrin, faktycznie zapomniałem o a2. Przyjrzę się temu trochę.
Z Plusa nigdy nic nie miałem, więc mała wiedza o Plusie. To jest no limit na rozmowy za 10 PLN?
A RWK? Co to znaczy normalny?

RawStyle
 #1011028  autor: Gregrin
 03 wrz 2018, 23:04
W t-mob jest nienormalny bo skracają sobie jeśli sie nie korzysta lub wyłączy pakiet ;) W play odnowie tez niby bezterminowo ale rok bez aktywności i niby od razu numer wyłączają.
adziu82 pisze:To jest no limit na rozmowy za 10 PLN?
9,90zl https://a2mobile.pl/niewyczerpalne-pakiety
Jeśli nie włączysz pakietu to leci po stawce 10gr/min.
 #1011032  autor: adziu82
 03 wrz 2018, 23:58
Dzięki za wszelkie sugestie. Na weekend porozmawiam z mamą czy chce płacić 3 zł miesięcznie, bo jej 30 minut wystarczy, czy chce być nie zależna od ojca mojego, czyli męża i kiedy będzie chciała pogadać z kimś godzinę to nie będzie musiała iść po ojca telefon bo będzie w a2 na no limicie
Ewentualnie jeszcze T-MOBILE by wchodził w grę..

Jeszcze raz dziękuję.

RawStyle
 #1011033  autor: zoltan666
 04 wrz 2018, 00:07
Warto wspomnieć, że w ofercie odNOWA Play informuje smsem, jeśli istnieje ryzyko pobrania opłaty za brak aktywności na koncie.
 #1011038  autor: t r o i p
 04 wrz 2018, 07:39
Ja z kolei uważam, że nowa taryfa w Virgin Mobile, Mini 9 jest jedną z najlepszych ofert dla ludzi którzy nie potrzebują no-limitu.
Kosztuje 9 zł miesięcznie i jest w niej 300 minut, do wszystkich, czyli wystarczająca liczba dla większości ludzi, a gdyby zabrakło to można dokupić 120 minut za 5 zł.
300 SMS-ów, ktore też można dokupić w cenie 3 zł za 400 smsów.
1 GB. Więcej internetu można sobie dokupić w cenie 1 zł za 1 GB, i jest on rozliczany co 5 KB, a nie co 500 KB, jak w niektórych innych sieciach.
Każde doładowanie przedłuża ważność konta o rok.

Dictum sapienti sat est.
 #1011054  autor: adziu82
 04 wrz 2018, 10:42
t r o i p pisze:Ja z kolei uważam, że nowa taryfa w Virgin Mobile, Mini 9 jest jedną z najlepszych ofert dla ludzi którzy nie potrzebują no-limitu.
Ale z drugiej strony, jeżeli mama ma wydać 9zł na 300 minut w VM ( w sumie to też nie mało i ja tego nie wykorzystam ) ale lepszym wyborem jest za 9,90 w a2 no-limit.
Chyba padnie na a2. Ale jeszcze mamie powiem jakie są opcje i od niej zależy czy chce 30 minut za 3zł w VM, czy w Play 150 minut na dłuższy okres, czy może a2.

Przy a2 nie musiałaby czekać na ojca, żeby wykonać dłuższą rozmowę do kogoś tam.

RawStyle
 #1011098  autor: t r o i p
 04 wrz 2018, 14:49
Tylko pamiętaj, że w A2 jeśli wykupisz tylko sam pakiet minut to płacisz za każdy wysłany SMS.
Natomiast jeśli mama nie korzysta ani z SMS-ów, ani z internetu, to rzeczywiście A2 wypada najlepiej.

Dictum sapienti sat est.
 #1011104  autor: lluukk
 04 wrz 2018, 15:15
t r o i p pisze:Ja z kolei uważam, że nowa taryfa w Virgin Mobile, Mini 9 jest jedną z najlepszych ofert dla ludzi którzy nie potrzebują no-limitu.
Kosztuje 9 zł miesięcznie i jest w niej 300 minut, do wszystkich, czyli wystarczająca liczba dla większości ludzi, a gdyby zabrakło to można dokupić 120 minut za 5 zł.
300 SMS-ów, ktore też można dokupić w cenie 3 zł za 400 smsów.
1 GB. Więcej internetu można sobie dokupić w cenie 1 zł za 1 GB, i jest on rozliczany co 5 KB, a nie co 500 KB, jak w niektórych innych sieciach.
Każde doładowanie przedłuża ważność konta o rok.
Wszystko zależy...
Jeśli ktoś potrzebuje tylko rozmów, to patrząc w skali roku w A2 zapłaci 118,80 a w Virgin jak tylko 2 razy przyjdzie mu dokupić 120 min za 5 zł będzie 118 więc praktycznie to samo - przy 3 pakiecie już A2 jest tańsze - no i nie ogranicza możesz wygadać jak będziesz chciał 800 minut

lluukk
 #1011141  autor: Gregrin
 04 wrz 2018, 18:47
adziu82 pisze:czy w Play 150 minut na dłuższy okres, czy może a2.
W play odnowa jedynym plusem jest SD ale pamiętaj ze w tym "bezterminowym" pakiecie minuta wychodzi 15gr a w a2 tylko 10gr i tez jest na dłuższy okres bo po doładowaniu kasa jest ważna rok.
 #1011144  autor: t r o i p
 04 wrz 2018, 19:07
A w Virgin w taryfie Mini 9 masz jeszcze taniej i to sporo taniej.
Płacąc 9 zł Dostajesz w tej taryfie:
300 minut
300 SMS-ów
1 GB

za 300 SMS-ów wychodzi 3 zł
1 SMS = 1 gr
1 GB =1 zł
Czyli 1 minuta do wszystkich łącznie ze stacjonarnymi kosztuje poniżej 2 GR

Dictum sapienti sat est.
 #1011149  autor: adziu82
 04 wrz 2018, 20:13
A jeszcze jedno.
Jak będę chciał przenieść numer do a2, to kurier jest? Bo salonu to oni raczej nie mają, chyba że Plusowski.

RawStyle
 #1011150  autor: adacomp
 04 wrz 2018, 20:14
adziu82 pisze:A jeszcze jedno.
Jak będę chciał przenieść numer do a2, to kurier jest? Bo salonu to oni raczej nie mają, chyba że Plusowski.
kurier DPD
 #1011208  autor: sa
 05 wrz 2018, 13:36
Adziu82 a dobry zasieg plusa jest u rodziców? Bo akurat zasięg to paradoksalnie jest bolączką plusa w niektórych miejscach ma go nawet gorszy niż....macierzysty od playa ,albo taki sam tylko wiadomo pleyoza wybierze zasięg od t-mobile albo orange a plus ma....czarną dziure.Do tego karty sim od a2 mają tendencję że jak raz zgubią zasięg to bardzo rzadko same go odzyskują i często trzeba restartować telefon.Dlatego moja mama po dość długim okresie tam spędzonym(około roku), wróciła na playowe...Miała dośc dziur zasiegowych.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2018, 13:45 przez sa, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1011210  autor: Remington
 05 wrz 2018, 13:43
sa pisze:Adziu82 a dobry zasieg plusa jest u rodziców? Bo akurat zasięg to paradoksalnie jest bolączką plusa w niektórych miejscach ma go nawet gorszy niż....macierzysty od playa ,albo taki sam tylko wiadomo pleyoza wybierze zasięg od t-mobile albo orange a plus ma....czarną dziure.
Coś takiego to można powiedzieć o każdej sieci. Ja od ponad roku mam swój główny nr w Plusie, podróżuję i ani razu nie miałem problemu z zasięgiem, podczas gdy wcześniej w Playu i Orange miewałem.
 #1011211  autor: sa
 05 wrz 2018, 13:51
Remington pisze:
Coś takiego to można powiedzieć o każdej sieci. Ja od ponad roku mam swój główny nr w Plusie, podróżuję i ani razu nie miałem problemu z zasięgiem, podczas gdy wcześniej w Playu i Orange miewałem.
A ja w środku sporego miasta(150 tysiecy luda) mam takie problemy i to jest dopiero ciekawe.Ale pal licho nawet te dziury te ma przecież każdy op najbardzej drażni że telefon sam zasiegu znaleźć nie potrafi mimo kombinowania z ustawnieniami i na ręczne i na automatyczne,tylko trzeba fona restartować.Mając orange t-mobile ,czy playa nigdy takie coś mi się nie wydarzyło w a2 to zaś norma.Plus musi miec zupełnie inne procesory w swoich kartach i dużo lepszą ich jakość od a2 nie czarujmy się tani op niska jakość uslug w postaci słbych simek(procesorów na nich) i konfiguracji..Co ciekawe plus jako zasięg wybrany na głowny w play(ręczny wybór) też nie robi problemów z powrotem a a2 tak.I wszystko to w tych samych telefonach.Jakby Andziu82 chciał plusza to ok założę się że tego problemu by nie było ale a2....to inna inszoścć
 #1011213  autor: TomLee
 05 wrz 2018, 14:06
Ale problem z zasięgiem tyczy się raczej internetu. Do rozmów wystarczy 2g

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka