DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1172108  autor: DEVI_UI
 26 maja 2024, 20:58
Sytuacja wygląda tak:
Obrazek
Jakimś sposobem przeszedłem z taryfy Gadżet na Simple Life.
Teraz wystarczy doładować chociażby za 100UAH i aktywować pakiet dodatkowego roamingu 5GB?
 #1172111  autor: DEVI_UI
 26 maja 2024, 21:33
Działa, dzięki :)
n78 śmiga jak na OFnK, ping 80ms.
edit.
czy te zacne pakiety dodatkowe obowiązują tylko do 30.06.24?
 #1172112  autor: babciagienia1p
 26 maja 2024, 23:32
@DEVI_UI
Bądź czujny. Uważaj, żebyś nie dostał wezwania do armii UA albo żeby nie wcielili Cię, po namierzeniu, siłą... i... przypadkiem nie przedstawiaj się jako... Sławek...

Pakiet 40 GB jest możliwy do aktywacji do 10 czerwca 2024, zaś 5 i 15 GB do 30 czerwca 2024. Ta promocja powtarza się w różnych układach, więc może przedłużą. Do końca 2023 roku, w ramach pakietów 5/15/40 GB, były np. Serbia i Macedonia. Zwykle przedłużali co pół roku.

Co do UK, w Plusie działa jeszcze promocja W Wielkiej Brytanii jak w domu. Roaming - w jej ramach - jest rozliczany jak w UE. Warunek - na koncie numeru trzeba mieć taryfę niezmienianą po 24 grudnia 2021.
---------Edycja_1------------
DEVI_UI pisze:
26 maja 2024, 20:18
...Jak chodzi o operatorów dostępny tylko Orange, ale co ciekawe to działa 5G.
Nie zwracaj uwagi, że przy Plusie, Playu i T-Mobile masz słowo zakazane. To błąd systemu. Wbrew opisowi, można korzystać z całej W4. Możliwe, że tak samo jest w innych krajach.
Przez pierwsze 56 dni po aktywacji roaming internetowy może działać tylko w podstawowych taryfach w większości krajów świata lub za pośrednictwem usługi „Roaming dodatkowy” w 32 krajach świata.

Po upływie 56 dni:
30GB na 28 dni = 275 UAH (możliwość odnawiania dowolną ilość razy)
40GB na 28 dni = 375 UAH (możliwość odnawiania dowolną ilość razy)
50GB na 28 dni = 500 UAH (możliwość odnawiania dowolną ilość razy)
Po 56 dniach będzie też dostępny internet w roamingu - w wielu krajach - w ramach taryfy (taryf jest mnóstwo), np. w jednej z taryf jest 30 GB w cenie 150 UAH. Mignęła mi też taryfa, w której jest 100 GB za 250 UAH (ciekawe czy roamingowe?). Nie ma w niej roamingu. Trzeba szukać na
https://lifecell.ua
Do tego brak wymogu rejestracji karty...
------------Edycja_2--------------
Najlepiej zmieniać taryfy kodami USSD. Też jest ich mnóstwo i z różnymi początkami.
https://isim.net.pl/lifecell/pomoc

Karty plastikowe można kupić, w większych miastach, w sklepach ukraińskich. Jakie ceny? Czy z solidną marżą? Czy działają w roamingu bez pobytu na Ukrainie?
------------Edycja_3-------------
W poniższych krajach można korzystać z roamingu w usłudze Roaming Online:
Albania, Armenia, Australia, Austria, Azerbaijan, Bangladesh, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Cambodia, Canada, China, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Egypt, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Ghana, Greece, Hong Kong, Hungary, Iceland, Iraq, Ireland, Israel, Italy, Japan, Jordan, Kazakhstan, Korea South, Kuwait, Kyrgyzstan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macao, Mexico, Moldova, Montenegro, Netherlands, North Macedonia, Norway, Pakistan, Poland, Portugal, Puerto Rico, Qatar, Romania, San Marino, Saudi Arabia, Serbia, Singapore, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sri Lanka, Sudan, Sweden, Switzerland, Tajikistan, Thailand, Turkey, United Arab Emirates, United Kingdom, Uruguay, USA, Uzbekistan, Vatican, Vietnam.
Ceny:
- 300 MB (3 dni) - 150 UAH
- 500 MB (7 dni) - 200 UAH
- 1 GB (7 dni) - 350 UAH
- 2 GB (14 dni) - 600 UAH
- 3 GB (21 dni) - 800 UAH
Dni według czasu obowiązującego w Kijowie.
 #1172123  autor: as1as
 27 maja 2024, 11:00
Jest jeszcze karta SIM - Pakiet Euroatlantycki – tani Internet w Roamingu w Plus Mix i Plus na Kartę
Będąc Klientem Plus na Kartę oraz Plus Mix masz możliwość skorzystania w roamingu z pakietu internetowego 100 MB, 400 MB oraz 1 GB, który pozwoli obniżyć Ci koszty Internetu w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Lichtenstein, Islandii, Turcji, a także w sieci operatorów AT&T USA i T-mobile USA, Wielkiej Brytanii i Gibraltarze.

W ramach pakietu w roamingu możesz:
Korzystać z dostępu do Internetu w roamingu międzynarodowym (APN: internet, optimizer, www.plusgsm.pl, plus),
Wysyłać lub odbierać dane w roamingu międzynarodowym w technologii 5G, LTE, HSPA+, HSPA, UMTS, EDGE lub GPRS (dostępność technologii zależy od specyfikacji technicznej urządzania oraz sieci partnera roamingowego).
Ile kosztuje pakiet?
Euroatlantycki 100 MB - 9 zł z VAT, okres ważności pakietu to 7 dni
Euroatlantycki 400 MB - 19 zł z VAT, okres ważności pakietu to 14 dni
Euroatlantycki 1 GB - 39 zł z VAT, okres ważności pakietu to 30 dni
więcej https://bok.plus.pl/article/372
 #1172124  autor: KC-KARLOS
 27 maja 2024, 11:06
as1as: słaba opcja z tym Plusem.
Orange tutaj wymiata w tej kwestii + kombinacje z kartami ukraińskimi (muszę zagłębić temat, bo jest podejrzane, że mają aż tak tani dostęp do roamingu internetowego - szybki przelicznik walutowy: 100 UAH = 10 zł - te karty można na spokojnie używać w Polsce i być anonimowym).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172126  autor: as1as
 27 maja 2024, 11:18
Ostatnio korzystałem z tej opcji do dzwonienia przez Whatsapp i byłem zadowolony. Teraz zakupiłem z BNE eSIM (podziękowania dla babciagienia1p :D za linka)a dla małżonki zakupiłem pakiet za 39zł bo brak eSIM. Potestuję od niedzieli zobaczymy czy będzie działało tak dobrze jak ostatnio, cenowo fajna oferta.
 #1172129  autor: Remington
 27 maja 2024, 12:56
Zanim ktokolwiek zachłyśnie się tanimi ofertami eSIMów, polecam by wcześniej zapoznał się przynajmniej z tym od kogo kupuje ten dostęp do internetu. Usług eSIM są na rynku setki, często z Chin lub firm zarejestrowanych w przysłowiowym garażu - wiele z nich zapewne nie powstało by zarabiać na tej usłudze lecz prawdopodobnie by analizować ruch internetowy (już w momencie zakupu eSIM odkrywamy co nieco informacji o sobie). Wtedy warto co najmniej korzystać z VPN.
 #1172130  autor: DEVI_UI
 27 maja 2024, 13:20
Dokładnie. Warto też spojrzeć w regulaminy. Dla przykładu kupiłem niedawno na test eSIM Holafly. W teorii internet bez limitu danych, w praktyce nie bardzo, bo lejek 8Mbps.
Dobrze, że wykupiłem pakiet na jeden dzień w naszym kraju i zobaczyłem jakie to kulawe.
 #1172131  autor: Remington
 27 maja 2024, 13:34
Za bezpieczne można uznać te firmy, które w istocie są tylko resellerami eSIM-ów od A1 Telekom Austria AG. Ich własny brand to RedBull Mobile Data (dostępny w zagranicznych sklepach Apple i Google), choć on jest dość drogi. Resellerzy sprzedają ich usługi pod własnym brandem (np. RedteaGO, możliwe, że Airalo też) taniej oraz nawet w wersjach rozszerzonych o usługi SMS lub głosowe.
 #1172132  autor: babciagienia1p
 27 maja 2024, 13:57
DEVI_UI pisze:
27 maja 2024, 13:20
...Dobrze, że wykupiłem pakiet na jeden dzień w naszym kraju i zobaczyłem jakie to kulawe.

Testy to podstawa. Wczoraj przekonałeś się, że tani ukraiński roaming (10,- zł za 5 GB) lata w Polsce w n78 a w liście krajów ma nawet Japonię.

Co do analizy ruchu internetowego, owszem to jest zagrożenie, tylko można też podejrzewać o podobne zamiary większość twórców apek, którzy na początku działania liczą, że zarobią na statystykach, sprzedaży analiz i profilowaniu reklam. Jednak rzeczywistość często okazuje się brutalna... jak w przypadku Fonii czy Rebtela...
Oczywiście, gigantów rynku (Google, Apple) mierzi analiza ruchu i nie czerpią z tego żadnych korzyści...
 #1172142  autor: pingpong123a
 27 maja 2024, 15:46
KC-KARLOS pisze:
27 maja 2024, 11:06
Orange tutaj wymiata w tej kwestii + kombinacje z kartami ukraińskimi (muszę zagłębić temat, bo jest podejrzane, że mają aż tak tani dostęp do roamingu internetowego - szybki przelicznik walutowy: 100 UAH = 10 zł - te karty można na spokojnie używać w Polsce i być anonimowym).
Tani roaming na ukraińskich kartach wziął się z rezygnacji opłat (albo zmiany na groszowe) przez inne sieci. W Polsce cała W4 ogłosiła darmowy roaming dla sieci UA, np. Orange
https://x.com/RzecznikOrange/status/1498348761499774976
babciagienia1p pisze:
26 maja 2024, 23:32
Karty plastikowe można kupić, w większych miastach, w sklepach ukraińskich. Jakie ceny? Czy z solidną marżą? Czy działają w roamingu bez pobytu na Ukrainie?
Według ceny ze sklepu operatora pusty starter plastikowy/esim kosztuje 50 UAH, na Polskich stronach po dodaniu marży wychodzi minimum 50 zł...
 #1172539  autor: as1as
 01 cze 2024, 20:30
mam jeszcze pytanie techniczne
abonament orange i połączenia przez wifi jak wymusić aby to działało przez wifi, a nie zjadło kasy z rozmowy jako międzynarodowej.
W hotelu będzie wifi - jak to wymusić
telefon nie z orange samsung s21 fe 5G
 #1172540  autor: babciagienia1p
 01 cze 2024, 20:42
@as1as
Jeszcze w Polsce.
1) Ustawienia=>sieć komórkowa=>włącz komórkową transmisję danych=>włącz Wi-Fi calling.
2) Włącz tryb samolotowy i nie wyłączaj go do powrotu.
3) Włącz Wi-Fi.
4) Potrenuj w Polsce.
 #1172545  autor: as1as
 01 cze 2024, 22:15
potrenowane w Polsce - działa
tylko jest jeszcze myk że jest druga karta Plus i wykupiony pakiet euroatlantycki - przy trybie samolotowym podejrzewam że nie będzie działać i druga sprawa nie działa też bluetooth.
Na miejscu włączam tryb samolotowy, następnie karta Orange i dzwonię - tak chyba będzie OK?
Ewentualnie uruchamiam ponownie telefon przed połączeniem.
Dosłownie muszę wykonać 2 połączenia...
@babciagienia1p duże piwo albo małe winko dla Ciebie - dzięki
 #1172546  autor: babciagienia1p
 01 cze 2024, 22:34
@as1as
Tryb samolotowy skutecznie wyeliminuje obydwie karty.
1) Jeśli potrafisz pilnować się (atrakcji jest wiele...), możesz ryzykować wyłączanie trybu samolotowego na jakiś czas. Co z SMS-ami przychodzącymi?
2) Wyłącz pocztę głosową.
3) Przed wyłączeniem trybu samolotowego wyłącz transmisję danych!

----------Edycja_1-----------
Na Twoim miejscu, rozdzieliłabym Plusa i Orange na dwa telefony.
 #1172556  autor: HappyBoy
 02 cze 2024, 01:54
Polecam wyłączyć roaming zagraniczny na karcie Orange i karta powinna działać tylko na WIFI.
Roaming wyłączamy wysyłając SMS o treści REZ ROAMING na numer 80179.
Na Samsungu S23+ możesz również włączyć opcję backup calling. Karta Orange będzie korzystać z internetu drugiej karty (np. PLUS) i nie trzeba drugiego telefonu.
 #1172734  autor: as1as
 04 cze 2024, 12:02
Aktualnie jestem w Turcji. Karta eSIM z BNESIM wszystko bezproblemowo się załączyło, łączy się z Turk Telecom w 4G+ i działa przyzwoicie zdarzają się miejsca bez zasięgu ale to na trasie 200km zdarzyło się może 2 razy. Przy hotelu na plaży bez problemów. Także polecam.
Co do bezpieczeństwa to w hotelu logowanie do WiFi trzeba wpisać numer paszportu podany w recepcji, pierwszy raz się z taką praktyką spotkałem. Sieć bez żadnych zabezpieczeń także gorzej niż z eSIM. Zakupiłem VPN Adgarda, możecie doradzić czy coś jeszcze dla spokoju zainstalować na telefonie.
 #1172735  autor: Remington
 04 cze 2024, 12:33
Ruski VPN żeby było bezpieczniej? No, no, można i tak.

Brak szyfrowania WiFi był groźny gdy https było czymś rzadkim, dziś jest ono wymuszane gdzie tylko się da.

@as1as,
udanych wakacji!