DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #777139  autor: DanielR
 11 sty 2015, 16:32
Podobny temat był już kiedyś zapewne wałkowany na łamach forum, ale po pierwsze nie chcę być uznany za "górnika", a po drugie chciałbym się dowiedzieć jak ta kwestia wygląda obecnie.

Otóż ktoś wysyła mi SMS-a np. o godz. 12:00, a ja mam, z różnych względów, wyłączony telefon, lub jestem poza zasięgiem sieci. Jeżeli teraz dajmy na to o godz. 15:00 włączę telefon, lub znajdę się w zasięgu sieci, to wiadomość wyświetli mi się po chwili na ekranie.
I teraz w zależności od telefonu albo (oprócz samej wiadomości) aparat poinformuje mnie od dacie jej wysłania (12:00), albo tylko dacie dostarczenia wiadomości (15:00).
Interesuje mnie ta kwesta, jest dla mnie istotna. Mnie urządza informacja o rzeczywistej dacie wysłania, a nie dostarczenia wiadomości.
Sama treść SMS-a to jedno, ale informacja o dacie jego wysłania jest uzupełniającą i dodatkowo naprowadzającą mnie, jako odbiorcę SMS-a, pomagającą podjąć decyzję, co mam dalej robić. Czy mogę sobie jeszcze zaczekać z odpisaniem/oddzwonieniem, czy raczej wypadałoby to zrobić natychmiast.

Tak więc mam pytanie, jak to jest waszych telefonach? A z tego co wiem, to jest z tym różnie. Nawet w zależności od konkretnego modelu telefonu. Ostatnio sprawdzałem na starej "klawiszowej" Nokii, z której chwilowo obecnie korzystam i tam mam datę wysłania wiadomości, a np. na nowszym Samsungu Ace 2 z Androidem, jedynie datę jej dostarczenia.
Ta druga opcja z datą nie jest mi w zasadzie do niczego potrzebna i przydatna, i mogłoby jej w ogóle nie być.

Swoją drogą wielka szkoda, że przez tyle czasu ta kwestia nie została ujednolicona. :|

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #777150  autor: darek638
 11 sty 2015, 17:46
Potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Na Nokii 7650 czas wysłania, a na LG G3 czas otrzymania. Osobiście wolę pierwszą opcję.

Nigdy więcej Play.
 #777217  autor: ezaq
 11 sty 2015, 22:02
W Androidzie w ustawieniach wiadomości jest opcja "Oryginalna data - wyświetla datę wysłania zamiast daty odebrania wiadomości". W starych telefonach zawsze miałem datę wysłania i tylko taka mnie interesuje.
 #777300  autor: matteo
 12 sty 2015, 11:30
Powinno być tak, że telefon (terminal) pokazuje datę odebrania wiadomości do urządzenia, ale już właściwości wiadomości pokazują jej oryginalną datę (i godzinę) nadania.
 #777318  autor: ezaq
 12 sty 2015, 12:37
darek638 pisze:u mnie nie ma takiej opcji.
Ja używam Cyanogenmod 10.1.3. Może dlatego mam taka opcję.
 #777342  autor: DanielR
 12 sty 2015, 13:43
ezaq pisze:W Androidzie w ustawieniach wiadomości jest opcja "Oryginalna data - wyświetla datę wysłania zamiast daty odebrania wiadomości".
ezaq pisze:Ja używam Cyanogenmod 10.1.3. Może dlatego mam taka opcję.
Zdaje się, że ja też takiej opcji nie zauważyłem w samsungowskim żelku. Pewnie dlatego, że to nie Cyanogenmod. Choć sprawdzę raz jeszcze. W każdym bądź razie dzięki za podpowiedź.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)