DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

Twoja druga karta SIM służy do... ?

karta służbowa
1
5%
minimalizacji kosztów / drugi operator uzupełniający pierwszego
10
53%
połączenia z internetem (np. Aero2)
8
42%
 #683608  autor: bazooka
 17 gru 2013, 18:00
Wstęp
Coraz częściej spotkać można osoby z telefonem na dwie karty SIM (nie wnikam czy jest to smartfon czy klasyczny fonik). Powód jest jednak banalny i prosty: maxymalna minimalizacja kosztów, czyli stopień zaawansowania w oszczędzaniu, wyższy niż klasyczny prepaid, a obecnie też na zasadzie: "z dala od nolimitów czyli postpaidów w prepaidzie" :)

Chciałbym by ten temat został kiedyś przyklejony dlatego proszę szanownych użytkowników o inteligentne wypowiedzi... i to w jakimś ładnym porządku, aby łatwiej można było znaleźć wypowiedź na dany temat, czyli: jeśli ktoś ma coś ciekawego do dodania w poniższych podpunktach odnosi się do nich AD.1, czy AD.2 i to najlepiej pogrubioną czcionką.

Dodam jeszcze, że jestem obecnie użytkownikiem DUAL-SIM od roku. Wcześniej przez spory okres nosiłem dwa telefony by minimalizować koszty. Obecnie wydaję max 18zł/m-c (doładowania gdy dobra promocja lub spadam poniżej 5-8zł na koncie) dzwoniąc ok400min/miesięcznie po Orange (9zł bo RWK) oraz max 10-30minut poza sieć (19gr) / pakiet danych 200MB w Orange (5zł) / SMSy z internetu, do 100szt m-cznie z multibox orange.

1. drugi operator / druga karta SIM
Wysuwam tezę, że pierwsza karta SIM z naszym głównym numerem/prywatnym powinna być u pewnego operatora - każdy ma jakiegoś stałego ulubionego / sprawdzonego, z drugą o ile nie jest służbowa, możemy sobie poeksperymentować :)
Coraz większa ilość ofert/operatorów MVNO utrudnia jednak wybór tego drugiego, na drugą kartę SIM, tak by była ona idealnym uzupełnieniem podstawowej - czasami jest to numer służbowy, ale czasami DUAL-SIM jest podejściem stricte oszczędnościowym i opinie w takiej sytuacji chciałbym zebrać.
Z racji tego co widzicie w stópce głównym moim opem jest Orange, zresztą od ponad 13 lat (wcześniej IDEA) i nie komentujmy tego - wybór taryfy w prepaid to temat osobny.

Drugą moją kartą był mBank mobile (jeszcze za czasów noszenia dwóch telefonów), ale nietrwałość oferty, krótkie terminy promocyjne zapewniające satysfakcjonujące mnie zasady oraz 31gr/min w taryfie płaskiej do P4 i reszty MVNO (teraz od 3 grudnia obniżyli stawkę) zniechęciły mnie do tego wirtualnego operatora / mimo to fajnie jest gdy się dostaje Minuty na Bank (info dla wtajemniczonych) i cały czas mam taką SIMkę działający w domu - jako "stacjonarny" - utrzymanie to koszt 5zł/2 m-ce.
Potem, tj chyba w kwietniu 2013 przeniosłem numer do Virgin mobile i obecnie czekam na ich ruch od nowego roku, bo nie ukrywam, że mógłbym zejść jeszcze poniżej tych 18zł/m-c jeśli druga SIM oparta byłaby na operatorze, który daje darmowe wewnątrzsieciówki (po P4)... :)

Dualsimowcy, napiszcie co wybraliście na drugą kartę i dlaczego :?:

2. wybór telefonu na dwie karty SIM
Posiadam smartfona działającego na Androidzie (obecnie już Jelly Bean): Alcatel OT 997D i jestem z niego bardzo zadowolony: 1GB RAMu robi swoje, 8Mpx aparat, który z HDR całkiem nieźle sobie radzi w trudnych warunkach, druga karta co prawda nie może działać w 3G, ale mnie to nie przeszkadza, bo 3G nie używam - moje zużycie danych to ok150MB/m-c więc nie ma do czego...aczkolwiek lejek mi nie starcza: irytuje mnie to i czuję się mocno ograniczony. (orange EDGE: 0,30Mbps, virgin lejek: 0,03Mbps)

Chciałbym poznać wasze wybory, i powody dla których zdecydowaliście się na dany telefon. Czy zadziałał przypadek, promocja czy inne przesłanki :?:
Ci z Was, którzy są na bieżąco w temacie DUAL-SIM, na pewno orientują się jakie nowe telefony pojawiły się ostatnio na rynku, niekoniecznie w Polsce, i są warte uwagi.
Zbierajmy te dane tutaj.

3. dedykowane aplikacje pod DUALSIM na różne systemy operacyjne
Zbierajmy w tagu nr 3 propozycje aplikacji przez Was przetestowanych, które szczególnie przydają się w telefonach DUAL-SIM. Bardzo poszukuję takich aplikacji na Androida, sam niestety nie mam Wam nic konkretnego do zaoferowania...

...i proszę jeszcze raz - pilnujmy się porządku: dodajemy konkretne wypowiedzi w danej podkategorii, podpunkcie - dodajesz coś w temacie 1, dajesz AD.1, chcesz dodać coś poza te tematy NIE TAGUJ WCALE.

 #683621  autor: wook
 17 gru 2013, 18:54
Ad1. Używam 4 numerów (główny w Orange, zapasowy w Play, internet mobilny z Orange, lycamobile do połączeń międzynarodowych).

Ad2. Telefon dualsim wybrałem z Androidem bo nie ma innych smartphone dualsim (czekam na Lumie dualsim) brakuje mi opcji w moim telefonie dualsim active bo czasem nie rozłączy internetu i nie idzie się dodzwonić.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #684168  autor: bazooka
 20 gru 2013, 07:18
Kod: Zaznacz cały
Bardzo słabiutkie zainteresowanie tematem :(
...czyżby tylko wook, korzystał z DUAL-SIMa ?
...mimo wszystko polecam wybór takiego rodzaju fonika - operatorzy Polscy "boją się" tych słuchawek, bo naprawdę można sporo zaoszczędzić, niejako ICH kosztem :)
Przy okazji OBALAM MIT jakoby smartfony na dwie karty SIM szybciej się rozładowywały !!

 #684271  autor: Spiite
 20 gru 2013, 16:31
Ad.1Główna karta to Play,numer mam od ponad 10lat,był we wszystkich czterech głównych sieciach. Dodatkowa karta to Orange,służy tylko do odbierania połączeń i smsów od znajomych.
Ad.2Początkowo telefon i kartę kupiłem żeby mieć kontakt z dziewczyną z orange, nic nie wyszło a numer został dla znajomych. Lubię wolność i mogę kartę dodatkową wyrzucić i włożyć z innej sieci.

Mam klasyczny telefon i jest różnica w poborze energii w porównaniu ze zwykłym.

Telefonom dotykowym i abonamentom mówię stanowcze NIE

 #684278  autor: Artur051
 20 gru 2013, 16:54
Ja osobiscie mam obecnie 3 karty sim.
1) Play - numer glowny
2) Aero 2 - internet
3) Orange - drugi numer.

Z playa korzystam w N8 - glownie do rozmow i esow w playu i poza siec do T i plusa.
Z aero 2 korzystam na smarcie. Poczatkowo jak kupowalem bylo dla mnie obojetne czy bedzie mial dual sima czy nie wazne zeby byl na andku i byl przeznaczony do neta i tak ze wzgledu na cene kupilem k&m move. Do moich zastosowan wywiazyje sie bez zarzutu.
Nastepnie pojawila sie koniecznosc dodatkowej karty Orange i na szczescie byl jeszcze 1 slot na nia :). Wygodna sprawa ;).

3 kart sim uzywam ze wzgledu na optymalizacje kosztow:
Darmowy net, tanie rozmowy i esy poza siec i w sieci w playu i esy w Orange 6zl no limit.

 #684466  autor: bazooka
 21 gru 2013, 15:42
Spiite, lubię obalać takie mity, błędne przeświadczenia, bo mam swoje teorie w tym temacie. Może przybliżyłbyś nieco swoją tezę: na podstawie porównania do jakiego telefonu uznajesz, że bierze więcej energii :?: jaki operator, miejscowość, ilość kresek (czy czasami sygnał nie zanika), korzystanie z 3G :?: - moim zdaniem te info są bardzo ważne... co prawda nie wiem nic o Twoim foniku, nawet nie wiem na jakich zasadach działa, tryb standby czy inaczej, ale może poczytam i coś odpowiem...

AD.2.
w temacie telefonów DUAL-SIM kieruję do ostatnio pojawiających się, aktualizowanych tematów na forum:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... d23#684464
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... d23#684465

 #685008  autor: gramacz
 23 gru 2013, 17:45
jak ktoś szuka dualsima do Aero2 to mogę polecić Xiaomi Red Rice, ZTEV987 i kultowy już Lenovo A820.

technologie dualsimów najlepiej opanowali Chińczycy dzięki procesorom MTK
Jak ktoś chce innego wydajnego duala do powinien zerknąc na http://telchina.pl prawdziwa kopalnia wiedzy przy wyborze i kupnie.

 #686576  autor: freightleitner
 30 gru 2013, 18:07
Ad.1Używam 2-uch prywatnych numerów w Play(Abo-firma oraz mix) oraz Orange słuzbowy oraz od miesiąca w drugim slocie bezpłatny internet Aero2.Około 50%czasu spędzam poza granicami kraju,więc czasem zamieniam w drugiej kieszeni Aero(które oczywiście działa tylko w kraju)na wspomniana wcześniej kartę z mixa.Mixa używam w zasadzie wyłącznie za granicą,gdyz nie chce doliczać kosztów w roamingu do abonamentu,wolę pomiejszać zobowiązania z tylułu umowy kwotowej ,znowu użyję tego słowa mixa.
Wiadomo,można szybciej pobrać nowy telefon,choć ostatnio proponują tak podłe modele,iż w przyszłości zrezygnuję z tej opcji,poza tym liczę,iż w niedalekiej perspektywie ceny roamingu zrównają się z krajowymi.
Za trzy miesiące kończy sie abonament i zastanawiam się którego operatora pre-paid wybrać.


Ad.2Jeśli chodzi o słuchawkę to jestem "szczęśliwym"posiadaczem biedrowego hitu,tj.Myphone Duosmart.Nie jest to demon szybkości,ale poważniejszych zastrzeżeń do niego nie mam.Ukryty w zgrzebnym etui nie zwraca na siebie zbytniej uwagi.Warto dodać,że mieszkam na prowincji,nie mam problemu z zasięgiem.

 #687853  autor: persil91
 04 sty 2014, 21:27
Ad.1
Przed telefonem z Dual Simem byłem właścicielem Samsunga Monte, wskutek 4-letniej umowy z T-Mobile. Dziewczyna kupiła mi drugi telefon (prostą Nokię), bym miał także numer w Orange, do której ta ma taniej. Musiałem więc nosić dwa telefony...
Kupując nowy telefon (jeszcze przed upływem umowy) - pod wpływem dobrych opinii - wybrałem Lenovo A820, który ma opcję podwójnej karty SIM. Nie był to co prawda najważniejszy powód, ale na pewno dodatkowy plus, który na razie wykorzystuje jak wcześniej wspomniałem - mając numer w Orange do odbierania oraz numer w T-Mobile w celu dokończenia umowy.
W przyszłości T-Mobile zmienię na inną sieć (dzięki użytkownikom forum mam już swój typ), zawsze jest możliwość stosowania Aero2. Obecnie studiuję, ale kto wie - może za dwa-trzy lata przyda się jako telefon służbowo-prywatny dzięki opcji Dual Sim.

Ad.2
Moim telefonem jest chyba najsłynniejszy telefon importowany z Chin - Lenovo A820. Dual Sim występuję również w innych telefonach nie tylko tegoż producenta, ale i innych "chińczykach" np. ZTE.
Telefon w przeciwieństwie do na początku wymienionego Monciaka mogę z czystym sumieniem polecić. Właściwie nie wiem czego można chcieć jeszcze. Cztery rdzenie po 1,2, 1 GB pamięci RAM, aparat 8 Mpx, ale bez szału (+ brak lampy błyskowej). Dzięki temu wszystko chodzi płynnie, a to wszystko za 460 zł z wysyłką włącznie :)