DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #57627  autor: Kaczy
 02 mar 2006, 18:28
Rozpoczął się kolejny semestr na studiach i kolejne przedmioty i wykładowcy.
Tym razem padło na prof. z Rosji.

Zaczął on temat mobilnego dostępu do sieci.
Rozmawialiśmy z dobrą godzinę.

No i padło stwierdzenie, że dobrym rozwiązaniem dla korzystania z Interneru (vpn) jest telefon satelitarny.
No ja oczywiście nie do końca się z tym zgadzam. No ale...

Padło stwierdzenie, że dostęp do usług telefonii satelitarnej w Polsce jest dobry.
No i teraz moje pytanie, gdzie i u kogo w Polsce można zakupić w.w telefon.
Jak przedstawia się sprawa cen i świadczonych usług?

Ps. Czy w ogóle ktoś miał styczność z takiego typu rozwiązaniami?
Bo jak dla mnie ten pomysł jest tak bardzo niszowy, że wydaje mi się, że w Polsce może z pare osób korzysta z takich rozwiązań.
 #57676  autor: D@rio
 02 mar 2006, 20:01
Kaczy pisze:Rozpoczął się kolejny semestr na studiach i kolejne przedmioty i wykładowcy.
Tym razem padło na prof. z Rosji.

Zaczął on temat mobilnego dostępu do sieci.
Rozmawialiśmy z dobrą godzinę.

No i padło stwierdzenie, że dobrym rozwiązaniem dla korzystania z Interneru (vpn) jest telefon satelitarny.
No ja oczywiście nie do końca się z tym zgadzam. No ale...

Padło stwierdzenie, że dostęp do usług telefonii satelitarnej w Polsce jest dobry.
No i teraz moje pytanie, gdzie i u kogo w Polsce można zakupić w.w telefon.
Jak przedstawia się sprawa cen i świadczonych usług?

Ps. Czy w ogóle ktoś miał styczność z takiego typu rozwiązaniami?
Bo jak dla mnie ten pomysł jest tak bardzo niszowy, że wydaje mi się, że w Polsce może z pare osób korzysta z takich rozwiązań.
Telefon satelitarny można wypożyczyć u firm współpracujących chociażby z PlusGSM czy Orange. Telefon byłby w sieci Thuraya. Swoją drogą nie przepadam za tego typu rozwiązaniami. Nie dość że terminal jest sporych gabarytów, ma wielką antenę to występuje dość długi czas samego logowania do sieci i żeby naprawdę uzyskać dobre parametry połączenia i optymalną jakość rozmowy trzeba rozmawiać najlepiej na wolnej, nie zabudowanej przestrzeni z anteną skierowaną ku górze. Oczywiście Polska jest w zasięgu paru sieci satelitarnych, mianowicie Thuraya, Immarsat, Globalstar. Nie pamiętam dokładnie cen ale z tego co pamiętam najtańszy rodzaj polączenia kosztuje coś od 8.00zł./min. aż do 40.00zł/min. A więc jest to dośc kosztowna zabawka. Również o ile dobrze pamiętam to w Warszawie jest jedna firma która wynajmuje tego typu "zabawki" i je aktywuje ;)
To chyba by było tyle z grubsza o satelitarnych zabawkach...

P.S
Internet przez telefon satelitarny to chyba nie to...chyba że kogoś satysfakcjonuje transmisja rzędu paru kilobitów na sekundę...