DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #17852  autor: blom
 17 wrz 2005, 16:22
Trapi mnie to i trapi wiec w koncu pisze :smt023
Siec komorkowa - nadajniki, przekazniki, centrale i kupa innych rzeczy to wszystko jest siecia wzglednie jest to calosc.

Ale jest to podlaczone do Internetu bo oferuje takie polaczenia wiec teoretycznie idzie dokonac wlama do sieci komorkowej??? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

 #17860  autor: D@rio
 17 wrz 2005, 16:58
Oczywiscie ze idzie, teoretycznie.
I nie chodzi tutaj tylko o podlaczenie do internetu ale chociazby takze o autoryzacje telefonem czy nazwijmy to "podrobiona" karta SIM. Natomiast, sieci stosuja duzo zabezpieczen, algorytmow i kluczy bezpieczenstwa na kazdym etapie Twojego logowania sie do sieci (autoryzacji karty SIM). Poprostu siec musi wiedziec ze Ty to Ty. A wiec to wszystko nie jest takie proste...
Nie bede pisal tutaj szczegolowo o tych kluczach, kodach i algorytmach bo to chyba nie o to chodzi ale chce powiedziec ze to nie takie proste, raczej nie mozliwe dla przecietnego uzytkownika ;)

 #17861  autor: blom
 17 wrz 2005, 17:01
kiedys bylo glosno bo t-mobile ktos sie wlamal jakis ich byly pracownik i cameron diaz cos pozmienial

 #17863  autor: D@rio
 17 wrz 2005, 17:08
eee....no to jakie to mi wlamanie ;)
Poprostu facet byl pracownikiem, mial dostep do bazy i do kont klieckich to normalnie mogl sobie zmieniac co chciala..taryfy, uslugi dodatkowe, zablokowac telefon itp. itd. ;) Zadne mi wlamanie :) Poprostu wymysl ludzki ;)

 #18741  autor: xlord
 21 wrz 2005, 14:26
Dla specow nie ma takich zabezpieczen ktorych sie nie da zlamac, wiec wszedzie sie mozna wlamac, a jak sie akurat nie da to za kilka dni sie juz da. To jest szalenczy wyscig pomiedzy hakerami, a firmami tworzacymi zabezpieczenia.

Pozdrawiam

 #18754  autor: WitekT
 21 wrz 2005, 14:40
Włamanie do jakiegokolwiek systemu informatycznego to zawsze tylko kwestia czasu i/lub pieniędzy. :)