DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 102 z 102
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
 #941983  autor: jarekt
 29 lip 2017, 10:31
Na 99% PromoZŁ przejdą. A z kolei GB na prawie 100% przepadną. ZŁ na KG przechodzą zawsze.

Dlaczego PromoZŁ na 99% przejdą, a nie na 100%?

PromoZŁ uzyskane np. z pakietów 10za5, 15za10 czy jako Bonus za doładowania poprzez StrDoł, przechodzą podczas migracji między taryfami głosowymi Play czyli np. PnK>FPnK (ale nie PnK>rbmE) - gwarantuje to regulamin migracji.

Jednak PromoZŁ uzyskane z BzR (100-500zł) lub z BzP (200zł) zgodnie z regulaminami BzR i BzP powinny przepaść podczas migracji do innej, dowolnej taryfy.

Dlaczego "powinny"? BzR i BzP przepada zgodnie z regulaminami tych promocji na 3 sposoby:
1. Odpalenie BzR/BzR po zmianie taryfy - Bonusy przepadają, bo nie da się ich już włączyć;
2. Po 30/60 dniach od aktywowania BzR/BzP, nawet mimo przedłużenia, jeśli Bonus uzyskaliśmy po 16 listopada;
3. BzR i BzP przepadają (lub to co się z nich zostało) jeśli zmienimy taryfę.

O przepadku BzR/BzP wg powyższego punkt 1. (który Ciebie nie dotyczy) mówi np. ten punkt regulaminu BzP (w regulaminie BzR jest identyczny punkt):
9. Bonus za przeniesienie numeru - 200 zł i 20 GB nie zostanie przyznany jeśli Użytkownik, przed aktywacją bonusu zmieni Ofertę Play na Kartę, na inną
Natomiast o przepadku BzR/BzP wg powyższego punktu 3. mówi np. ten punkt regulaminu BzP (w regulaminie BzR jest identyczny punkt):
13. Zmiana posiadanej przez Użytkownika oferty na inną powoduje dezaktywację bonusów.
Czyli z jednej strony mając już BzR/BzP (i przedłużając go bez problemu bo aktywowałeś go przed 17 listopada 2016 roku) stracisz go wg regulaminu BzR/BzP po zmianie taryfy ale z drugiej strony regulamin migracji do taryfy FPnK gwarantuje Ci zachowanie wszystkich PromoZŁ.

Jest to oczywisty konflikt. W takim przypadku dochodzi do głosu punt 19. regulaminu BzR/BzP (choć on z kolei bezpośrednio nie odwołuje się do regulaminów migracji do innych taryf, a tylko do cennika taryfy i RŚUT):
19. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami niniejszego regulaminu, a postanowieniami dokumentów wskazanych w pkt. 17 powyżej regulaminu niniejszej usługi, postanowienia regulaminu niniejszej usługi będą miały charakter nadrzędny.
Czyli PromoZŁ z BzR/BzP powinny przepaść. Koniec Kropka. Ale...

...System na szczęście działa jednak tak, że nie kasuje tych PromoZŁ (działa niezgodnie z regulaminie BzR/BzP).
Ale czy zawsze tak będzie i czy dzisiaj również tak jest to nie wiem - należałoby to codziennie sprawdzać.

Być może jest to celowe działanie Play na korzyść użytkowników, być może jest to błąd systemu, o którym Play nie wie, a właśnie się dowiedział.

Jest jeszcze sprawa co schodzi jako pierwsze: PromoZŁ z BzR/BzP czy pozostałe PromoZŁ, bo może się okazać, że PromoZŁ z BzR/BzP już nie masz (powinieneś to mniej więcej oszacować - ile miałeś PromoZŁ z BzR na początku, a ile masz teraz).

Dlatego napisałem na 99%, że PromoZŁ przejdą ale gdybym miał się sugerować regulaminem to powinienem napisać jak o GB, że PromoZŁ nie przejdą.

Gdyby jednak PromoZŁ nie przeszły i napisałbyś reklamację, to sprytny i świadomy konsultant (albo tak przeszkolony) może Ci napisać, że PromoZŁ z BzR/BzP przepadły Ci zgodnie z regulaminem BzR/BzP.
Inny z kolei konsultant może nie pamiętać punktu 9. mówiącego o przepadku BzR/BzP i reklamację Ci uzna i przywróci PromoZŁ.

To tyle tytułem krótkiego nakreślenia problemu :)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2017, 10:37 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #941984  autor: Marcel82
 29 lip 2017, 10:33
Dzięki za potwierdzenie!
To może jeszcze jedno od razu w tym wątku zadam. Zadziała taki plan?
1. Przechodzę do Formuły i kupuję mu unlimited za 25 zł na 30 dni.
2. Po ok. 4 tyg. wyłączam unlimited, zostaje goła Formuła.
3. Włączam pakiet 600 MB za 5 zł.
4. 6 GB nie przepadną (to co z nich zostanie), kasę za rozmowy będzie ściągać z promo zł.
 #941989  autor: Marcel82
 29 lip 2017, 10:46
Tak, dopiero przed chwilą, wysłaliśmy prawie równo.
Ma teraz 253 zł. Przeniosłem go z T-Mobile rok temu, więc miał pewnie 200, musiałem mu nabić nakrętkami, nie pamiętam, ale innej opcji nie ma.
Pewnie spróbuję, jak przepadnie, to przepadnie. Bo jak nie spróbuję, to będę musiał robić skarbonkę: 50 zł na 100 dni, z tego ok. 0-15 zł na GB (nakrętki lub 3x5 zł), zostaje 35-50 zł co 100 dni. Bez sensu, dzwoni mało.
Dzięki za wyjaśnienia!!
 #941993  autor: jarekt
 29 lip 2017, 10:57
Ja oczywiście też bym zaryzykował.
Tak jak napisałem: ryzyko jest małe (moje 1%), no i potem jest jeszcze szansa na uznanie ewentualnej reklamacji jeśli się trafi na odpowiedniego konsula ale nie ma co się martwić na zapas.

W każdym razie nie siedziałbym w PnK.

Chodziło mi przede wszystkim o to, żeby każdy był świadomy jak wygląda temat od strony regulaminu i od strony systemu i co się może wydarzyć.

Daj znać jak poszło.
 #944062  autor: TomLee
 08 sie 2017, 20:58
W jakiej taryfie Play/RBM pakiety internetowe (2-6 GB) na 30 dni lub więcej są w najkorzystniejszej cenie? Patrzyłem w regulamin Formuły Play na kartę, ale tam nie ma nic o pakietach internetowych.
Ewentualnie w RBM? Jak da radę to z przeniesieniem do Play/RBM zrobieniem RWK, zapakowaniem np 20GB i utrzymywaniem przez stały pakiet 600mb za 5 zł.
  • Strona 102 z 102
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102