DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 8 z 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 #1166417  autor: kazik20
 17 lut 2024, 18:31
Co za cholera wymyśliła w Orange, że nie można łatwo smsem czy USSD wyłączyć sobie te zgody marketingowe?
Rejestracja pełnego konta MO nie wchodzi w rachubę (mam zaległe bonusy za pierwsze logowanie, a potem liczę na drugi bonus za rejestracje), jak i kontakt z pracownikiem, bo po co ma mi się przyglądać sprytnie skrojonym bonusom ponad miarę? Wszyscy kombinujemy by mieć więcej niż szeregowy użytkownik tej sieci.

Pytanie czy po wyrażeniu raz zgody i dostaniu bonusa 200GB, dostanę go także na kolejnych SIM po wysłaniu smsa aktywacyjnego, bez wcześniejszego odwoływania zgód za każdym razem?

Wszystko przez definitywne wyłączenie starego www MO, który służył przez chyba prawie dekade (od ograniczenia jego działania przez technicznych bo przekierowywali do nowego), skutecznie mi służąc w obsłudze usług.
 #1166420  autor: KC-KARLOS
 17 lut 2024, 19:02
kazik20: wielokrotnie o tym pisaliśmy. Zgody są globalne, ale bonus dostaje osobno każdy numer po wysłaniu smsa. Z bonusa są wykluczone osoby, które w ramach tego samego numeru m.in. zmigrowały z OFNK do nju/nju subskrypcja/Flexa/abonamentu, nawet powrót do OFNK nie pozwala na ponowne otrzymania bonusu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1166455  autor: biala1991
 18 lut 2024, 07:57
Karlos20 pisze:
17 lut 2024, 19:02
kazik20: wielokrotnie o tym pisaliśmy. Zgody są globalne
Karlos, wcześniej nie pisałeś, że w Orange zgody są globalne, to ja zwracałam na to uwagę krytykując to w porównaniu do TM, gdzie rzeczywiście zgody działają niezależnie na każdym numerze (sory, nie mogłam sobie odmówić) :D

Kazik, jeśli zgody będziemy włączać smsem na wszystkich numerach tego samego dnia to każdy nr dostanie bonus, bo w systemie zgody aktualizują się kilka dni. Nie wiem czy to zadziała jeśli chcemy je włączać sukcesywnie, np co miesiąc zgoda na innym numerze (żeby mieć czas na wykorzystywanie pakietu). Czy po miesiącu od włączenia zgody na pierwszym numerze nie zdarzy się tak, że wysłanie smsa na drugim zwróci komunikat, że zgody są już aktywne (bo zaktualizowały się w systemie). Nie mając dostępu do MO w pełnej wersji nie będziesz ich mógł wyłączyć a nie znam innego sposobu dezaktywacji.
 #1166467  autor: biala1991
 18 lut 2024, 09:28
Mój błąd, źle zinterpretowałam liczbę mnogą :D

Kazik, postanowiłam sprawdzić jaki komunikat przyjdzie po wysłaniu smsa jeśli zgody są już aktywne w systemie (włączyłam je kilka dni temu dla promocji walentynkowej, na którą i tak się nie załapałam) i przyszło potwierdzenie przyjęcia zgód oraz... bonus :) Nr rok temu zmigrowany z Nju i tak jak pisze Karlos świeżo po migracji bonusu nie dostał a teraz niespodzianka.
Zachęcona sukcesem próbowałam odebrać bonus na innych numerach, które go już wcześniej dostały i się nie udało, przychodzi jeden sms o przyjęciu zgód i drugi, że bonus został już przyznany dla tego numeru. Wygląda na to, że Orange ogarnął temat, to czy zgody są aktualnie aktywne czy nie, nie ma znaczenia (zostaną przyjęte ponownie :) ), ważne żeby dany nr nie odebrał bonusu wcześniej, bo to jest sprawdzane.
 #1166488  autor: darekka
 18 lut 2024, 12:44
Dziś aktywowałem m.in. zgody i wpadło za nie:200GB oraz 5GPass dodający(drugi już raz) +3 msc wazności konta dzieki czemu fajnie wyszło:
viewtopic.php?f=22&t=83319&p=1166461#p1166461

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1166499  autor: darekka
 18 lut 2024, 14:36
biala1991 pisze:
18 lut 2024, 13:55
Tzn. drugi raz na tym numerze odebrałeś 3mce ważności za 5GPass ale pierwszy raz bonus 200gb?
Tak(pierwsze 5GPass na 3 msc wpadło po samym włożeniu simki do routera z 5G w dniu przeniesienia się numeru w MNP, drugi raz 5GPass wpadł dziś po aktywacji zgód TAK pod 80290). W obu przypadkach ważność poł.wychodzących ustawiła się na dodatkowe +3msc od poprzedniej ważności(w sumie 7msc 5GPass i 7msc konta, bo 1msc za darmowy nolimit z 1025GB+ 2*3msc za 5GPassy)

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1167002  autor: KC-KARLOS
 25 lut 2024, 10:00
marcz123456: 200 GB za zgody jak i inne promocje włączają się w ciągu kilku minut.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167005  autor: marcz123456
 25 lut 2024, 10:17
To czemu nie przyznało mi tych GB za pierwszy miesiąc gratis?
Włączyłem wczoraj przez aplikację ten pakiet 2400 GB przez rok, jeszcze jakiś 4800 przez rok, i pierwsze 200 GB ma być gratis. Według drugiego 400 GB.
Nic już z tego nie rozumiem.

Dobra, wysłałem sms i wpadło 400 GB na 31 dni.

Tak btw to czym to się różni.
Na głównej w apce jest przedłużenie konta o 31 dni za 7 zł, a rok za 29 zł.

Natomiast w pakietach jest Konto ważne rok za 9 zł.
 #1167026  autor: KC-KARLOS
 25 lut 2024, 18:03
marcz123456: jak to czym? Sposobem otrzymywania tych GB.
12x 200 GB powinno wpadać za cykliczny pakiet no-limit za 31 lub 35 zł/mc.
12x 400 GB wpada za cykliczny pakiet no-limit za 35 lub 39 zł/mc.
Jeśli mamy aktywne obie promocje i pakiet cykliczny za 35/mc - pierwszeństwo ma promka 4800 czyli 12x 400 GB, po wyczerpaniu puli promocji, zużywana będzie pula z 2400 (chyba, że zmienisz no-limit cykliczny za 31/mc).

Przypomnę jeszcze raz, bo wiele osób nie rozumie mechanizmu przedłużania środków:
1) opcja "Więcej czasu na... internet" za 29 zł wydłuża jednocześnie kasę i GB z salda "bonus internetowy za doładowania", gdzie trafiają paczki:
a. 100 GB na start w Mój Orange
b. 200 GB za zgody
c. 10 / 20 GB za doładowanie online w Mój Orange / doladowania.orange.pl.
d. GB wynikające ze stałej promocji na taryfie Orange Free Na Kartę, czyli za 5 zł wpada 2,5 GB, za 50 zł wpada 25 GB itd.
e. 12x 25 GB z promocji "300GB".
Jeśli nie wydłużymy tych środków na czas, zostają one zamrożone na okres 7 dni, jeśli się w tym czasie doładujemy, GB wrócą do salda wraz z nową porcją GB - w przeciwnym wypadku przepadają bezpowrotnie.
Dowolna usługa no-limit wydłuża kasę i GB pod pewnym warunkiem (o tym poniżej).
Kasę i GB z zasileń przedłużamy też doładowaniem konta, szczególnie o wysokim nominale, pod warunkiem iż poprzednia ważność jest krótsza niż nominał zasilenia.

2) GB z usługą no-limit.
Są na osobnej przegrodzie i tylko ten sam typ pakietu może być kumulowany ilościowo i pod względem ważności usługi.
A. no-limity jednorazowe - wygasają po określonej dacie ważności, jeśli ich nie wydłużymy na czas, zostają zamrożone na 1 miesiąc. Aktywacja dowolnego wariantu przywraca je na przegrodę - w innym wypadku są tracone bezpowrotnie.
B. no-limity cykliczne - odnawiają się w ostatnim dniu ich ważności, jeśli nie zostanie wykryta wystarczająca ilość kasy na ich przedłużenie, zostają zamrożone na 3 miesiące, w tym czasie możemy włączyć dowolną wersję usługi (doładowanie do poziomu pozwalającego na pobranie opłaty i wydłużenie usługi z automatu ją odwiesza i ustala nowy 31-dniowy okres ważności usługi), wtedy środki wracają - w przeciwnym wypadku usługa jest tracona.
Zlecenie przedwczesnej dezaktywacji no-limitów w dowolnej konfiguracji powoduje skasowanie nabytych środków, więc nie wolno dezaktywować usługi w wersji cyklicznej.
Dodatkowo usługa no-limit powoduje wydłużenie ważności kasy i GB z zasileń - zawsze o miesiąc dłużej, niż to wynika z ważności no-limitów, pod warunkiem nieposiadania usługi Konto Ważne Rok za 9 zł i bez włączonej usługi "Więcej czasu na...", która wydłuża jednorazowo tylko złotówki lub "Więcej czasu na... internet" która wydłuża kasę i GB z zasileń - w tym wypadku wydłużymy tylko ważność no-limitów..
GB z usługi no-limit schodzą jako ostatnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167034  autor: zulu144dwa
 25 lut 2024, 20:05
Karlos z tym wpadaniem paczek 200GB po wyczerpaniu limitu paczek 400GB to nie jestem pewien.
https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99 ... 97#U387967
Może za szybko przedłużał. Co do innych przypuszczeń to też podałem. Kolega aktywny jest też na tym forum pod tym samym pseudonimem, ale w innej wersji językowej. Można dopytać się w prywatnej wiadomości, czy dalej reklamował. Jemu tez zależało na 5G. Jednorazowy pakiet na 365 dni tez jest z 5G pass, Średnio daje mniej na jeden dzień ale wychodzi nieco taniej od NL z 2400GB.

PS. Jak ktoś dużo ściąga to i tak dodatkowo korzysta z promocji dostępnych tylko na nowych startówkach.
PS2. Konsultant dał odpowiedź jaką dał.
Z punktu widzenia programisty na pewno nie prawdziwą, bo jakby wyłączyło się 2400GB to by można było ją ponownie aktywować.
PS3. Regulaminowo to paczki 200GB nie będą wpadać jak najpierw aktywuje się 2400GB a później darmowy NL na 31 dni z 4800GB. Pierwszy podpunkk 9 pkt-u regulaminu darmowego NL.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1167036  autor: KC-KARLOS
 25 lut 2024, 20:35
zulu144dwa: nie chodzi o te szczegółowe niuanse, opisałem, jak te środki działają i jak można je przedłużać oficjalnie, z promocjami jest tak, że może ich nie być, a czytają nasz wypociny tutaj i w Nasz Orange, aby załatać lukę w paczkach 2400/4800 GB, które dzięki nam one wpadają wyłącznie przy odnowieniu lub aktywacji cyklicznej wersji wytypowanych no-limitów (wcześniejszy stan był inny, korzystniejszy dla nas).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168204  autor: KC-KARLOS
 17 mar 2024, 17:09
TwizzyR: można, nabyte GB mogą przepaść jedynie jeśli utracą swoją ważność, możesz je bez problemu odpłatnie przedłużać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168208  autor: KC-KARLOS
 17 mar 2024, 17:28
Sinpelo: droga zależy od formy MO.
W aplikacji: Więcej > Ustawienia > Zgody.
W przeglądarce: Ustawienia > Zgody.
Jeśli masz kilka numerów, część zgód działa globalnie na całe konto, wówczas polecam je dezaktywować na czacie u doradcy na dane numery.
Średnio co miesiąc w wybrane weekendy (jak teraz) trwają prace informatyczne i do poniedziałku do 7 rano nie ma możliwości zarządzania zgodami.
Zresztą operator po wysłaniu smsa TAK na 80290 wysyła komunikat o sposobie odwołania zgód.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168210  autor: darekka
 17 mar 2024, 17:45
Karlos20 pisze:
17 mar 2024, 17:09
TwizzyR: można, nabyte GB mogą przepaść jedynie jeśli utracą swoją ważność, możesz je bez problemu odpłatnie przedłużać.
bonus za doładowanie w tym GB za zgody, 100GBza apke można "odratować" w ciągu 7dni od utraty ważności poprzez doładowanie z bonusem GB za doładowowanie

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 8 z 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9