DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
 #1155303  autor: monsune
 03 sie 2023, 22:18
Witam!

Powoli kończy mi się Grunwald i trzeba coś nowego ogarnąć. Kusi mnie ta promocja. Tym bardziej, że do 12x200GB dochodzi jeszcze 12x25GB oraz bonusy za doładowania, a nawet 100GB za apkę.

I tu jest właśnie problem: jak z przedłużeniem tych cudów natury? Bonusy za doładowania to wiadomo ale jak to będzie z tymi 2400GB, 300GB i 100GB? Czy dobrze rozumuję, że nic z tego nie łapie się na przegródkę przedłużalną za 29zł rocznie? Czy w takiej sytuacji jest jakaś inna możliwość? A może jednak się łapią? Rok szybko minie, 12x35zł wydane, coś sobie skumuluję z tego, więc dobrze byłoby móc utrzymać te GB.

Szukałem jakiejś podpowiedzi w regulaminach i niestety nic nie znalazłem. Za wszelką pomoc będę b. dźwięczny.
 #1155305  autor: monsune
 03 sie 2023, 22:40
Hm. Czyli płacąc po roku dalej te 35zł mogę być spokojny, że cała kumulacja przetrwa? A jak jednak padnie? Bo regulamin mówi, że to kolejny przyznany bonus 200GB sprawia, że ważność kumulacji zyskuje świeże 31 dni. Także jak bonusy się wyczerpią to ja nie wiem czy to się utrzyma.

Dzięki za podpowiedź z tą drugą promką. Tylko czy to jest tak, że od razu wpadnie te 100GB po załączeniu promocji i nie pociągnie żadnej kasy do momentu aktywacji cyklu?
 #1155318  autor: KC-KARLOS
 04 sie 2023, 08:46
monsune: liczy się moment aktywacji lub odnowienia no-limitu, który upoważnia do otrzymania maks. 12 transz po 200 (usługa za 35 zł/mc) bądź 100 GB ekstra (opcja za 31 zł/mc). GB i tak lądują do salda "Pakiet Internet", więc GB łączą się ze sobą i możesz je przedłużać każdą wersją no-limitów - nawet tą wersją za 365 zł na cały rok.
To unikalne spośród ofert konkurencji, gdzie:
> w Plusie GB z no-limitów niewykorzystane przepadają, a z promki "1500/2000 GB na lata" schodzą jako pierwsze i prędzej je wykorzystasz, niż będziesz się nimi cieszył "na lata";
> w T GB promocyjne schodzą jako pierwsze i są ważne max 1 rok, a reszta GB niewykorzystanych (bonus po doładowaniu, inne promocje, GB z usługi no-limit) przepada;
> w Play (Virgin Mobile też w opcjach GIGAMAKS z ekstra netem) GB nie łączą się ze sobą i niewykorzystana część przepada (pomimo, że dla Abonenta Play wyświetla pod kodem *107# / *108# całą pulę GB z jedną datą ważności, co jest kłamstwem i wprowadzeniem w błąd, realny stan sprawdzisz w aplikacji Play24, ale też tam nie ma pełnych informacji).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1155334  autor: monsune
 04 sie 2023, 14:12
Dzięki @Karlos20. Trochę się ucieszyłem bo jakieś światełko w tunelu widać.

Może nie będzie to idealne wyjście, ale w miarę rozsądne jak sądzę, zwłaszcza na tle tego co odwala konkurencja. Choć pewnie z czasem okaże się to wtopą bo jak zrealizuję ten plan i zawieszę się w opłacaniu tych TB co miesiąc na być może lata to w końcu coś nowego zrobią, tańszego, a ja zostanę z tym no bo szkoda stracić...

Z drugiej strony miałem tyle lat neta za free do oporu, nikt mi go nie zabrał ani nie zlimitował nawet, uczciwie wszystko, że teraz nawet jak zapłacę te 30 parę zł za miesiąc to nie będzie źle, wręcz należy się firmie. Też uważam, że Orange to Orange, dadzą się lubić, bywają haczyki, ale jednak przeważają różne ciekawe smaczki i cała ta oferta ma po prostu ludzką twarz, z perspektywy czasu patrząc. Tak sobie myślę, że oni to celowo zostawiają do eksploracji i że to taka trochę metoda przyciągania ludzi.

Chyba, że miałbyś lepszy pomysł na przynajmniej parę TB zapasu, zakładając że tak czy siak muszę wywalić te ok. 30zł co miesiąc, coś z Flexem czytałem, że chyba 600GB/mc wpada czy coś, ale nie ogarniam jak dotąd, a może w ogóle coś źle widziałem bo słabo ogarniam te rzeczy od lat. Dodam, że no-limit jako taki nie jest mi potrzebny w gruncie rzeczy, nie dzwonię za wiele, będzie się marnował bo karta i tak w routerze wyląduje (no chyba, że da się zrobić jakąś drugą i współdzielić pakiet bo i o tym coś czytałem).

Czy tę opcję za 31zł/mc mogę mieć od razu, żeby łapać się na swoje 12x200GB, czy dopiero po zakończeniu tej lojalki 12 m-cy? Bo ludzie piszą tylko o 35zł/mc albo 39zł/mc (choć też nie wiem co to ostatnie daje właściwie, niby więcej netu jeszcze czy coś).

Jeszcze się zastanawiam nad jedną rzeczą: mam starą kartę, rejestrowaną mocno przed 2019 rokiem, czy coś da się tu zrobić, czy sądzisz, że np. dałbym radę po 12 m-cach włączyć no-limit podtrzymujący za 25zł/mc, czy to raczej taka legenda tylko, że to działa na starych kartach?
 #1155339  autor: koszalineo941268
 04 sie 2023, 14:38
monsune pisze:
04 sie 2023, 14:12
Jeszcze się zastanawiam nad jedną rzeczą: mam starą kartę, rejestrowaną mocno przed 2019 rokiem, czy coś da się tu zrobić, czy sądzisz, że np. dałbym radę po 12 m-cach włączyć no-limit podtrzymujący za 25zł/mc, czy to raczej taka legenda tylko, że to działa na starych kartach?
Obrazek
 #1155340  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 14:47
monsune: Orange ma przewagę nad podobnymi ofertami konkurencji bo wszystko się kumuluje oraz dodatkowo po nieprzedłużeniu NL GB od razu nie przepadają tylko są zablokowane do 31 dni w jednorazowych NL oraz 93 dni w cyklicznych NL z MMSami.
Ponadto nowe NL (od 1.06.2023) ustawiają datę ważności na wychodzące na co najmniej 31 dni dłużej niż są ważne. Dodatkowo jak nastąpi taka korekcja, to identyczna nastąpi dla GB z doładowań.

Praktycznie najczęściej aktywacja starego NL za 25 zł nie opłaca się.
Nie ma interfejsu obsługi starego NL w MO. Tylko doładowywać zdalnie numer można.
Nie można korzystać z darmowych promocyjnych NL, które częściowo zrekompensują wyższą cenę.
Przy cyklicznych NL można kontrolować konto i nie dopuszczać do automatycznego odnowienia. W czasie blokady jak potrzeba to włączać NL za 1 zł albo korzystać z guzika do odblokowania samych GB.

1200GB mozna było aktywować do 31.07.2023 dla NL cyklicznego na 31 dni za 31 zł.

2400GB to dla NL cyklicznego na 31 dni za 35 zł lub więcej.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155342  autor: monsune
 04 sie 2023, 15:32
@koszalineo941268 Dzięki. Czyli to jest pełny legal po prostu.

@zulu144dwa Również wielkie dzięki. Ale chyba nie chciałbym ryzykować i nie odnawiać od razu pakietu NL po zakończeniu 12-miesięcznej lojalki na 2400GB. Myślisz, że ta kumulacja GB zostałaby zachomikowana na aż 93 dni bez konsekwencji? Zaznaczam, że mówię o tych 12x200GB z promocji, a nie o GB z pakietu cyklicznego. Może to nie jest to samo saldo? Chyba bym się pociął gdyby kumulacja przepadła.

O tym guziku od GB i kontrolowaniu cyklów to już w ogóle nowość dla mnie. Niezłe zaległości mi się porobiły przez te wszystkie lata...

A NL za 25zł/mc o tyle uznałem za ciekawy, że skoro chciałbym po 12 m-cach jedynie podtrzymać wypracowaną kumulację GB to jednak wychodzi to mniej niż 35zł/mc. Tylko nie wiem czy odnowienie NL w innej opcji niż dotychczas aktywna w ogóle liczyłoby się do podtrzymania bo może nie i system stwierdziłby, że np. nie ma ciągłości odnowień tego samego pakietu, więc GB przepadają. Cholera no.
 #1155346  autor: darekka
 04 sie 2023, 16:18
Jakikolwiek nolimit przedłuża GB z innych nolimitów więc włączenie starego za 25zł po odebraniu wszystkich promocyjnych 1200GB/2400GB(+skumulowane GB z nolimitów w wersjach 31-39zł) przedłuży je o czas swojego działania oraz doda do tej puli GB ze swojej aktywacji.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155347  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 16:40
monsune:
Stare i nowe NL, cykliczne i jednorazowe NL wszystko możemy mieszać i będzie kumulacja.
Co do 2400GB to działa dopóki nie wyłączy się cykliczny NL na 31 dni lub nie otrzyma się 12x200GB. Wyłączenie może nastąpić np. gdy w 93 dniu zablokowania NL brak środków do automatycznego odnowienia. Czyli trzeba zapewnić środki do odnowienia najpóźniej w 92 zablokowania

Teraz zapisując się do promocji 2400GB ostatnią paczkę 200GB można odebrać od razu jak 12 razy przedłużymy=aktywujemy cykliczny NL na 31 dni za co najmniej 35 zł dzisiaj jak i za kilka lat.

Przypomnę jeszcze takie zdanie, które udało się kiedyś napisać:
Po włączeniu pakietu cyklicznego zawsze będzie formalnie aktywny lub zablokowany pakiet cykliczny nawet jak wcześniej lub później był lub będzie aktywowany jednorazowy NL.

PS. W kwestii samego utrzymania GB.
Dla osoby systematycznej to aktywacja NL za 1 zł co 31-33 dni utrzyma GB zarówno w NL jak i GB z doładowań.
PS2. W jednorazowych z Guzika przywracania samych GB lepiej nie korzystać. Zresztą chyba w jednorazowych ten Guzik już nie jest dostępny.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 17:20 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 1 raz.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155348  autor: monsune
 04 sie 2023, 17:18
@darekk Dzięki za doprecyzowanie. Ale czy nie sądzisz, że tu może być haczyk? Nie mogę mieć 2 no-limitów naraz, jak aktywuję ten za 25zł w trakcie trwania tego za 35zł to mogą mi go wyłączyć, a przy okazji promocję i zabrać 2400GB, zgadza się? Albo w ogóle nie da się aktywować w tym czasie i będę zmuszony najpierw ręcznie wyłączyć cykl za 35zł czyli świadomie zrezygnować z udziału w promocji ze wszystkimi tego konsekwencjami.

@zulu144dwa Czytam po kilka razy i myślę, trochę się zakręciłem :) Ale jedno mi się wciąż nie zgadza: to jest promocja i mowa wyraźnie o tym, że te 2400GB jest na rok. Także skąd pewność, że nie uwalą ich po 12 miesiącu? A tym bardziej gdy cykl nie zostanie opłacony?
 #1155349  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 17:31
monsune:
Po co wyłaczać NL i tracić GB jak wszystko się kumuluje?
Kiedyś napisałem, że włączeniem starego NL za 25 zł i potem nowego jednorazowego nowego NL możemy zrezygnować z nowego cyklicznego NL bez straty GB a nawet z kumulacją czasu i GB. Taka możliwość jest tylko dla kart aktywowanych przed 19.09.2019.

PS. 2400GB na rok to preambuła Regulaminu.
W wiki można poczytać o preambule.
Pkt .5 Regulaminu decyduje:
5. Każda z paczek 200 GB jest ważna 31 dni (czyli tyle, ile jest ważna Usługa). Kolejne paczki przyznawane są po odnowieniu się
Usługi i dodawane są do pakietu GB obowiązującego w ramach Usługi. Środki z kolejnych paczek będą się sumować na
zasadach sumowania się GB w Usłudze opisanych w regulaminie Usługi. Jeżeli Usługa skutecznie nie odnowi się lub Abonent
wyłączy Usługę nie będzie możliwe korzystanie z GB przyznanych w ramach Bonusu.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 17:39 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 1 raz.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155350  autor: monsune
 04 sie 2023, 17:37
Nie wiedziałem, że pisałeś o tym przełączaniu, nie czytałem. Czyli jednak jest to lekko zakręcone i nie wiedząc jak prawidłowo wykonać "tranzycję" mógłbym nieźle wtopić. Czyli jest już plan. W sumie cała nadzieja w tym, że nie wyłączą w międzyczasie możliwości aktywowania cyklu za 25zł tak jak miało to miejsce z siódemkami.

Ano właśnie, ten pkt. 5 jest groźny. Nie wolno wyłączyć. I tak samo nie wolno chyba zrobić sobie przerwy. Chyba, że "nie będzie możliwe korzystanie z GB przyznanych w ramach Bonusu" należy rozumieć tak, że GB nie znikną, ale zostaną przyblokowane z możliwością odblokowania? Bo w sumie nie jest wprost napisane, że GB przepadną.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 17:47 przez monsune, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1155351  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 17:47
monsune: Praktycznie, tylko gdy ma się dużo złotówek na koncie i nie chce się aby je pobierało do automatycznego odnowienia zł i chce się utrzymać GB to ma sens opisane przejście.

O utracie możliwości otrzymania kolejnej paczki 200GB decyduje:
Kolejne paczki przyznawane są po odnowieniu się
O utracie GB decyduje:
Jeżeli Usługa skutecznie nie odnowi się lub Abonent
wyłączy Usługę nie będzie możliwe korzystanie z GB przyznanych w ramach Bonusu.

ale właściwości NL muszą być zachowane - kumulacja.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 17:55 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 2 razy.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155352  autor: monsune
 04 sie 2023, 17:53
Ja to rozumiem tak, że nie będzie możliwe korzystanie ze skumulowanych dotychczas GB przyznanych w ramach Bonusu bo że paczki kolejnej nie będzie to wiemy, gdyż omawiamy sytuację pt. "Co dalej po 12 paczce".

To przedłużanie kumulacji w nieskończoność za pomocą NL może być dość przyjemne bo przecież będą też wpadać co miesiąc GB z bonusu za doładowania i to wcale nie małe, do bieżącej konsumpcji. W połączeniu z bonusem z cyklu (choćby i tego za 25zł) wychodzi sporo co miesiąc, a do tego wszystkiego sam NL jako taki. Opłacalne.

Możnaby wybiec wyobraźnią jeszcze dalej - rok minie, 12x200GB przybędzie (plus wszelkie inne benefity) - przedłużą tę promocję na kolejny rok czy zrobią inną? I jak wtedy będzie wyglądać kwestia uczestnictwa w niej, aby dokumulować kolejne TB, a jednocześnie utrzymywać te dotychczas skumulowane ;) Ale to może być już trudniejsze, chyba że właśnie na karcie 2019 wykonalne przejściem, które pozwoli na powrót do nowego NL.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 18:11 przez monsune, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1155353  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 18:00
monsune: Orange to nie Play.
Jak GB wpadają do jakieś przegródki to dla wszystkich GB w tej przegródce jest taka sama data ważności i te same możliwości przedłużenia i blokowania.

PS. Na jednej z kart nam jeszcze możliwość odebrania 4 paczek z 1200GB i 9 paczek z 2400GB.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 18:14 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 1 raz.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155354  autor: darekka
 04 sie 2023, 18:01
monsune pisze:
04 sie 2023, 17:18
@darekk Dzięki za doprecyzowanie. Ale czy nie sądzisz, że tu może być haczyk? Nie mogę mieć 2 no-limitów naraz, jak aktywuję ten za 25zł w trakcie trwania tego za 35zł to mogą mi go wyłączyć, a przy okazji promocję i zabrać 2400GB, zgadza się? Albo w ogóle nie da się aktywować w tym czasie i będę zmuszony najpierw ręcznie wyłączyć cykl za 35zł czyli świadomie zrezygnować z udziału w promocji ze wszystkimi tego konsekwencjami.
jak włączysz stary nolimit w trakcie nowego(od razu pobierze 25zeta i skumuluje resztę nowego nolimitu z 31dniami tego włączanego i doda GB) to dopiero gdy upłynie ważność tego nowego to przełączy się bezboleśnie na stary w ostatnim dniu ważności poprzedniej wersji! Nic nie wyłączasz tylko aktywujesz stary nolimit w trakcie obowiązywania nowego-reszta sama bezboleśnie się zrobi(podmienią się nolimity bez straty czegokolwiek.
monsune pisze:
04 sie 2023, 17:53
Możnaby wybiec wyobraźnią jeszcze dalej - rok minie, 12x200GB przybędzie (plus wszelkie inne benefity) - przedłużą tę promocję na kolejny rok czy zrobią inną? I jak wtedy będzie wyglądać kwestia uczestnictwa w niej, aby dokumulować kolejne TB, a jednocześnie utrzymywać te dotychczas skumulowane ;)
podobna sytuacja jest z "fajnym efektem" w ramach "300GB na rok"-jeśli aktualną wersję promocji zakończą z dniem 30.09.2023 i wydadzą nową(z nową datą obowiązywania np.nowa będzie od 1.10.2023) to ta nowa promocja będzie niezależna od starej i o ile spełni się warunki tej nowej(np.data aktywacji numeru lub posiadanie niebieskich oczu :lol: ) to można z niej ponownie skorzystać zgodnie z jej warunkami, bo każda promocja mająca datę początku i końca jest niezależna od innych jej edycji. Gdyby jednak nieuczciwie podmieniali regulaminy(jak w sztucznie przedłużanej promocji "300GB na rok" podmieniali regulaminy ze zmienioną jedynie datą końca promocji, aż do dnia 31maja 2023 gdzie ją zakończyli i z dniem 1 czerwca 2023 wydali "nową" obowiązującą od tego dnia) ze starą datą startu ale z nowymi datami końca to regulaminowo nadal byłaby to ta sama edycja i z niej się nie skorzysta jeśli już się w jej ramach odebrało benefity.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 18:17 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155355  autor: monsune
 04 sie 2023, 18:14
@zulu144dwa Rozumiem. Czyli tu się nie obawiać bo istnieje wspólna, zawsze taka sama właściwość kumulacji i karencji GB, która jest w dodatku zawsze nadrzędna nad daną promocją.

@darekka Kapitalna sprawa z tym stackowaniem NL w takim razie, wygląda na to, że karta 2019 to potęga. Się cieszę jak nie wiem co, bo jakbym nie dopytał i nie doczytał to bym pewnie na nowej karcie to wszystko robił... oby tylko tego nie pozmieniali w ciągu roku... a jeśli chodzi o ten udział w ew. nowej promocji (wierzę, że nie namieszają z datami) to dobrze myślę, że na 2019 zestackuję bez problemu nowy NL na starym czy to raczej tylko z nowego na stary NL działa poprzez wyjątkową właściwość kart 2019?
 #1155356  autor: darekka
 04 sie 2023, 18:30
w obie strony to działa ze starego na nowy i odwrotnie ale karta musi byc regulaminowo aktywowana przed 19.09.2019 aby móc z nowego nolimitu powrócić na stary-ja mam nowsze ale ze specjalnych edycji białych starterów i gdybym zmienił na nowy to regulaminowo nie mam powrotu do starego ale za to mam inne poPREZENTowe benefity na starym :D więc nie muszę/nie mogę kombinować
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 18:35 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155357  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 18:34
Na jednej z kart nam jeszcze możliwość odebrania 4 paczek z 1200GB i 9 paczek z 2400GB. W międzyczasie odebrałem PREZENT czyli stary NL na 31 dni za 25zł ale za darmo. PREZENT nie wyłączył 2400GB co już sprawdziłem aktywacją NL za 35 zł i otrzymaniem kolejnej paczki 200GB. Muszę przyznać, że przed PREZENTEM trochę ręcznie wcześniej przedłużałem nowe cykliczne NL na 31 dni.
Cykliczny NL za 35 zł aktywowałem ponownie zaraz po otrzymaniu informacji o wyłączeniu 5G pass w następnym dniu.
To jest SKYNET w pozytywnym znaczeniu.

PS. Dla 5G pass w nowych NL obowiązuje LIFO
PS2. Karencję mozna sprawdzić na stronie MO po kliknięciu w guzik <zobacz szczegóły> przy numerze telefonu.
PS3. Ze względu na zawirowania to ustawiłem stronę startową firefoxa na Komunikaty Orange. To niewiele pomoże jak zlikwidują stary NL za 25 zł tak jak stary cykliczny NL za 7 zł.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK