DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
 #1155373  autor: monsune
 04 sie 2023, 23:06
Bardzo jestem wam wdzięczny za tak dużą dawkę informacji. Chwilę mi zajęło przetrawienie wszystkiego. I muszę wam powiedzieć, że jeszcze trochę się waham. Bo dotarło do mnie w międzyczasie, że na karcie 2019 mogę też po prostu odpalić 2TB z NL za 300zł. Wychodzi 25zł/mc bez żadnego ryzyka i zabawy, od razu ogarnięty cały rok i święty spokój. A gdyby zrobić to piątkami to w zasadzie będzie prawie 3TB czyli 100zł za TB plus NL gratis. Z promocji 2400GB niby jeszcze więcej można wykręcić no ale kosztuje to ponad 4 stówki w sumie, a w perspektywie dochodzi jeszcze potem 35zł/mc za utrzymanie (bo nie wiadomo jak będzie ze starym NL, mam obawy, że wywalą). W tej opcji 2TB mogę sobie spokojnie zbierać piątkami kwotę i żyć z bonusów za doładowania aż uzbieram całość. Jak rozumiem z przedłużaniem też nie byłoby problemu bo kolejny pakiet i załatwione, z kumulacją i chyba też odświeżeniem terminu ważności. Jest nad czym myśleć.

A ciekaw jestem czy GB z promocji 2400GB wpadają do tej samej przegródki co GB z tej paczki 2TB.
 #1155374  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 23:17
monsune: Ze starych NL od 3.09.2022 można aktywować tylko cykliczny i jednorazowy NL na 31 dni za 25 zł.
Tylko nowe NL mogą wpływać na ważność GB z doładowań.
Odkąd nowe NL mają kumulację to stare i nowe NL maja GB w jednym miejscu.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 23:22 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 1 raz.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155378  autor: zulu144dwa
 04 sie 2023, 23:40
GB z doładowań to inna przegródka=saldo niż saldo GB związanych z NL.
W regulaminie nowych NL mowa jest tylko o 31 dniach dłużej ważnym koncie złotówkowym na wychodzące niz NL jest ważny.
Wpływ nowych NL na ważność salda z GB z doładowań nie jest regulaminowo opisany i jest tylko wtedy, gdy NL powoduje zmianę ważności złotówek.

PS. Pisałem, że Orange to nie PLAY gdzie wszystkie GB lądują do jednej przegródki ale w tej przegródce nagle może część GB znikać że względu na ważność, choć cała przegródka ma znacznie dłuższą ważność.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155381  autor: darekka
 05 sie 2023, 06:58
Zmiany nolimitów starych nastąpiły 3 listopada 2022 https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 68b6828cee nie zaś 3 września 2022. Co do przedłużania GB z doładowań to...zawsze można to robić promką "300GB na rok" za darmo lub odpłatnie za 29zł poprzez usługę "Więcej czasu na internet" albo przenieść numer z innej sieci zgarniając RWK+2GB ważne rok(do tych 2 GB ważnych rok wpadać będą bonusy za doładowanie 5kami+100GB za aplikację+"300GB na rok") ale tu już tylko nowe nolimity+ewentualnie 1200/2400 będą dostępne.
Wszelkie nolimity przedłużają wzajemnie poprzednie nolimity bez utraty GB z nolimitów więc czy od razu właczysz stary za 25złz20GB+GB z doładowań 5kami/pobawisz się tymi nowymi+1200/2400GB+GB z doładowań i powrócisz za jakiś czas do starego za 25zł/nowego np.miesięcznego czy odpalisz roczny(ale tu masz relatywnie mało neta bo 2TB+GB z doładowań 5złotymi) i po roku znowy roczny (o ile będzie)/stary miesięczny/nowy to...wszystko się skumuluje i przedłuży!

Kwestia przemyślenia ile oczekujesz neta i ile możesz zapłacić, bo w zasadzie to ma tu decydujące znaczenie.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2023, 11:43 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155395  autor: zulu144dwa
 05 sie 2023, 14:41
darekka: Regulaminowo promocji 300GB na starej karcie nie włączy się, a poza regulaminem nie sprawdzałem.
1200GB przedłużyli do 30.09.2023 dla wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali.
monsune: optymalnie jest zacząć od zapisania się do promocji 1200GB i 2400GB oraz wykorzystania 4 promocyjnych NL na próbę po 15 zł na 31 dni.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155415  autor: monsune
 05 sie 2023, 17:54
@koszalineo941268 Poważnie nie da się już włączyć tego za 300zł? Nawet jak go widzę w MO? To nie jest dobra wiadomość bo już się skłaniałem w tym kierunku a tu lipa...

@darekk Ale hm, jak 4x po 15zł? Da się aż 4 miechy jechać w ten sposób? Bo to by było dobre. Rozumiem, że obie promocje naraz dają 2x na start, ale skąd się biorą kolejne 2x?
 #1155420  autor: koszalineo941268
 05 sie 2023, 18:24
@monsune masz aktywny guzik "włącz usługę"? Przy nazwie pakietu nie masz dopisku "archiwalna"?
Najlepiej pokaż skrina. Spróbuj również włączyć, nic nie tracisz - jak się uda, to daj znać.

Ja pakiet za 300 zł widzę tylko na numerze, na którym go włączyłem rok temu, przed jego wycofaniem z oferty.
Obrazek
 #1155421  autor: monsune
 05 sie 2023, 18:53
Ostatni raz sprawdzałem to w ub. roku i wyglądało dobrze. A teraz doczytałem, że ten pakiet za 300zł można było włączyć tylko do 02.11.2022 włącznie. Od 03.11.2022 nastąpiła zmiana i jest tylko ten za 365zł. Był przypadek, że komuś jeszcze udało się włączyć za 300zł, ale i tak nie dostał pakietu GB - przyszła informacja, że usługa niedostępna, także u mnie pewnie byłoby w ten właśnie sposób. Przy czym nie było ponoć czegoś takiego jak 2TB za 300zł i można było włączyć wyłącznie 1TB, a 2TB pojawiły się w MO wraz ze zmianą na tę droższą wersję.

No trochę to smutne bo jednak sytuacja rynkowa trochę się zmieniła od ub. roku i teraz to już żadna łaska, że jest 2TB skoro konkurencja (Plush chociażby) też tyle daje, a koszt TB jednak wychodzi słono w ten sposób. A dziwnym trafem w utrzymaniu żaden operator nie wychodzi przed szereg z kwotą za NL + dużo netu poniżej 30zł. Przypadek?

Także jednak skorzystanie z obecnej promocji 2400GB (a może też 1200GB jak w końcu to pojmę do końca) i potem wajcha na NL za 25zł byłoby najkorzystniejsze. No ale już się nie łudzę w tej sytuacji, że te 25zł długo się utrzyma i tu jest haczyk bo jak się nie utrzyma to pozostanie bulić 35zł. Kurczę, żeby chociaż dało się to mieć na 2 kartach to byłoby przyjemniej, możnaby użytek zrobić z tego NL-a, a tak to jednak lekki bezsens jak karta siedzi w routerze i służy tylko do netu.
 #1155422  autor: koszalineo941268
 05 sie 2023, 19:44
monsune pisze:
05 sie 2023, 18:53
to jednak lekki bezsens jak karta siedzi w routerze i służy tylko do netu.
Tytuł wątku mówi jasno - przedłużenie nolimitu i GB.

Jak zależy ci tylko na internecie i nie boisz się żonglerki kartami SIM, to na Allegro kupujesz 20 starterów T-Mobile go! za 40 zł i co dwa tygodnie do końca roku uruchamiasz kolejnego z nielimitowanym internetem.
 #1155424  autor: monsune
 05 sie 2023, 20:33
Nie no, tytuł jest jaki jest, a ja od początku jęczę, że mi ten NL słabo potrzebny raczej, a jeśli już to bez sensu taka paczka danych w telefonie, a w routerze z kolei NL bez sensu. Jak z tego realnie korzystać? Żonglować co chwila? Oni dobrze wiedzą, że to jest bez sensu i mało kto wykorzysta cały potencjał takiej oferty bo trzeba się namęczyć, a tanio wcale nie jest. Serio mógłby być jakiś tandem, żeby na dwóch simach dało się korzystać, nie sądzisz? Mogłoby to bardzo miło zadziałać od strony marketingowej - ktoś w domu chce NL i trochę netu, druga osoba odwrotnie. Albo i jeden człowiek bo jedną kartę w router, drugą w tel. I wtedy ludzie z pewnością chętniej wydawaliby co miesiąc te 30-40zł.

Już się off-top robi zbytni, ale jak miałbym żonglować to Plush kusi - pakiety nocne 200GB za 10zł. Wychodzi raptem 50zł za TB nocnego netu bez napinki i przepłacania, a coś większego sobie na noc ustawić, backup do chmury robić w tych godzinach, itp. fajna sprawa. Na upartego możnaby postawić sieć na 2 routerach i skonfigurować wszystko tak, żeby się routing o odpowiednich porach przełączał. Tu też mam trochę żal do Orange, że przez tyle lat nie zaproponowali niczego nocnego.

TM w ogóle nie biorę pod uwagę bo się naczytałem swego czasu jak to ludziom nielimitowany net działał w dzień np. 2mbps i jeszcze problemy robili przy próbach wycofania się z umowy. Moim zdaniem jeśli chodzi o poziom ściemy to TM przebija nawet Gluta także kompletnie nie wierzę w uczciwą ofertę na tych starterach.
 #1155445  autor: darekka
 06 sie 2023, 09:27
Nie ma mozliwości aby te GB z nolimitów przełużyć BEZ WYKUPIENIA NOLIMITU-nawet jeśli ma karta być w routerze(u mnie 3 siedzą non stop, a 4ta w ciągu 3msc wpada do routera) to nie patrz, że się marnuje nolimit rozmów(cóż takie oferty) ale patrz na to co dostajesz(ile neta) za ile kasy i tym się kieruj. Oferty typowo internetowe są sporo droższe(z wyjątków jest FLEX z nolimitem+internet, który ma możliwość klonowania głównej karty i dzielenia neta na kilka kart-klonów ale i cena/ilość GB jest inna) albo promocyjne żąglowanie kartami musisz robić np.T-mobile 14dniowy nolimit neta za cene startera(dm końca roku), Virgin 430GB za 15zł/msc(w Virgin dla młodych do 27urodzin jest abo miesięczne za 50zł z pełnym nolimitem wszystkiego i brak zakazu używania w routerach)...kwestia poszukania i policzenia czego i za ile się oczekuje.
Możesz też przenieść numer do orange nawalić neta ile potrzebujesz łądując po 5zł. dostajesz 12,5GB(kasa zostaje i GB masz za przeniesienie ważne rok), połączyć to z promocją "300GB na rok" i po roku decydować czy resztę zebranego neta płatnie przedłużasz za 29zł na rok(lub kilka) czy przenosisz numer do konkurencji, a kasę pomniejszona o 20zeta odbierasz przelewem na konto.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155489  autor: monsune
 06 sie 2023, 16:22
No czysta prawda, co tu wiele pisać. Ale jak się człowiek wyżarł przez tyle lat na Grunwaldzie to powrót do rzeczywistości jest trudny. W rzeczy samej widzę już teraz parę rozwiązań ale to wszystko jest takie na chwilę, wiecznie trzeba coś zmieniać, pamiętać, itd. Jeszcze nie wiem czy jestem gotów na to. Najlepiej byłoby nawalić piątkami w Orange jednak, przedłużyć na rok i mieć święty spokój. No ale uzbiera się masa kasy z którą nie ma co zrobić za bardzo, dawniej były skuteczne metody na pozbycie się jej szybko i w miarę opłacalnie, a teraz tak jakby to umarło. Hm, a może faktycznie ten myk z przeniesieniem i zwrotem kasy z konta będzie trzeba wykonać... niby kasa zamrożona do czasu skonsumowania tych TB, ale kiedyś wróci, a jak kupię pakiet 2TB (albo zacznę ładować kasę miesięcznie w utrzymanie) to zniknie.

A z tych szybkich numerków to zaczynam się wkręcać w 400GB w Pluszaku. Nie byłoby to takie głupie sprawdzić czy i jak mi śmiga Plus, zwłaszcza w ramach agregacji. Łatwo i tanio zrobić rok ważności karty, można potem po 10zł kupować pakiety nocne 200GB, ma to jakiś sens. A jak coś mi się nie spodoba to będzie dobry materiał wyjściowy na transfer do Orange i roczną ważność pod piątki ;)

Bo powiem szczerze, że mnie ta promocja 2400GB w Orange średnio przekonuje. Duża inwestycja, duże koszty stałe później, a jak to wszystko tak przyspieszyło to nie wiadomo co będzie za rok, a może już nawet na święta. Może się okazać, że to jakaś przejściówka i cały ten wysiłek finansowy szlag trafi bo prawdziwą bombę zrzucą na jesieni.
 #1155495  autor: zulu144dwa
 06 sie 2023, 17:04
monsune: Jak się pomyśli to w OFNK z samej startówki za 5 zł bez doładowań wyciągnie się ogółem z 400 GB rozłożone nawet na ponad pół roku. Im dłużej tym większa szansa na dodatkowe darmowe promocje z GB.

PS. NL za 1 zł rządzi.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1155496  autor: darekka
 06 sie 2023, 17:17
A T-mobile i darmowe 45GB na 7dni odpalane co tydzień daje 4*45GB czyli ok 200GB/msc za 0zł...wystarczy 20zeta na RWK i ogień. W cenie 5zł za starter T mamy 14dni full nolimit na net(ostatnia aktywacja możliwa 31 grudnia 2023).
Ale niestety wszystko wymaga kombinacji.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1155501  autor: rogmaniek
 06 sie 2023, 19:33
darekka pisze:
06 sie 2023, 17:17
A T-mobile i darmowe 45GB na 7dni odpalane co tydzień daje 4*45GB czyli ok 200GB/msc za 0zł...wystarczy 20zeta na RWK i ogień. W cenie 5zł za starter T mamy 14dni full nolimit na net(ostatnia aktywacja możliwa 31 grudnia 2023).
Ale niestety wszystko wymaga kombinacji.
To ja jeszcze dodam, że przenosząc numer do T-Mogiły, w ramach MNP, ma się 90 dni ważności konta - nawet bez konieczności doładowania. Potem znów można przenieść numer do innego operatora i wrócić ;-)

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!