DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 4 z 22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 22
 #1141064  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 11:38
biala1991: to źle? I tak to okazja jednorazowa.
Przy bonusie +10 GB online czy w MO też nam to włączyli automatycznie, wystarczy, że doładujemy tym kanałem konto.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141069  autor: R.Mandano
 06 sty 2023, 12:01
Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, ale ta promocja to może być perfidna pułapka zastawiona na Chomika Biznesu.
:lol:

Załóżmy, że od 1 kwietnia Orange wprowadzi nową definicję aktywności, oraz wprowadzi 10 pln/m za brak aktywności - jak np. ostatnio zrobił fioletowy "Szatniarz z Misia", który wprowadził co prawda 5 pln, ale Orange może pójść krok dalej, tym bardziej że jedni i drudzy to spadkobiercy Dantona i Robespierra ...
:wink:

I pierwsza pod gilotynę trafi Biała ...
:lol: :lol: :lol:
 #1141070  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 12:05
R.Mandano: a Ty znów szerzysz swoje teorie spiskowe... Na razie każda dowolna aktywność nie zabierze nam tych 5-złotowej daniny, a operator za sam fakt doładowania czy kupienia usługi pozwala nam samemu dowolnie zarządzać usługami w OFNK. Chłopie, pozwol nadal nam to robić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141071  autor: biala1991
 06 sty 2023, 12:10
Karlos20 pisze:
06 sty 2023, 11:38
biala1991: to źle? I tak to okazja jednorazowa.
Przy bonusie +10 GB online czy w MO też nam to włączyli automatycznie, wystarczy, że doładujemy tym kanałem konto.
Tylko że w promocji +10GB za doładowanie online/MO bonus 10GB wpada niezależnie od wartości doładowania (zasilenie za 5zł daje tyle samo GB co zasilenie za 100zł), nie tak jak w przypadku promocji przedłużenia ważności konta gdzie wartość doładowania ma wpływ na "uzysk", im większe doładowanie tym dłuższa ważność a szansa na skorzystanie jest tylko jedna
 #1141072  autor: R.Mandano
 06 sty 2023, 12:12
Karlos20 pisze:
06 sty 2023, 12:05
R.Mandano: a Ty znów szerzysz swoje teorie spiskowe...
Spiskowe :?:
:lol:

Najpierw parę miesięcy temu Orange wyciął brzydki numer z opłatą za brak aktywności dla posiadaczy wcześniej włączonego RWK,
niedawno Play wyciął brzydszy numer, bo zmienił definicję aktywności i wprowadził nową opłatę do istniejącej taryfy,
a teraz Orange zauważył, że skoro Playowi numer się udał i nikt nie pisze skarg do UOKiK (czy tam tego UKE) - to może przejdzie jeszcze większy sztosik ...
:wink:
 #1141073  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 12:15
biala1991: wiem o tym, ale masz wybór - zasilić raz jednorazowo a dobrze, albo męczyć się "piątkami" i odpłatnie to przedłużyć, aby mieć skutek przedłużenia na 2 lata kasy i GB bonusowych, musisz wydać 58 zł (zostanie 2 zł na głównym) zyskując 150 GB.

R.Mandano: Play to stosuje tylko w odNOWIE, a w PNK RWK zmienia cennik zasileń, w OFNK masz korzystniej, oprócz daniny, którą bajecznie łatwo unikniesz. Doładowujesz konto, wpadają gigsy, przedłużasz je na tyle, na ile chcesz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141081  autor: nowlasnie
 06 sty 2023, 13:02
Jak można nieświadomie doładować przypadkową kwotą to ja nie wiem. Biała, jesteś lunatyczką? ;-)
Karlos: tych dwóch sytuacji (wydania na przedłuż. za 29 zł i wydania na kolejną porcję GB z prom. 300 GB) nie da się porównać, bo w 2. przypadku forsa zostaje w skarbonce a w 1. znika bezpowrotnie.
 #1141086  autor: kazik20
 06 sty 2023, 13:34
Karlos20 pisze:
05 sty 2023, 09:57
kazik20: dobry kod wbiłeś? Uściślijmy:
1) *101*01# to stan i ważność bonusowych GB z doładowań w OFNK
2) *101*1# to stan GB oraz ważność usługi no-limit
Dobry kod wybrałem. Jednak już wszystko OK i podaje ile zużycie, a myślałem że to poprostu nazwa usługi ten promocyjny NL+7GB na 7dni :lol: Wcześniej lecieliśmy na elastycznym który w międzyczasie się skończył i wykazał stan brak pakietu, a ten z NL jeszcze nie był wogóle ruszony. Taka głupia sprawa poprostu. :smt005
Ty Karlos jesteś boss od tych regulaminów, ale jak widać dopiero w praktyce samodzielne wypróbowanie czegoś naucza trwalej. :smt006 :mrgreen: Sorki za zamieszanie.
A z kredytem też różne numery mogą być bo nie wiem czy dobrze przeprowadzę procedurę. Szkoda trochę, że darmowe GB za logowanie w MO nie przedłużą OA.
 #1141088  autor: biala1991
 06 sty 2023, 13:37
nowlasnie pisze:
06 sty 2023, 13:02
Jak można nieświadomie doładować przypadkową kwotą to ja nie wiem.
Zmieniasz kontekst, chodzi o nieświadome skorzystanie z promocji, bo o tym że z niej "skorzystałam" dowiaduję się z smsa po doładowaniu. Gdyby promocja nie wchodziła z automatu i miałabym możliwość świadomego skorzystania to wybrałabym doładowanie np. za 50zł a drugiej szansy nie ma
 #1141089  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 13:47
biala1991: skoro nie korzystasz z Mój Orange - a informowali, że nowy prezent był w środę, 4 stycznia. Nawet na forum o tym pisaliśmy.
Przegapiłaś szansę i tyle :D

kazik20: Spoko, sam przetestowałem procedurę kredytu na zakup usługi, musisz czekać na SMSa z numeru 8051 po wysłaniu darmowego SMSa z włączeniem usługi / wbiciem krótkiego kodu czy przy aktywacji z Mój Orange, inaczej tej procedury nie ukończysz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141093  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 14:21
R.Mandano: spłata pożyczonej kwoty odbywa się przy najbliższym doładowaniu, np. jeśli jest -5 zł i zasilisz się za 5 zł, to saldo wyniesie 0. Zyskasz możliwość kolejnej pożyczki na zakup / uzupełnienie brakującej kwoty na zakup usługi. Nie ma obowiązku zwrotu tej pożyczonej kwoty, ba - nawet mając minus na koncie można zmigrować do innej taryfy, abonamentu, Flexa czy do innej sieci.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141094  autor: R.Mandano
 06 sty 2023, 14:29
No dobra :
1 - czy z takim ciągnącym się kredytem zmienisz operatora na innego :?:

2 - czy może numer - po takim kredycie, którego nie chcesz spłacić i czekasz do końca OP - jest do wyrzucenia :?:

3 - no i wisienka na koncie :lol: - czy na twój pesel Orange nie założy jakiejś adnotacji, że masz długi w firmie, i będzie robił problemy przy kolejnych numerach :?:
:wink:
 #1141095  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 14:49
1. Zmienisz, bez problemu.
2. Jak najbardziej.
3. Powtarzam to jak mantrę przy 5-złotowej daninie za brak aktywności gdy masz saldo zerowe lub ujemne - to usługa operatora, taki debet jest dobrą wolą operatora - to usługa ratunkowa. Prepaid (telefon na kartę) NIE JEST kartą kredytową - żadnych kwestii windykacyjnych z tego tytułu nie będzie, bo to nie jest abonament. Sam mam kilka kart OFNK z debetem -5 zł i nic takiego się nie stało. Po prostu gdy doładuje numer, odciągną mi kwotę pożyczoną. Nie ma obowiązku doładowania. Tyle.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141097  autor: R.Mandano
 06 sty 2023, 15:07
Karlos20 pisze:
06 sty 2023, 14:49
... Po prostu gdy doładuje numer, odciągną mi kwotę pożyczoną. Nie ma obowiązku doładowania. Tyle.
Obowiązku nie ma, ale prędzej czy później musisz doładować. Numer w Orange - jak zresztą obecnie u wszystkich operatorów - bez doładowania, przynajmniej raz na jakiś czas, jest w zasadzie bezużyteczny. Przecież w Orange jakakolwiek promocja działa tylko w OA.
:wink:

Dlatego tak nie namawiałbym na kredyty u operatorów, bo temat długów między stronami umowy reguluje Kodesk Cywilny, a nie regulaminy bankowe dot. kart kredytowych - choć one również to regulują, ale stoją niżej w prawnej hierarchii niż KC.
Dziś może Opek cię nie ściga, ale - skoro masz kilka numerów z kredytem - to tuż przed terminem przedawnienia długu możesz dostać pismo z wewaniem do spłaty długów w ciągu 14 dni.
:wink:
 #1141100  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 15:25
R.Mandano: nic nie musisz, bo prepaid jest bez zobowiązań, porzucę numer i tyle. Nie musisz spłacać "kredytu" u operatora, bo to nie jest postpaid - jest to traktowane jako usługa. Nawet mam dowód na to, że jeśli przejdę na inną taryfę przy aktywnym debecie, on znika, np. migrując do nju na kartę.
Proszę, oszczędź sobie niepotrzebnej analizy, bo teraz przesadzasz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141102  autor: R.Mandano
 06 sty 2023, 15:49
Karlos20 pisze:
06 sty 2023, 15:25
R.Mandano: nic nie musisz, bo prepaid jest bez zobowiązań, porzucę numer i tyle. Nie musisz spłacać "kredytu" u operatora ...
Dalej już nie będę ciagnął wątku, ale na koniec dodam, że jeśli uważasz, że kiedy porzucisz numer to operator kasuje całą bazą o tobie - tio jesteś w mylnym błędzie.

A tak z ciekawości - wróć z Nju do taryfy, gdzie miałeś aktywny kredyt, którego nie spłaciłeś, i powiedz, czy dalej możesz ponownie zaciągnąć kredyt, który podobno się wyzerował w momencie przechodzenia do Nju :?:
:wink:
 #1141103  autor: KC-KARLOS
 06 sty 2023, 15:51
R.Mandano: i co to zmienia? Nic.
Tak, migrując z nju do OFNK, nadal mogę wziąć debet. Przypominam, jest to usługa, nie pełnoprawny dług.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141105  autor: R.Mandano
 06 sty 2023, 15:57
Karlos20 pisze:
06 sty 2023, 15:51
Tak, migrując z nju do OFNK, nadal mogę wziąć debet ...
To żeby była jasność - migrujesz zakredytowaną OFNK do Nju, w OFNK kredyt się zeruje, w Nju nie pobierają przy doładowaniu długu z OFNK, potem wracasz do OFNK, dostajesz czyste konto i znów możesz się kredytować :?:
:wink:
  • Strona 4 z 22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 22