DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 5 z 26
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26
 #1132401  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 12:41
No i wszystko jasne. Ostrzegałem, że zwykła "piątka" w połączeniu z promką nie da OA na 31 dni, a daje na 2 dni.
Zachęcam, aby włączyć za 9 zł usługę RWK.
Nieobowiązkowo (lecz też to jednak zalecam) można włączyć "Więcej czasu na internet" w taryfie OFNK. Wówczas gdy ktos mniej korzysta z neta nie straci ich nawet po roku od aktywacji promki 300 GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132448  autor: neotele
 14 cze 2022, 14:28
Karlos20 pisze:
13 cze 2022, 12:41
zwykła "piątka" w połączeniu z promką nie da OA na 31 dni, a daje na 2 dni.
Czy zawsze będzie tu ważność konta głównego przedłużona o 2 dni, czy tylko w przypadku, gdy dzień aktywacja promocji 300GB, jest ostatnim dniem OA? (tak, jak piszą w Regulaminie poniżej)

Regulamin promocji ”Internet za darmo”:
6. ... termin ważności dotychczasowego Bonusu zostanie ustawiony w najbardziej korzystny dla Abonenta sposób (przedłużony lub pozostawiony bez zmian w przypadku, gdy ważność wcześniej przyznanego Bonusu była dłuższa od ważności kolejnego).
 #1132449  autor: Karlos20
 14 cze 2022, 15:27
neotele: jeśli okres OA i bonusu GB przewyższa czas ważności nominału 5 zł, ważność OA i bonusu nie zmieni się, w innym wypadku gdy zostanie 1 dzień OA lub 0 dni OA (bądź wejdziemy w OP i wyzeruje nam środki - złotówkowe i / lub bonusy GB w OFNK), wówczas zasilenie 5 zł przywróci OA i ustawi jego ważność na 2 dni, wraz z tą samą ważnością GB / lub ważność GB nie ulegnie zmianie (powrót do OA przywraca kasę, jeśli zasilimy konto w ciągu 7 dni od przejścia w OP - "Gwarancja zwrotu"). Dlatego ZALECAM odpalenie usługi "Więcej czasu na internet", wówczas mamy spokój na tydzień, miesiąc, rok lub dłużej.
Ważne: niespełnienie warunku doładowania za min. 5 zł/miesięcznie pozbawia nas kolejnej transzy bonusu 25 GB, co może spowodować ich utratę ważności - wówczas gdy GB z zasileń przejdą w OP - mamy 7 dni na ich odzyskanie ("Gwarancja zwrotu na bonusowe GB").
Przypomnę: zapłacisz - skorzystasz dłużej - śpisz spokojnie - nic nie przepadnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132452  autor: Karlos20
 14 cze 2022, 16:46
nowlasnie: czytaj uważnie: jeśli NIE doładujesz konta za 5 zł i nie spełnisz warunku promocji, nie dostaniesz kolejnego pakietu 25 GB, co grozi utratą ważności całego salda GB. Odpłatna usługa chroni Cię przed tą sytuacją. Oczywiście działa to tylko w OFNK.
Nie, taki konsultant może nie udzielić takich szczegółowych info. Ja nim nie jestem. Ja tylko przestrzegam. A za ok 2,4 zł miesięcznie, mamy gwarancję, że środki nie przepadną przez rok, niezależnie czy spełnisz warunki promocji czy też nie.
Chcesz ryzykować, proszę bardzo - żeby później nie było zdziwienia, że po 7-dniach od ich utraty stracisz bezpowrotnie GB. Skoro opłaca się przedłużyć złotówki za 9 na rok, zamiast tego można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu za 29, również za środki zebrane za spełnienie warunków promocji "300 GB przez rok".

Przypomnę, że T, Play i Plus mają dużo wyższy wymóg otrzymywania bonusowych GB (+1200 GB na rok lub +1500 GB "na rok / na lata" w Plusie) i też w wielu przypadkach jeden "fałszywy" ruch i tracisz część lub całość GB z promocji.
Orange jako jedyny wymaga utrzymania wychodzących + 5 zł zasilenia miesięcznie. A dzięki opcji odpłatnego wydłużenia środków JAKO JEDYNA SIEĆ zagwarantuje, że zebrane środki nie przepadną, nawet przez wiele lat. Dla mnie to uczciwe rozwiązanie, niespotykane u innych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132457  autor: nowlasnie
 14 cze 2022, 17:09
Ja tam lubię ryzyko.
Orange będzie wysyłać smsy przypominające o konieczności doładowania i przedłuż. promocji, a jak ktoś zużyje całość to nie będzie co przepadać (nie każdy chomikuje).
Poza tym teraz tak łatwo o darmowe/tanie GB, że np. mnie się nie chce nawet zastanawiać nad utratą kilkunastu czy kilkudziesięciu Gb.
 #1132462  autor: macqmacq
 14 cze 2022, 20:14
nowlasnie pisze:
14 cze 2022, 16:33
Karlos20, bo zacznę podejrzewac, że pracujesz dla Orange. Po co płacić 29 zł za "Więcej czasu na internet", skoro samo odpalenie/odnowienie prom. "300 Gb" daje 31 dni ważności na gigabajty. Grozi tylko utrata złotówek na koncie, na co sposobem jest wykup. RWK za 9 zł.
A ja podejrzewam, że jesteś pracownikiem konkurencji :lol:
Karlos cały czas pisze o różnych formach przedłużania konta! - również za 9zł! :-D
Ps. "300 Gb" daje 31 dni ważności na gigabajty" - owszem, ale pod warunkiem, że mamy aktywne konto!... :roll:
 #1132472  autor: neotele
 15 cze 2022, 10:30
Zakładając, że będzie można korzystać z GB w okresie pasywnym (czego nie jestem na 100% pewien - może ktoś to już testował?), to widzę pewien mankament, związany z taką strategią.
Mianowicie, wejście w okres pasywny wiąże się z blokadą środków na koncie głównym i ich automatycznym odblokowaniem, po doładowaniu i pobraniem haraczu w wysokości 10% kwoty zablokowanych środków, lecz nie mniej niż 1gr i nie więcej niż 20zł.

https://www.orange.pl/omnibook/usluga-o ... e-na-karte
 #1132478  autor: R.Mandano
 15 cze 2022, 12:16
nowlasnie pisze:
15 cze 2022, 11:13
@neotele
Dyskusja jest nie o tym, czy ...
Szczerze przyznam, że już się pogubiłem o czym jest tu dyskusja.
Zwłaszcza, że promocja jest jasno opisana w regulaminie.
:lol:

Doładowujesz konto za minimum "piątaka" i Orange daje "paczkę" 25 GB na 31 dni (plus dodatkowe 12,5 GB za sam fakt doładowania kwotą 5 pln).
I tak przez 12 miesięcy, z tym, że - w przypadku abonentów w OP - trzeba w odpowiednim dniu doładować konto kolejnym 5 pln, a w przypadku abonentów z OA - wystarczy doładować w dowolnym z 30 dni, poprzedzających wygaśnięcie paczki.
:wink:
 #1132489  autor: neotele
 15 cze 2022, 15:59
Zastanawiamy się, jak sądzę, jak najkorzystniej skorzystać z tej promocji.

Najlepiej byłoby dysponować kontem z przeniesie lub/i ważnym rok (lub dłużej).
Ewentualnie dobrze by było wykupić RWK GB i konta głównego za 29 zł i bezpiecznie oraz elastycznie korzystać z tej promocji. Jednak nie każdy dysponuje kontem z nadmiarem wolnej gotówki.

Popełniłem drobną symulację, może przydatną dla posiadających (prawie) zerowe konto lub myślących o nowym starterze, która pokazuje, że opcja podsunięta przez nowlasnie, bez wykupowania RWK za 9 zł może być korzystna dla kogoś planującego skumulować nie więcej niż 6 pierwszych paczek 25 GB.
Jeśli zaś myśli się o dłuższej kumulacji, to taniej i optymalnie, wg mnie, będzie na początku wykupić RWK za 9 zł, a po 7. doładowaniu (lub później), wykupić RWK GB i konta głównego za 29 zł, co pozwoli nam na korzystanie z tych GB przez 18-24 miesięcy.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 cze 2022, 16:35 przez neotele, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1132490  autor: Karlos20
 15 cze 2022, 16:10
neotele: w okresie pasywnym (OP) nie ma możliwości wykonywania płatnych połączeń wraz z GB za doładowania (również tymi z akcji 300 GB na rok), działa wyłącznie opcja zużywania promocyjnych GB np. z promocji 100 GB za założenie Mój Orange + GB za Gole (o ile są dostępne na koncie), o czym informował kazik20. Te środki zresztą mają najważniejszy piorytet i schodzą jako pierwsze.
Nie zdziwyłbym się, gdyby te GB byłyby zamrożone w OP, a po ich utracie ważności po prostu sobie przepadną - chyba, że zasilimy konto w MO (koniecznie), bo Kredyt, Przelew SMS i Kredyt na usługi - przywrócą tylko OA, nie przywróci zablokowanych środków..

Poza tym nie bierz pod uwagę bonusu 12,5 GB za zasilenie w MO za 5 zł, gdyż promka trwa do 30.06.2022 i nie musi być przedłużona w tym wariancie (operator poinformuje o zmianie).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132494  autor: neotele
 15 cze 2022, 16:42
@Karlos20
Przezornie założyłem, że zasilenie w MO da dodatkowe 5 GB (ale nie będę protestować, gdy przedłużą opcję z 10 GB :) )
Osobiście nie planuję testować możliwych opcji z okresem pasywnym, choć dla porządku pokazałem na liczbach, jak to (chyba) powinno wyglądać.
 #1132622  autor: zulu144dwa
 20 cze 2022, 12:55
300 GB w paczkach po 25 GB ląduje w Bonusie Internetowym za doładowania. Data jego ważności może być datą przyznania kolejnej paczki 25 GB. Może być bo sam bonus za doładowania może zmienić datę na dłuższą, albo wykupienie usługi więcej czasu na internet zmieni tę datę.
Standardowo Orange na 3 dni oraz 1 dzień przed kolejną paczką 25 GB powinno wysyłać SMS-y informacyjne podobnie jak w cyklicznych usługach bez limitu.
  • Strona 5 z 26
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26