DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1162214  autor: frigo
 28 gru 2023, 09:53
Chciałem zamowić rodzicom internet mobilny z tmobile 100gb/20zł na 24mc.
https://www.t-mobile.pl/sklep/oferta/in ... cquisition
Niestety nie wiem jaki musi być modem żeby w tej sieci obsłużył ten produkt. Chciałbym aby to był zwykły modem usb bez żadnych routerów wifi. Mam huawei e173, ale nie mam pojęcia czy on się nadaje bo nie ma lte. Ktoś mógłby powiedzieć jaki modem potrzebny jest do te usługi?
 #1162265  autor: matek451
 28 gru 2023, 17:46
Modem USB to prehistoria a E173 który masz to elektrosmieć, T-mobile nie ma sieci 3G. Masz chociaz zasięg tego operatora, robiłes test na telefonie ? Jaki budżet na sprzęt?
 #1162269  autor: frigo
 28 gru 2023, 19:35
Ja kompletnie nie wyznaje się na tych wszystkich 2.3.4.5 G, HSPA i tak dalej. Na tym modemie to normalnie moge uruchomić internet od Plusa, no ale fakt - on ma ograniczenie przepustowości bo to nie lte. Innych sieci nie próbowałem bo nie mam kart, a tmobile to już od kilkunastu u mnie nie było. Nie mam konkretnego budżetu, nie lubię wydawać na takie rzeczy za dużo kasy wiec może być najtańszy.
Co do zasięgu to normalnie wg mapy na tmobile jest pokrycie 4g/5g i 2g. nie wiem do czego to 2 g służy i czy po tym idzie internet.
 #1162281  autor: babciagienia1p
 28 gru 2023, 21:58
@frigo
Na modemie, który masz nie uruchomisz internetu z T-Mobile. Za kilka miesięcy nie uruchomisz z Orange. Są już - testowe - obszary, w których aktualnie nie uruchomisz również z Playa. Pozostaje Ci Plus.
Jeśli chcesz mieć internet z T-Mobile, musisz kupić modem (lepiej router) z minimum 4G = LTE. Na Twoim miejscu, przed decyzją o zakupie abonamentu, przetestowałabym działanie T-Mobile lub przynajmniej zapytałabym najbliższych sąsiadów jak im chodzi T-Mobile.
 #1162301  autor: matek451
 29 gru 2023, 09:06
Pre-paid T-mobile czyli starter GO! kosztuje 5 zł, jeszcze do końca roku mozna na nim uruchomić internet bez limitu na 28 dni za darmo. Idealny do testów , karta do telefonu i screeny z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US to podstawa a nie wirtualne mapki zasiegu T-mobile.
Na dziś najtaniej mobilny routerek z agregcją 2 pasm LTE za około 100 zł, działa po WiFi i USB. Stacjonarny router z agregacją 2 pasm LTE to juz około 200 zł.