DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1161538  autor: aothunterpl
 10 gru 2023, 11:18
Witam serdecznie chciałbym podpytać was jaki byście doradzili zakupić (używany ewentualnie nowy) Router pod LTE i przyszłe powiększanie sieci LAN + WiFi

Obecnie mam Asusa RT-AC51U na zmodyfikowanym oprogramowaniu @padavan


Interesuje mnie:

- wbudowany przynajmniej jeden port USB 3.0
- wsparcie dla alternatywnego oprogramowania (Merlin , Toamto , WTR itp.)
- obsługa modemu Hilink Huaway E3372s (lub nowszy) / alternatywnie obsługa karty SIM ale nie jest to wymóg
[choć w sumie stary AC51U może iść do pudła wodoszczelnego z modemem + antena i na zewnątrz budynku) a nowy nabytek jako główny router sieciowy
- obsługa (REALNIE) sieci LAN gigabit-owej(pod NASA - postawione na Dell Wyse 5070 , i nie tylko)
- w przyszłości VPN , monitoring , jakiś smart dom (smart postawiony na Dell Wyse 5070) itp.


Typowałem sobie wcześniej nieśmiertelnego

RT-AC56U

lub

RT-AC66U_B1 // RT-AC68U

Ale z opinii wynika , że nie będą realnie wspierać sieci gigabit jeśli chodzi o transfery
(jednak zależy mi aby po lanie NAS wyplunął transfery w okolicy 100-150MB) niezależnie od obciążenia Routera innymi usługami itp.

Powyższe modele można upolować na zagranicznym rynku 120-200zł u nas w cenach około 200zł wzwyż


Są jeszcze wersje AX nieco droższe ale nie mam rozeznania wśród nich.

Z najtańszych polecano:

RT-AX56U (4x rdzeniowy procesor , wsparcie alternatywnego oprogramowania)

Powyższy model z tego co widziałem można zakupić jako nowy w cenie do 500zł


Pytanie czy w kwocie do 300zł znajdę coś co zaspokoi moje potrzeby czy trzeba dołożyć i kupić coś bardziej przyszłościowego ?

Może macie jakieś inne propozycje ?

Pozdrawiam