DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1153256  autor: TomekkG
 06 lip 2023, 19:54
Cześć,
Proszę o pomoc w wyborze routerów do domowej sieci wifi mesh.
Obecnie planuje zakup routera LTE B628 350 huawei i chciałbym postawić sieć mesh (2 routery - nadajniki)
Za jakiś czas będę miał dostęp do światłowodu i wtedy do modemu swiatłowodu chciałbym od razu dołączyć tą sieć mesh.
Moje pytania:
- jaki wybrać system mesh? Budżet myślę do 500 zet – chyba cos takiego istnieje w tych pieniądzach
- podobno routera LTE B628 350 też jest mesh… czy to można jakoś wykorzystać i np. zamiast pierwszego zestawu: B628 350 + 2 nadajniki mesh , można kupić drugi router LTE B628 350 i mieć mesh?
 #1153267  autor: kemsinenu
 06 lip 2023, 23:11
Cześć. Dawno temu próbowałem to zrobić w biurze, jednak nie poprawiło to ogólnej sytuacji. Był lepszy zasięg, ale z powodu sposobu działania sieci wifi (half-duplex) wydajność ucierpiała. Było to jednak w czasach, gdy 5 GHz nie było jeszcze popularne i dostępne. Teraz mamy ac i ax, które oferują o wiele większą przepustowość. W każdym razie wtedy skończyło się na połączeniu access pointów ethernetem i to już dawało radę. Jeśli masz możliwość pociągnięcia kabli i zakupu access pointów, to zachęcam do tego rozwiązania.
 #1153322  autor: forum_tg
 07 lip 2023, 17:27
W domu parter + piętro mam router + mesh (3 szt)
Pokryty całość, działa super
Producent Huawei