DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
 #362492  autor: daniello23
 29 wrz 2009, 18:07
Cześc mam pytanie: Planuję zakupić na allegro Iphona z zwiętego z Ery lub Orange. Wiadomo, że z Iphonem z Ery z simlockiem nie ma problemu (wystarczy podłączyć i zsynchronizować z iTunes i tam jest możliwość ściągnięcia simlocka). Natomiast to nie obejmuje sieci Orange. Słyszałem że jezeli telefon jest z Orange, to jest możliwośc ściągnięcia simlocka w salonie przed zakończeniem umowy na abonament telefoniczny. Jest to bodajże koszt 77zł (dla klientów indywidualnych) i tu mam pytanie:
- jaki to jest koszt na prawdę?
- jak długo się czeka
- jakie dokumenty należy mieć przy sobie żeby w salonie mi to zrobili, jak kupiłem telefon od kogoś

 #362495  autor: Orfi
 29 wrz 2009, 18:39
Koszt jest taki jak podałeś. Czeka się różnie (mi powiedziano, że będzie to od 3 do 7 dni roboczych). Trzeba być abonentem Orange.

Orfi

 #362500  autor: quzo
 29 wrz 2009, 18:57
dodam że jeśli iphone był brany w jakiejś taryfie dla firmy to koszt zdjęcia simlocka wynosi kilkaset złotych

 #362636  autor: daniello23
 30 wrz 2009, 12:36
Orfi pisze:Koszt jest taki jak podałeś. Czeka się różnie (mi powiedziano, że będzie to od 3 do 7 dni roboczych). Trzeba być abonentem Orange.
Czyli rozumiem, że jeżeli ja kupiłem od kogoś ten telefon (na allegro), a nie jestem abonantem orange, to nie zdejmą mi simlocka??

 #362675  autor: dario321
 30 wrz 2009, 16:36
w/g mnie musisz im okazac umowe kupna

 #362680  autor: Pijo
 30 wrz 2009, 16:49
Dokładnie to musisz pokazać im umowę do której wziąłeś ten telefon. To nie może być dowolna twoja umowa, tylko ta z którą brałeś ten konkretny telefon - tak to działa w Orange.

daniello23 pisze:a nie jestem abonantem orange, to nie zdejmą mi simlocka??
Nie zdejmą.

 #362714  autor: Dworek
 30 wrz 2009, 20:18
daniello23, z tego co się orientuję to nie we wszystkich salonach Orange ściągają simlocki z iPhone'a. Poniżej zamieszczam korespondencję jaką prowadziłem z BOK Orange w tej sprawie, dodam, ze wiadomości pochodzą z marca tego roku:

"Uprzejmie informuję, że w chwili obecnej nie ma możliwości zdejmowania blokady Simlock z iPhone 3G zakupionego w Orange.
Aktualnie trwają prace nad udostępnieniem takiej funkcjonalności."


Jeśli chodzi o potrzebne dokumenty i sam aparat to:

"Uprzejmie informuję, że weryfikacja terminala (telefonu) odbywa się na podstawie dokumentu sprzedaży lub karty gwarancyjnej. Sprawdzane jest również czy terminal został zakupiony w sieci sprzedaży Orange. Następnie weryfikowana jest poprawność jego działania. Tylko w pełni sprawny terminal może zostać przyjęty do zdjęcia blokady SIM LOCK."

Teraz coś odnośnie ściągania blokady z telefonu zakupionego w komisie:

"Uprzejmie informuję, że dokumenty z komisu będą przyjęte do wykonania zdjęcia blokady SIM LOCK."

 #362826  autor: dario321
 01 paź 2009, 10:18
z marca-nieaktualne.
jesli kupimy w komisie z dokumentami,ktore sa wymagane przez operatora(tutaj; Orange) to zdejma :wink:

 #362848  autor: daniello23
 01 paź 2009, 13:23
Czyli tak czy siak i tak zdejmą, w ramach istniejących możliwości technicznych tylko w firmowym salonie orange.... A fakturę lub paragon (jako dowód zakupu w Orange będę miał), więc bez problemu zdejmą...
A czy przy kolejnej aktualizacji telefonu na wyższy soft, czy pojawi się z powrotem simlock??
Ostatnio zmieniony 01 paź 2009, 15:29 przez daniello23, łącznie zmieniany 1 raz.

 #362857  autor: dario321
 01 paź 2009, 14:32
daniello23 pisze:Czyli tak czy siak i tak zdejmą, w ramach istniejących możliwości technicznych tylko w firmowym salonie plusa.... A fakturę lub paragon (jako dowód zakupu w Orange będę miał), więc bez problemu zdejmą...
A czy przy kolejnej aktualizacji telefonu na wyższy soft, czy pojawi się z powrotem simlock??
a co ma plus do simlockow z orange :?:

uwazam,ze jesli zakupisz od kogos ipka i dostaniesz od niego oryginaly umowy i faktury,ktore on dostal z orange i z tymi papierami pojdziesz do orange i poprosisz o usuniecie blokady to;
bedziesz musial podszyc sie pod pierwotnego wlasciciela :-)
a co gdy poprosza o jakis dokument np.dowod osobisty?

oczywiscie moge sie mylic w kwestii ipka i jego serwisowania.

sam mialem nokie z karta gwarancyjna(podbita wypisana) i paragonem ze sklepu (nie od operatora),ktora kupilem od kogos i w nokia care problemu nie bylo.

 #362866  autor: daniello23
 01 paź 2009, 15:32
Hmm myślałem, że jak się będzie miało dowód zakupu iphona w salonie Orange (czyli paragon z orange lub fakturę zakupu telefonu w orange) to mogą nie uznać mi tego i moga nie ściagnąć simlocka a 77zł?? :D

 #362989  autor: dario321
 02 paź 2009, 12:48
zadaj to pytanie emailem do bok orange.pl i bedziesz mial odpowiedz czarno na bialym,a gdy bedzie ona Cie satysfakcjonowala to zrealizujesz zakup :wink:

 #364233  autor: Dworek
 10 paź 2009, 22:55
Kilka dni temu wysłałem do Orange maila w sprawie simlocka w iPhonie no i dzisiaj otrzymałem odpowiedź:

"W związku z otrzymanym zgłoszeniem informuję, że w chwili obecnej istnieje możliwość zdejmowania blokady Simlock z iPhone'a zakupionego w Orange. Aby zlecenie mogło być przyjęte powinien Pan przedstawić w Salonie określone dokumenty: dowód osobisty, karta gwarancyjna, dokument zakupu - faktura lub paragon. Telefon musi być sprawny technicznie i zakupiony w Orange. Jeśli nie posiada Pan wymaganych dokumentów zlecenie zdjęcia blokady Simlock będzie nie możliwe do zrealizowania w Salonie Orange."