DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
 #299147  autor: PatryK[93]
 22 lis 2008, 20:21
Witam,bylbym bardzo wdzieczny gdybyscie mogli mi odpowiedziec na te pytania:
1.Co to jest Cydia i Instaler,to sie wgrywa na iPoda czy co??do czego te programy sluza?
2.Jak wgrac programy(np gg,slownik polski)oraz gry na Toucha.
3.Jesli kupie nowego Toucha to jak wgrac na niego ten caly jailbreak(i co to ten jailbreak wogole jest)??

BEDE WDZIECZNY ZA ODPOWIEDZI

 #299148  autor: DD7
 22 lis 2008, 20:23

 #299149  autor: PatryK[93]
 22 lis 2008, 20:25
no pomogles mi,naprawde :?

 #299214  autor: quzo
 23 lis 2008, 11:11
jak kupisz nowego Toucha to nie zrobisz na nim jailbreaka
Kod: Zaznacz cały
Jailbreak polega na zdobyciu dostępu do systemu plików iPhone, umożliwiając uruchamianie nieautoryzowanych przez Apple aplikacji, dogrywanie/podmienianie plików oraz aktywację omijającą iTunes. 
wszystko jest dogłębnie opisane wraz z instrukcjami na myapple.pl

 #299225  autor: DD7
 23 lis 2008, 11:40
quzo pisze:jak kupisz nowego Toucha to nie zrobisz na nim jailbreaka
a to mnie rozbawiłeś, naprawde :)

 #299226  autor: quzo
 23 lis 2008, 11:48
blade_ninja pisze:
quzo pisze:jak kupisz nowego Toucha to nie zrobisz na nim jailbreaka
a to mnie rozbawiłeś, naprawde :)
to się dokształć najpierw , na najnowszym ipodzie 2 generacji nie da się póki co

 #299233  autor: PatryK[93]
 23 lis 2008, 12:09
mi chodzi o pierwsza generacje

[ Dodano: 2008-11-23, 12:16 ]
quzo pisze:jak kupisz nowego Toucha to nie zrobisz na nim jailbreaka
znalazlem juz jak zrobic jailbreak,ale teraz po waszych wypowiedziach juz nie wiem...

 #299258  autor: PatryK[93]
 23 lis 2008, 13:14
quzo, zeby zrobic ten jail break to musze miec jakiego softa??
Jak 2.xx to przeciez chyba ten soft jest platny :| Juz sam nie wiem co i jak :?
moglbys to wytlumaczyc?bylbym wdzieczny :)

 #299262  autor: quzo
 23 lis 2008, 13:36
PatryK[93] pisze:quzo, zeby zrobic ten jail break to musze miec jakiego softa??
Jak 2.xx to przeciez chyba ten soft jest platny
możesz ściągnąć z torrenta za darmo ;) a jailbreaka można zrobić na każdym sofcie , nawet na 2.2 już można

 #299272  autor: PatryK[93]
 23 lis 2008, 14:53
quzo pisze:tu masz instrukcje http://www.myapple.pl/ipo...cjalna-win.html
quzo, no dobra przyjmijmy ze bym podlaczyl ipoda do itunes,wgral nowszego softa,pozniej zrobil jail break i pozniej mialbym juz tego jail breaka z glowy.to co musze zrobic zeby miec jakas gre albo gg,slownik polski??przez ktorys z tych programow co otrzymalem po jail break (cydia,instaler) czy poprzez cos innego?byloby to platne czy jak?

P.S. W tej instrukcji co podales trzeba przed jail break'iem miec juz soft 2.1.1( chyba).Wiec musze sciagnac z torrentow ten soft czy z itunes sie da??Np gdybym mial softa 1.xx???
Czy moglbym normalnie nawet z softem 1.xx??
Ten jail break to jest w roznych wersjach,zaleznie od tego jakiego posiadasz softa??
Jestem w tych sprawach zielony :|

 #299277  autor: quzo
 23 lis 2008, 15:10
możesz odrazu zrobić aktualizacje na 2.x nawet z 1.x z tym niema problemu
Ten jail break to jest w roznych wersjach,zaleznie od tego jakiego posiadasz softa??
jailbreak jest jeden ale na starym sofcie robiło się go czym innym
to co musze zrobic zeby miec jakas gre albo gg,slownik polski??przez ktorys z tych programow co otrzymalem po jail break (cydia,instaler) czy poprzez cos innego?byloby to platne czy jak?
instalujesz z cydii , installera lub z appstore soft jest darmowy jak i płatny , obsługa gg jest w appstore i program nazywa się parlingo i jest darmowy

 #299281  autor: PatryK[93]
 23 lis 2008, 15:34
quzo pisze:jailbreak jest jeden ale na starym sofcie robiło się go czym innym
aha.czyli np w wersji 2.1 wykonuje sie go programem QuickPWN,a w wersji 1.0.4 juz innym,tak?

Z tego co juz sie dowiedzialem to to mniejwiecej wyglada tak ze po podlaczeniu toucha do kompa,moge w itunes wgrac najnowsza wersje softa,badz majac juz wgrana wersje 2.1 przejsc do robienia jail break'a za pomoca QuickPWN,pozniej po udanym jail breaku w instalerze,w source wpisac i.myapple.pl i bede mial juz wyswietlona liste programow jakie moge sciagac?
1.Czyi na wersji 1.xx juz jail breaku nie bd mogl robic przez QuickPWN?
2.Jesli w instalerze moge wpisac w source i.myapple.pli wyswietli mi programy jakie mogie sciagnac,to po co mi ta Cydia??
3.Apropo sciagania np.gg i slownika to jak jest z tymi oplatami( tzn co jest platne,transmisja danych kosztuje?itd)

 #299286  autor: quzo
 23 lis 2008, 15:50
Kod: Zaznacz cały
aha.czyli np w wersji 2.1 wykonuje sie go programem QuickPWN,a w wersji 1.0.4 juz innym,tak? 
tak
Kod: Zaznacz cały
 i.myapple.pl 
pod tym adresem były kiedyś programy na stary soft 1.x teraz nawet nie wiem czy tam coś jest nadal
1.Czyi na wersji 1.xx juz jail breaku nie bd mogl robic przez QuickPWN?
quick pwn wspiera tylko te wersje v2.0.1, v2.0.2, v2.1.0, v2.2.0
Kod: Zaznacz cały
2.Jesli w instalerze moge wpisac w source i.myapple.pli wyswietli mi programy jakie mogie sciagnac,to po co mi ta Cydia?? 
cydia jest niezbędna bo w installerze niema prawie nic i jest zbędny
3.Apropo sciagania np.gg i slownika to jak jest z tymi oplatami( tzn co jest platne,transmisja danych kosztuje?itd)
ipod to nie iphone i nie płacisz za transmisje danych bo masz neta tylko przez wifi , płaci się za aplikacje i gry tylko i wyłącznie kartą kredytową (debetowa odpada)

 #299305  autor: PatryK[93]
 23 lis 2008, 17:11
a gg i slownik sa za darmo,tak?

O ile mi wiadomo narazie nie ma jeszcze mozliwosci jail breaku na ten najnowszy soft,wiec np po co wgrywac najnowszy soft skoro nie ma sie mozliwosci narazie odblokowania iPoda xD trzeba czekac na jail breaka :-D To raczej nie opłaca sie narazie kupowac iPod touch 2G skoro nie bd mozna sciagac gier i programow( narazie) :wink:

a ten najnowszy soft to
quzo pisze:v2.2.0
ta? a myslalem ze 2.1.1 :-D
a to i tak nie zmienia faktu ze ne mozna zrobic narazie jailbreaku na tym najnowszym sofcie i na iPod touch 2G :-D
chyba ze zrobilbym jailbreak na np 2.1 i pozniej jakbym mial np odblokowany wgralbym ten najnowszy,i bylo by git :-D

 #299309  autor: quzo
 23 lis 2008, 17:21
najnowszy soft 2.2 jest złamany i bez problemu można zrobić jailbreak-a

 #299313  autor: PatryK[93]
 23 lis 2008, 17:44
1.quzo, ja gdzies czytalem ze jeszcze nie mozna :| to znaczy ze w touchu 2G tez mozna zrobic jailbreak?
2.A co zrobic jak mam soft np 1.0.4 a chce miec nie najnowszy soft tylko 2.1??bo przez itunes wgrywasz tylko najnowszy.

3.A gdyym zrobil ten jailbreak np na wersji 1.0.4 i chcial wgrac najnowszy soft to to nic nie zmieni w tym jail breaku??

 #299331  autor: quzo
 23 lis 2008, 18:54
1.quzo, ja gdzies czytalem ze jeszcze nie mozna :| to znaczy ze w touchu 2G tez mozna zrobic jailbreak?
można można , a na touchu 2g niemożna i jeszcze przez jakiś czas się nie będzie dało
Kod: Zaznacz cały
2.A co zrobic jak mam soft np 1.0.4 a chce miec nie najnowszy soft tylko 2.1??bo przez itunes wgrywasz tylko najnowszy.
przez itunes wgrywasz każdy soft :P
3.A gdyym zrobil ten jailbreak np na wersji 1.0.4 i chcial wgrac najnowszy soft to to nic nie zmieni w tym jail breaku??
jak wgrasz nowy soft to automatycznie tracisz jailbreka

 #300256  autor: dario321
 28 lis 2008, 13:07
jalibreak prowadzi do utraty gwarancji,powodzenia.

 #300817  autor: michalek94
 30 lis 2008, 17:57
A ja mam też parę pytań. Co do iPod Touch. Lepiej 1g 16GB czy 2g 8GB? Czym sie tak naprawdę różnią? Jak z aplikacjami? I czy da się np korzystać z internetu w iPodzie przy podłączeniu do telefonu? Żebym miał ten większy ekran i ogólnie wygodniejsza obsługę?