DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
 #283548  autor: Sara137
 17 sie 2008, 21:44
Jestem tu nowa:) mam kilka pytań czy można sciągnąć simlocka z Apple Phone 3g? W jakim mieście?? Jaki jest tego koszt?? Dziękuje za info :*

 #283553  autor: express100
 17 sie 2008, 22:34
Sara137 Witam Cię serdecznie na forum Telepolis :-D
Odpowiadając na Twoje pytanie: Koszty są niestety bardzo bardzo duże, ale można zastosować dużo tańsze od ściągania simlocka tzw. nakładki na karty SIM np. TurboSIM, X-Sim, NextSIM, TornadoSim. Najlepsze są wg użytkowników różnych forów nakładki NextSIM lub ewentualnie dla IPhone 3G X-Sim. może lepiej ich użyj?

Mam nadzieję że POMOGŁEM :P

Pozdrawiam serdecznie!

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #283588  autor: Sara137
 18 sie 2008, 11:44
No napewno koszt jest drogie ale konkretnie ile?? O Co chodzi z tymi nakładkami:> gdzie można kupić i za ile?? jak zamontować:) Dzięki za pomoc;* :-)

 #283739  autor: quzo
 19 sie 2008, 08:48
express100 pisze:Sara137 Koszty są niestety bardzo bardzo duże
co ty za bzdury wypisujesz , jakie koszty , niema żadnych kosztów bo narazie nie da się ściągnąć simlocka z ip 3g

 #283743  autor: Prezesek
 19 sie 2008, 09:03
quzo spokojnie...

 #283795  autor: negra
 19 sie 2008, 17:49
Z tymi nakładkami to różnie bywa szczególnie w najnowszych modelach. Próbowałem z LG KU 990, następnie z Samsungiem F-480 i kicha , nie ; odpala; .W serwisie dowiedziałem się że właśnie z nowymi na rynku komórkami nakładki mają kłopoty i niekiedy trzeba coś ; przelutowac; aby zaskoczyło.

 #284314  autor: express100
 22 sie 2008, 16:11
Przepraszam że tyle czasu nie pisałem :cry:
Dowiedziałem ile kosztuje zdjęcie simlocka z IPhona 3G w Trójmieście w małych punktach gdzieś poza miastem (o ile można to tak nazwać) :arrow: ok. 50zł., a w znanych punktach w Trójmiesie(jesteś pewna, że nic nie zepsują) to kosztuje od 120 do 150 (150zł. kosztuje tam gdzie już zdejmowali Simlocki z IPhonów).
A nakładki np. X-Sim kosztują od ok.20zł-max.40zł..
Kartę sim po prostu wkładasz w nakładkę. Nakładkę do telefonu wkładasz. I już simlock "znikł" :wink:
Pozdrawiam!

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #284365  autor: quzo
 22 sie 2008, 21:36
express100 pisze:Przepraszam że tyle czasu nie pisałem :cry:
Dowiedziałem ile kosztuje zdjęcie simlocka z IPhona 3G w Trójmieście w małych punktach gdzieś poza miastem (o ile można to tak nazwać) :arrow: ok. 50zł., a w znanych punktach w Trójmiesie(jesteś pewna, że nic nie zepsują) to kosztuje od 120 do 150 (150zł. kosztuje tam gdzie już zdejmowali Simlocki z IPhonów).
ciekawe kto ci takich bajek naopowiadał , nieda się zdjąć simlocka z iphona 3g

 #284490  autor: didek
 23 sie 2008, 16:39
quzo pisze:
express100 pisze:Przepraszam że tyle czasu nie pisałem :cry:
Dowiedziałem ile kosztuje zdjęcie simlocka z IPhona 3G w Trójmieście w małych punktach gdzieś poza miastem (o ile można to tak nazwać) :arrow: ok. 50zł., a w znanych punktach w Trójmiesie(jesteś pewna, że nic nie zepsują) to kosztuje od 120 do 150 (150zł. kosztuje tam gdzie już zdejmowali Simlocki z IPhonów).
ciekawe kto ci takich bajek naopowiadał , nie da się zdjąć simlocka z iphona 3g
Hymm kolega nie ma również racji simlocka zdjąć się da na pewno, nie wiem za ile i gdzie, ale na pewno jest do wykonania ale jeszcze nikt nie odkrył jak ;)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2008, 16:43 przez didek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #284519  autor: quzo
 23 sie 2008, 19:31
didek pisze:jeszcze nikt nie odkrył jak ;)
skoro nikt nie odkrył jak to po kiego wała piszesz że da się zdjąć , proponuje zamknąć temat bo simlock-a na obecna chwile niemożna zdjąć

 #284678  autor: LuiN
 24 sie 2008, 21:19
quzo, proszę nie ekscytuj się tak tym Simlockiem - troszkę luzu:)

Simlocka podobno udało się już zdjąć drogą ingerencji w elektronikę. Nikt tego nie robi jeszcze masowo.

Nie ma na tą chwilę narzędzia do programowego ściągnięcia blokady. Wspomniane wyżej w postach ceny zdjęcia SIMLOCKA dotyczą na 100% pierwszej wersji urządzenia - i są zdecydowanie za wysokie biorąc pod uwagę, że można bardzo łatwo blokadę ściągnąć samemu z iPhona pierwszej generacji.

Nakładki na kartę SIM działają jak chcą. Na stronach IDG jest test iPhona 3G, w którym użyto sztuki przywiezionej z USA, właśnie z taką nakładeczką. Działało to, ale tylko przez kilka godzin :(

Na domiar złego nakładka utknęła w środku telefonu i recenzent musiał telefon rozebrać.

Oczywiście nie każda nakładka musi zaraz zostać w środku telefonu i nie każda musi przestać nagle działać, ale nie wiem czy warto to testować na własnym telefonie - ja bym czekał aż sytuacja się wyklaruje, lub zakupiłbym telefon z SIMLOCKIEM Ery lub Orange na Allegro. No ale to moje zdanie.

 #284882  autor: shroom
 25 sie 2008, 17:20
nie wiem po co sobie tak komplikować życie i bawić się w zdejmowanie simlocka które jest zresztą ryzykowną sprawą. Tak jak wspomnieli moi poprzednicy najlepiej do tego typu celów nadają się nakładki. ja do swojego iphona kupiłem konkretnie ten uniwersalny sim i wszystko hula. Nie wiem tylko czy są już modele obsługujące najnowszy soft w telefonach apple`a, ale jeśli jeszcze nie ma, to na pewno niedługo będą.

 #284918  autor: mkforever1
 25 sie 2008, 20:36
Panowie i Panie, z 3G sim-locka zdjąć się nie da, nakładki to nieporozumienie. Radzę poczekać, prawdopodobnie już wkrótce pojawi się sposób (darmowy) na łatwe i przyjemne zdjęcie sim-locka z iPhona 3G tak jak to miało miejsce w przypadku iPhona 2G. Radzę obserwować serwis myapple.pl i cierpliwie czekać. Jak tylko coś ruszy w temacie na 100% na myapple.pl informacja się na ten temat pojawi.A osoby które rzekomo dowiadywały się o miejsce zdjęcia simlocka i w tym poście podawały nawet koszt czy też twierdziły że jest to ryzykowne albo zostały oszukane przez "znawców" komisowych albo próbują na siłę zabłysnąć.

Pozdrawiam,

 #284936  autor: didek
 25 sie 2008, 22:26
a ja powiem od siebie tyle, co jeden człowiek wymyślił zawsze inny to obejdzie kwestia czasu... a "znawców" nie brakuje nigdzie... zawsze znadzie sie ktoś kto chce zabyłysnąć, a iPhone jest telefon jak kazdy inny wiec nie wiem po co robi sie tyle rozgłosu na temat sim-locka. A wogule kupienie iPhona bez planu taryfowego przystowanego do niego nazwał bym szpanerstwem, bo chodzi w tedy o posiadanie a nie uzytkowanie, tyle ;)

 #284965  autor: mkforever1
 26 sie 2008, 09:27
didek pisze:a ja powiem od siebie tyle, co jeden człowiek wymyślił zawsze inny to obejdzie kwestia czasu... a "znawców" nie brakuje nigdzie... zawsze znadzie sie ktoś kto chce zabyłysnąć, a iPhone jest telefon jak kazdy inny wiec nie wiem po co robi sie tyle rozgłosu na temat sim-locka. A wogule kupienie iPhona bez planu taryfowego przystowanego do niego nazwał bym szpanerstwem, bo chodzi w tedy o posiadanie a nie uzytkowanie, tyle ;)
W sumie racja, transmisja danych praktycznie nieograniczona to w przypadku iPhona podstawa, no chyba że z telefonu korzystamy cały czas w zasięgu WiFi - ale to raczej nierealne :)

Pozdrawiam,

 #285000  autor: didek
 26 sie 2008, 12:36
Co innego jak by było WiMax moze kolejny upgread iphona i bedzie ;)

 #286178  autor: LuiN
 01 wrz 2008, 04:08
didek, wróć proszę do tematu. Za duża przestrzeń między tytułowym SIMLOCK-iem, a WiMAX-em.

 #286584  autor: Delikatny
 03 wrz 2008, 19:17
Witam sorki że odgrzewam kotleta ale z tego co tu wyczytałem wynika że do 30 września za darmo można zdjąć simlocka u operatora, jestem ciekaw czy ktoś już próbował?
http://www.IPhonik.pl/Default.aspx?pid=59

pozdro

 #292429  autor: BL9393
 12 paź 2008, 23:32
era mi za free zdjeła SimLocka :) trwało to z 2 min i nie wymagało podpinania kabelków itp, 1 zgłoszenie na kompie i podczas podpięcia do iTunes'a sam się odblokował :)))

czas na Orange