DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a

Cena Mobile Me jest:

Za wysoka
8
80%
Adekwatna do możliwości
2
20%
Niska
Brak głosów
0%
 #277270  autor: LuiN
 15 lip 2008, 00:05
[center]Mobile Me


Obrazek
[/center]


Mobile Me to usługa Apple stanowiąca połączenie konta pocztowego, kalendarza i bazy kontaktów, synchronizowanych z komputerem i telefonem w technologii Push. Usługa oferuje 20GB pamięci wirtualnej i 200GB miesięcznego limitu transferów. Pamięć wirtualna może być udostępniana sieciowo. Dodatkowo dołożono do tego szybki generator galerii internetowych o bardzo atrakcyjnym wyglądzie.


Zalety:
- 20 GB pamięci dyskowej, dowolnie dzielone między pocztę email i dysk sieciowy
- konto email w domenie me.com z 5 aliasami
- zgodność z klientami email na komputerach PC i MAC
- poczta, kontakty i kalendarz w trybie PUSH (też na iPhone / iPod Touch)
- możliwość załączania do maili linków zawierających lokalizację dużych zbiorów na naszym dysku sieciowym (zamiast przesyłania ich w mailach)
- intuicyjny interfejs konta online, w wielu miejscach pracujący na zasadach drag&drop
- bardzo szybki generator atrakcyjnych galerii internetowych z możliwością regulacji dostępu i ustanowienia ograniczeń zapisu plików (brak konieczności instalowania jakichkolwiek aplikacji na komputerze, porównywalny Shozam to wydatek około 65 dolarów brutto, przy słabszych efektach wizualnych i konieczności zakupu dodatkowego serwera)
- możliwość podpięcia domeny do modułu galerii
- wirtualna przestrzeń dyskowa może zostać zmapowana jako dysk twardy (również pod Windowsem)
- 200 GB miesięcznego transferu danych
- podział na dane ukryte i publiczne, z dowolną strukturą katalogów
- roczny abonament za usługę wynoszący 99 $ (alternatywnie: Shozam do zaawansowanej obsługi galerii = 65$, Microsoft Exchange: około 20$ miesięcznie za 512 MB konto = 240$, serwer o powierzchni 10 GB – 180$ rocznie [poza promocjami]; ŁĄCZNIE 485$ jeśli założyć, że potrzebujemy każdej z wymienionych funkcji)
- bezpłatny 14-dniowy okres próbny

Wady:
- maksymalna wielkość załącznika poczty email to 20 MB (kwestia rozwiązana, patrz wyżej)
- aktualnie brak polskiej wersji językowej interfesju konta
- konieczność ręcznego przestawienia kodowania znaków na UNICODE (sprawa jednorazowa)
- roczny abonament za usługę wynoszący 99 $ - opłata powinna być według mnie jednorazowa
- płatność za usługę przy pomocy karty kredytowej (już działają polskie)

[center]
-------------------------------[/center]

Przykładowa galeria wygenerowana przy pomocy Mobile Me - link.
Film prezentujący usługę - link.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2008, 00:10 przez LuiN, łącznie zmieniany 1 raz.

 #277274  autor: Irek
 15 lip 2008, 00:10
No coż według nas opłata winna być jednorazowa, ale jak już zapewne zauważyłeś .mac też było płatne.

"And one more thing..."

 #277292  autor: LuiN
 15 lip 2008, 00:44
IreQ, było i w sumie jest - Mobile Me zastępuje .Mac

NokiaOrange, 485$ to cena dla alternatywnych usług, jeśli składać by Mobile Me z oddzielnych elementów innych dostawców.

Komar to tak z przekory:)

 #277313  autor: bkawa
 15 lip 2008, 08:50
MobileMe to była jedna z pierwszych rzeczy, która szczególnie przyciągnęła moją uwagę podczas promocji 3G. Strasznie się zajarałem, bo to bardzo fajna i przydatna rzecz. Cena w stosunku do możliwości usługi i szczególnie moich jest zdecydowanie za wysoka.
Ale, biorąc pod uwagę politykę cenową Apple wydaje mi się, że w krótkim czasie można liczyć na obniżkę, ewentualnie zamienią to na jednorazową opłatę.

Domowy wyrób nalewek

 #277595  autor: didek
 16 lip 2008, 11:09
usługa jak najbardziej mi sie podoba ale oplata, jedno razowa o takiej wysokosci , albo oplata abonamentowa mniejsza...